Přírodní a bio kosmetika

Rozhodli jste si pořídit přírodní kosmetiku? Není se čemu divit. Přírodní kosmetika je bezpečnější a šetrnější k lidskému zdraví, je dlouhodobě účinnější, podporuje zdraví pokožky, její výroba je šetrná k životnímu prostředí a má mnoho dalších výhod.

Biokosmetika se v posledních letech hodně rozšířila a není se čemu divit. Pečlivý výběr surovin zapříčiňuje, že je biokosmetika tak žádaná. Jejím používáním dochází k stimulaci a podpoře přirozené funkce pokožky. Přírodní kosmetické produkty jsou vyrobeny z širokého množství přírodních vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek. Navíc tato kosmetika málokdy způsobuje alergie a proto je vhodná pro všechny.

Přírodní kosmetika

Důvodu, proč užívat přírodní kosmetiku je opravdu hodně. K těm nejdůležitějším patří, že je přírodní kosmetika zdravá a vysoce účinná. Pravá přírodní kosmetika totiž neobsahuje žádné konzervační látky, jako jsou silikony, parabeny, ropné deriváty nebo glykoly a další jiné chemikálie. Můžete vybírat přírodní kosmetiku z mnoha druhů. Na trhu se vyskytuje přírodní kosmetika na vlasy, tělová kosmetika, pleťová kosmetika, dětská kosmetika, také kosmetika na akné, na atopický ekzém, krémy na vrásky a mnoho dalších. Jistě si vybere každý.

Bio kosmetika

Výrobky, které jsou označené pojmem přírodní kosmetika, vlastně představují bio kosmetiku. Tyto kosmetické výrobky obsahují maximální procento čistých přírodních složek. Takové přírodní složky jsou pěstovány v ekologickém zemědělství nebo jsou sbírány ve volné přírodě. Dá se tvrdit, že výroba přírodní kosmetiky neboli biokosmetiky nesmí zatěžovat žádným způsobem životní prostředí a naopak musí být vůči svému okolí ohleduplná. To stejné i spotřeba biokosmetiky.

Proč užívat přírodní kosmetiku?

Přírodní neboli biokosmetiku bychom měli užívat zejména proto, že obsahuje, jak bylo uvedeno již výše, pouze přírodní látky a dále proto, že tato kosmetika není nijak parfemovaná. Tuto její vlastnost jistě ocení lidé, kteří trpí alergiemi, ekzémem, lupenkou nebo problematickou či citlivou pletí. Navíc biokosmetiku můžou používat i děti všech věkových kategorií. Je ovšem potřeba si uvědomit a mít na paměti, že přírodní kosmetika sama o sobě Vás nespasí. Jestliže máte problémy s pletí, musíte používání biokosmetiky spojit i s celkovou očistou organismu. Doporučuje se pít hodně tekutin, zdravě se stravovat a celkově vést zdraví životní styl.

Přírodní neboli biokosmetika se stala trendem posledních let v péči o tělo a pleť. Jedním z hlavních důvodů, proč přírodní kosmetiku užívat, je zejména její přirozenost. Díky používání biokosmetiky totiž dochází k stimulaci a podpoře přirozené funkce pokožky. To se děje především v důsledku přírodních surovin, ze kterých jsou přírodní kosmetické produkty vyrobeny. Jedná se hlavně o takové rostlinné složky, které obsahují nepřeberné množství přírodních vitamínů, hydratačních látek a antioxidantů. Výběr těchto přírodních vitamínů je opravdu velmi pečlivý a díky němu hraje v přírodní kosmetice významnou roli. Pokud je přírodní kosmetika certifikovaná, musí splňovat přísné standardy, které jsou podobné jako u biopotravin.

Nějaké nevýhody přírodní kosmetiky?

Snad jedinou nevýhodou přírodní kosmetiky je to, že účinkuje o něco pomaleji než kosmetika klasická. Nutno však podotknout, že výsledky přírodní kosmetiky vydrží podstatně déle. Některým lidem nemusí připadat specifická vůně přírodní kosmetiky dostatečně atraktivní, což může být dáno tím, že do přírodní kosmetiky jsou přidávány pouze přírodní éterické oleje namísto syntetických parfémů. Další nevýhodou, i když nepatrnou je, že z toho důvodu, že je kosmetika vyrobena pouze z přírodních složek a tudíž neobsahuje žádné syntetické konzervanty, může mít o něco kratší trvanlivost.

Značení přírodní kosmetiky

Známka, která znamená „kontrolovaná přírodní kosmetika“ je od roku 2001 registrovaná mezinárodním instituem Ecocontrol/BDIH. Jestliže hledáte certifikovaný přírodní výrobek a naleznete na výrobku označení „kontrolovaná přírodní kosmetika“, můžete si být jisti, že taková kosmetika splňuje velmi náročná kritéria. Mezi tato kritéria patří mimo jiné to, že použité přírodní suroviny pocházejí čistě z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo certifikovaného sběru ve volné přírodě, dále sběr surovin probíhá pouze šetrným způsobem, aby nedošlo k žádnému poškození životního prostředí, výrobky označené tímto logem nesmí obsahovat látky cizí lidskému organismu. Při výrobě této kosmetiky můžou výrobci používat jen čisté rostlinné oleje. Přírodní kosmetika označena logem „kontrolovaná přírodní kosmetika“ nesmí být testována na zvířatech, při výrobě nejsou používány suroviny z mrtvých zvířat, atd.

Vonné oleje

Éterické oleje se používají převážně jako vonné esence do aromalamp. Díky použití takové lampy můžete zlepšit a dezinfikovat vzduch ve Vaší místnosti. Do misky, která je součástí aromalampy, se vlije voda a to této se přidá pár kapek éterického nebo vonného oleje. Množství kapek se řídí velikostí místností a intenzitou vůně. Zpravidla se používají 3-6 kapek, opravdu záleží na Vás. Plamínek svíčky pak ohřívá misku, ve které je voda s kapkami oleje a tím se odpařují vonné silice. Jde o jedno z největších kouzel aromaterapie, které Vás uvede do říše malých zázraků. Vonné oleje dále můžete použít i do koupele, do sauny, na tělo, dále se používají při masáží nebo také do osvěžovačů.

Vonné oleje provoní krásně Vaše okolí a vyvolávají různé nálady. Nejenom, že Vás nebo Vaši domácnost účinně zbaví nepříjemných pachů, ale hlavně působí pozitivně na lidskou psychiku. Vonné oleje můžete používat nejenom doma, ale také v kanceláři, v autě, atd. Vonné oleje jsou zpravidla určeny k různým formám inhalování. Používají se do aromalampy, nakapávají se na vonné kameny, na keramickou kostku, do elektrických difuzérů, apod.

Doplňky stravy

Lidskému tělu často něco chybí anebo přebývá. Je to dáno především uspěchanou dobou, která nás všechny obklopuje. Většina z toho, co lidem chybí, se dá nalézt v přírodě a hodně toho, co v těle přebývá, se dá odstranit zase právě přírodou. A právě proto jsou na trhu potravinové přírodní doplňky, které uvedou Vaše tělo do té správné rovnováhy. Přírodními potravinovými doplňky se myslí doplňky, které jsou určené pro Vaše zdraví získané přímo z přírody. Mezi přírodní potravinové doplňky patří mimo jiné i mladý ječmen, mladá pšenice, léčivé houby, kutovice čínská nebo guarana.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9165 (krasny-zivot.cz#22931)


Diskuze a zkušenosti

Pavla | 12.04.2016 09:32
kde mohu se kouknout na výrobky?


Přidat komentář