Péče o pleť

Velmi často nás trápí problémy s pletí, které mohou být zapříčiněny i tím, že svou pleť nedokážeme správně vyčistit. V následujícím článku se dozvíte základní rady, jak pečovat o svou pleť.

Náš obličej je neustále všem na očích. A proto nás také trápí mnohem více vyrážka na obličeji než na břiše. Všechny chyby obličeje se vždy snažíme ukrýt pod vrstvu make-upu a velký pupínek nám může znepříjemnit celý den. Jaká by měla být základní péče o naší pleť. Co je pro ni dobré a co ji naopak škodí?

Péče o pleť

Když budeme o svou pleť správně pečovat, můžeme předejít různým nepříjemnostem. Pleť, která má dostatečnou péči, bude zdravější a to se také odrazí na jejím vzhledu. Málokdo se může chlubit dokonalou pletí bez toho, aby ji poskytl dostatečnou péči. Na svou pleť si udělejte čas každý den ráno a večer. Ke zdravé pleti je důležité čištění, tonizace a hydratace. Výsledkem vaší snahy bude krásná pleť bez zarudlých a suchých míst.

Čištění pleti

Za celý den je našem obličeji spousta nečistot. Proto je velmi důležité pleť pořádně vyčistit. Obličej můžete umýt jemným mýdlem a opláchnout vodou. Poté si obličej vyčistíte pomocí čistících přípravků. Jako čistící přípravky pro pleť můžete využít různá mléka, gely nebo emulze. Tyto čistící přípravky vám pomohou z vaší pleti odstranit zbylý make-up a další nečistoty. Vhodné je užívat čistící kosmetiku také když nejste nalíčena.

Tonizace pleti

tonizaci pokožky slouží pleťové vody a tonika. Tyto kosmetické přípravky odstraní zbytky nečistot a dodají pleti svěžest. Zkontrolovat svou čistotu pleti můžete podle kosmetického tampónku, pleť se musí čistit tak dlouho, dokud na tampónku nejsou viditelné žádné nečistoty.

Hydratace pleti

Pleť také potřebuje být v dostatečné míře hydratovaná. K tomuto slouží krémy na denní a noční použití nebo také emulze. V nočních krémech je velké množství látek, které během spánku příznivě působí na pokožku. Péče by měla také zahrnovat dostatečnou pozornost dekoltu a očním vyčkám, pro které se spíše hodí speciální krémy a gely. Krém nanášejte lehkým vklepáváním.

Jak si pomoci ke krásné pleti

Stejně tak jako na naše celé tělo, tak i na naši pleť má vliv stravování. Vyvážená strava, která obsahuje všechny důležité látky, dostatečné množství pohybu, to vše prospívá naší pleti. A jak je známo stres, alkohol a kouření mají na naši pleť neblahý vliv. Že stále bojujete s problémovou pletí? Tak v tom případě si zkuste zakoupit v lékárně přípravky na její podporu. V nabídce jsou různé doplňky stravy, které jsou vhodné pro zdravou a krásnou pleť, vlasy i nehty.

Problémy s pletí – akné

Akné patří mezi nejčastější problémy, které s naší pletí můžeme mít. S pupínky neustále bojujeme a někdy ztrácíme hlavu z toho, že je to boj marný. Toto kožní onemocnění postihuje 80% dospívajících. Tvorba pupínku nemusí ustat s koncem puberty, často se stává, že přetrvávají do vyššího věku. Akné se objevuje na obličeji, horní část prsou a zad. Bojovat s akné můžete pomocí různých kosmetických přípravků, laserovým ošetřením pleti nebo se můžete obrátit na kožního lékaře.

Akné

Akné je kožní onemocnění, které vzniká jako důsledek uzavření mazových žláz. Uzavřením těchto žláz dojde k zanícení a vytvoří se typický pupínek. Právě během puberty dochází ke zvýšené tvorbě mazu. Maz ucpává cévky, poté vzniká zánětlivé reakce na základě tlaku mazu a vzniku bakterií. První projevy akné můžeme pozorovat ve 12 letech, po 20 roce by toto kožní onemocnění mělo začít ustupovat, ale to neplatí vždy.

