Samoopalování - krém, nástřik nebo kabina? Co je nejlepší?

Snědá a opálená kůže je určitou vizitkou krásy, která přetrvává i přes zdravotní rizika, které při opalování hrozí. Dnes už ale máme metody samoopalování, které jsou bezpečné. Stačí si vybrat tu nejvhodnější pro vás.

Tmavší odstíny kůže nejsou přirozeným tónem žen a mužů žijících v našich zeměpisných šířkách. Jenže po opálení většina lidí touží. Proč? Tmavší tonus pleti lépe vypadá. Pokožka působí zdravěji, skryjí se i drobné barevné nedostatky pleti. Snědé pokožce sluší mnohem více barev, především ty světlé, které na tmavší pleti vyniknou. Tmavá kůže dokáže vyrýsovat svaly a zeštíhlit. Pokud máte opálený dekolt a vezmete si podprsenku typu push-up, klenutí kůže vytvoří více odstínů v oblasti prsou, tudíž vypadají pevnější, protože ve žlábku se vytvoří pomyslné oblouky. Tmavší pokožka působí sametověji, skryjí se i případné chloupky. Jenže zejména dnes je přirozené opalování na slunci riskantní. Hrozí onemocnění kůže, z nichž nejhorší je rakovina. Bohužel spousta lidí toto nebezpečí nebere dostatečně v potaz a i přesto se vystavuje nebezpečnému slunění. Tito lidé si pak myslí, že lepší alternativou jsou solária. I zde se ale nachází spousta nebezpečí, která není radno podstupovat. Bezpečné jsou ale různé kosmetické postupy jako jsou krémy, nástřiky a podobně. Do kůže se jen vpravuje zvláčňující krém, nic ji nespaluje a přesto můžete mít krásnou kůži. Jak na to? Vyberte si to nejlepší.

Samoopalovací krémy

Nejjednodušší způsobit, jak získat opálení. Stačí si koupit lahvičku příslušného přípravku, natřít se doma, sečkat půl hodiny, abyste se nikde neotřeli a ráno máte opálení. Krém hydratuje vaši pokožku, není nijak škodlivý a máte na výběr z mnoha druhů. Můžete si vybrat i sprej, který zajistí rovnoměrnější opálení. To je totiž asi zásadní nevýhoda samoopalovacího krému. Mohou se vám vytvořit fleky, zejména laik neodhadne, jakou vrstvu má natřít a jak vše aplikovat. Poradíme vám ale několik tipů, jak se nepříjemnostem vyhnout.

Jak nanášet samoopalovací krém

Před samotnou aplikací je ideální zbavit kůži drsných struktur – odumřelých buněk a chloupků. Proto je dobré provést depilaci, ovšem tak alespoň 12 hodin před aplikací, aby se krém nedostal přímo do otevřených ranek kůže. Dalším krokem je peeling, který odstraní odumřelé buňky, které také způsobují fleky. Před aplikací krému můžete nanést olej na pokožku. Připraví se tak kluzký základ, který krém lépe rozprostře. Výhodu v tomto mají spreje, které jsou svoji konzistencí lépe roztíratelné a lépe se s nimi manipuluje. Nezapomeňte na každý záhyb, aby jste neměli na těle světlá místa. A pozor na drsnou kůži (kotníky, lokty apod.), tam přípravek více ztmavne, proto ho více naolejujte a naneste méně krému. Držte se pokynů výrobce, ale minimálně půl hodiny po nátěru se nikde neopírejte, ať se krému nezbavíte. Po aplikaci si řádně umyjte ruce (nebo použijte gumové rukavice), abyste neměli tmavé dlaně. Svůj samoopalovací krém si musíte najít, protože každému vyhovuje něco jiného. Spoustě lidem vadí charakteristický pach samoopalovacích přípravků, jsou ale už na trhu takové, které krásně voní. Nemyslete na nejnižší cenu. K čemu vám bude oranžové a flekaté „opálení“, které bude sice levné, ale budete pak působit spíše trapně.