Typy akné

U každého se toto kožní onemocnění projevuje tak trochu jiným způsobem. Někomu se za celý život na pleti vytvoří jen pár pupínku. V takovémto případě bychom mohli mluvit o mírné formě akné. Střední forma akné značí větší množství zanícených pupínků. Pro těžkou formu akné jsou typické rozsáhlé bolestivé pupeny. U této nejtěžší formy akné je důležitá odborná pomoc kožního lékaře.

Jak se akné vyhnout

Samozřejmě, že lepší než nemoci léčit, je jim předcházet. A proto je i u léčby tohoto kožního onemocnění velmi důležitá prevence. Prevence v boji proti akné zahrnuje pravidelnou péči o pleť, úpravu jídelníčku. Na akné nemají dobrý vliv potraviny s vysokým obsahem tuku, kořeněná jídla, ostrá jídla a hořčice. Proti akné dále můžeme bojovat s dostatečným pitným režimem, dostatečným pohybem, přiměřenou dobou spánku. Samozřejmě i zde platí pravidlo vyhnout se cigaretám, alkoholu a stresu. Příznivý vliv na akné mají také sluneční paprsky, ale jak se říká, všeho s mírou.

Jak se akné léčí

Léčba akné je složitou záležitostí. Na vzniku tohoto kožního onemocnění se podílí faktory jako např. zvýšená citlivost kůže vůči hormonálním změnám, hormonální dysbalance, vrozené dispozice, psychika, celkový životní styl, osobní hygiena, životní prostředí, kosmetika atd. Akné se může léčit např. pomocí antibiotik, hormonální antikoncepce nebo také existuje způsob léčby pomocí laseru.

Jak pečovat o pleť v zimě

Zimní období rozhodně nemá na naši pleť dobrý vliv. V zimě přecházíme často z mrazivého vzduchu do vyhřátých místností a to nám nemůže prospět. Pokožka je tak více napjatá, bledá, tvoří se na ní šupinky a načervenalá místa. Proto potřebuje pleť v zimě dostatečnou výživu a hydrataci. Hydratační krémy by měly být mastnější. Zakoupit si můžete např. speciální zimní krémy. Vyzkoušejte třeba avokádové nebo mandlové oleje. Také je lepší vyhýbat se horké vodě a pleťovým vodám s alkoholem, které mohou vaší pleť vysušit. V zimě dbejte na vhodný způsob odličování, např. pomocí pleťového mléka nebo pěny. Během pobytu na horách není dobré podceňovat sílu sluníčka. Myslete proto na krémy s dostatečně velkou ochranou před slunečním zářením. V mrazivých dnech potřebují dostatečnou péči také rty. Na rty můžete až několikrát denně nanášet pomády nebo ochranné krémy s vysokými UV filtry. Zima je velkou zátěží pro celý organismus a tak v těchto dnech myslete na dostatek vitamínu ve stravě, pravidelný odpočinek a také pohyb.

Péče o rty

Nesmíme také zapomenout na péči o rty. Zimní počasí rty vysušuje a pak se na nich tvoří praskliny a šupinky. Suché rty pak máme tendenci neustále olizovat, čímž se vše ještě zhorší. Za oschlé rty někdy může nedostatek vitamínu B. Rty jednoduše ochráníte nanesením balzámu nebo krému. V případě, že vás trápí šupinky na rtech, existuje účinný způsob rychlé pomoci. Na rty si naneste vazelínu a nechte ji deset minut působit. Šupinky tak změknou. Rty překryjete vlhkým flanelem a jemně promasírujete. Šupinky ze rtů se vám tak jednoduše odstraní. Nezapomínejte na své rty a věnujte jim dostatečnou péči.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9194 (krasny-zivot.cz#23025)


Přidat komentář