Samoopalovací nástřik

Profesionální péče je sice dražší, ale má své výhody. Odborník ví, jak postupovat při práci, jak se vyhnout nechtěným problémům a jak řešit případné potíže. Samoopalovací nástřik provádí v salonech a jeho efekt je mnohem výraznější, než kdybyste navštívili solárium. Tuto metodu provádí vyškolený pracovník tlakovou pistolí, kterou vás postříká rovnoměrně po celém těle. Výdrž po jedné aplikaci je zhruba 3x účinnější než u aplikace samoopalovacího krému. Navíc se vám nestane, že vám opálení nechá barevné fleky na kůži, i tonus pleti není tak oranžový. Kdo nemá rád nepříjemný pocit, když na sebe nanesete jakýkoli krém, toto vám nehrozí. Můžete se po aplikaci ihned obléci a nemáte pocit, že se vám oblečení lepí na tělo. S těmito výhodami je ovšem spjatá i vyšší cena, jedna aplikace vás vyjde kolem 500 korun, záleží na výběru salonu. Opalování samotné vydrží zhruba 14 dní, pro slabší údržbu tak během měsíce vynaložíte 1000 korun.

Samoopalovací kabina

Nejste ve své kůži, když vás někdo obsluhuje a chcete si danou proceduru řídit sami? Právě pro vás je určena samoopalovací kabina. Stačí do ní vstoupit a vše si budete řídit sami. Hlas uvnitř kabiny vás bude instruovat, co máte dělat. Podle pokynů mačkáte tlačítka. Spodní základna s vámi začne otáčet a začne aplikace nástřiku. Ptáte se, jak může kabina rozpoznat jednotlivé výšky a proporce různých těl? Má speciální senzory, kterými monitoruje každý kousek těla a ví co, jak a kam aplikuje. Je tak spolehlivé, že se opalovací prostředek dostane na každou část vašeho těla. Vše je velmi rychlé. Stačí vstoupit. V této fázi se vám předehřeje tělo, aby pokožka lépe vstřebala nástřik. Pak se provede nástřik, který trvá asi minutu. Pak můžete odejít. Opět zde nemáte starosti s lepkavým pocitem nebo zbarvením oblečení. Intenzita a doba výdrže je obdobná jako u předešlé procedury, jde také o nástřik. Přesto je tato metoda vyspělejší a podle odborníků zajišťuje nejrovnoměrnější způsob opálení.

Samoopalování – výhody

Samoopalování je bezpečné, nevystavuje vás nebezpečí rakoviny či jiným nemocem. Krémy hydratují vaši kůži, tudíž nejen, že nestárne, protože ji nevysušuje slunce, ale také se zvláčňuje a tím se proces stárnutí zpomaluje. Samoopálení máte získané rychlejším způsobem než běžné opálení, nemusíte ležet na slunci (pokud vám to je nepříjemné).

Samoopalování – chyby

Spousta lidí dělá tu chybu, že své tělo dostatečně nepřipraví na samoopálení, čímž zbytečně omezí efekt procedury a zkrátí její trvanlivost. Je tedy třeba, abyste tělo zbavili od odumřelých buněk, chloupků a abyste zajistili rovnoměrnost opálení, jak jsme již zmínili v radách pro účinné samoopálení. Také to nepřehánějte. Sytá oranžová nesluší nikomu, proto aplikujte přípravky jen decentně.

Samoopalování - tipy

Některé rady jsme zmínili ve výše uvedených řádcích. Rady se vztahují na aplikaci jakéhokoli nástřiku. Vždy mějte na paměti, že si musíte nástřik trochu udržovat. Proto se po aplikaci několik hodin nenamáhejte, krém se musí vstřebat. Vyberte si tmavé oblečení, pokud se vám zbarví pokožka, bude to mít efekt i na váš oděv. Lepší je mít i volnější oblečení. Po aplikaci si naopak na čas odpusťte peeling nebo jiné drsnější metody mytí kůže. Pokud se vám stane, že přeci jen máte flekatou kůži, pak vám kartáče, žínky nebo peeling pomohou tóny srovnat. Své tělo krémujte, hydratace prostředek v kůži déle udrží a vy tak budete mít dobrý pocit z krásně opálené postavy na dlouhou dobu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9196 (krasny-zivot.cz#23057)


Přidat komentář