Nehtová kosmetika

Součástí upraveného vzhledu jsou i upravené nehty. Když jsou vaše přírodní nehty slabé a často se lámou, můžete se rozhodnout pro nehty gelové, které budou vždy krásné a přesně podle vašich představ.

Krásné a upravené nehty jsou naší vizitkou. Upravené ruce jsou důležitou součástí našeho vzhledu. Dnes již nemusíme čekat, až nám naše nehty dorostou nebo se trápit tím, že jsou naše nehty slabé a stále se lámou. Jednou z možností, jak mít krásné a dlouhé nehty, je nehtová modeláž. Umělé nehty si v současnosti oblíbili všechny generace žen. Některé volí nenápadnou francouzskou manikúru, pro jiné je důležitá především nápaditost nehtů. V případě, že nejste spokojena s vašimi nehty, stačí jednoduše navštívit profesionální studio, které se zabývá nehtovou modeláží.

Nehtová kosmetika

Nehtová kosmetika je zaměřena ne gelové nehty a nehtový design.a veškerou potřebnou výbavu pro nehtovou modeláž.

Gelové nehty

Výhodou gelových nehtů je přirozenost, odolnost a trvanlivost. Tyto důvody jsou také příčinou toho, proč je tento typ umělých nehtů u žen tak oblíben. Gelové nehty si můžete nechat ve stylu klasické francouzské manikúry nebo zvolit raději originální nail art. Další výhodou gelových nehtů je jejich pohodlnost a minimální nároky na péči. Gelové nehty si necháte vytvořit v salónu a pak už budete po dobu 3 až 4 týdnů bez starostí. Doba, za kterou je nutné gelové nehty doplnit, je u každé zákaznice individuální, záleží na rychlosti růstu nehtů. Oproti akrylovým nehtům jsou gelové na trhu poměrně krátkou dobu (od 90 let). Gelové nehty vznikly v Německu a brzo se rozšířily po celé Evropě. Gel se většinou nanáší na nehtové tipy. Další způsob, který je ovšem složitější, je nanášení gelu přímo na nehty.

Výhody gelových nehtů

Pro gelové nehty se můžete rozhodnout hned z několika důvodů. Tyto nehty jsou velice přirozené. Gelové nehty se nemusí dodatečně upravovat (lakovat). Gelové nehty jsou výhodnější pro nail art. Ozdoby se zapékají rovnou do gelu. Gel je velice pružný, nedochází tak k odchlipování v oblasti lůžka. Přírodní nehty pod gelovými mohou více dýchat. Nevýhodou gelových nehtů je menší odolnost a trvanlivost, mohou se lámat a odlupovat. Na rozdíl od nehtů akrylových jsou také méně odolné vůči vodě a čisticím prostředkům. Každá žena musí sama vyzkoušet a poznat, zda ji více vyhovují nehty gelové nebo akrylové. Za první aplikaci gelových nehtů zaplatíte přibližně 500 – 600 Kč, doplnění vás bude stát 300 – 400 Kč. Samozřejmě si musíte zaplatit nový nehet, když se vám starý odloupne nebo odlepí. Za nový nehet zaplatíte asi 60 Kč. Ceny jsou pouze orientační, každé nehtové studio se liší jak cenou, tak kvalitou poskytovaných služeb.

Nehtová modeláž na nohách

Také nehty na nohách by měly být upravené a krásné. A toto platí především v létě, kdy nosíme otevřenou obuv. Gelové nehty se mohou udělat i na nehty na nohách. Na nohách nám umělé nehty vydří poměrně dlouho, protože přírodní nehty rostou pomaleji. Za gelové nehty na nohách zaplatíte přibližně 500 Kč.

Potřeby pro nehtovou modeláž

Nejjednodušší způsob, jak si obstarat vše potřebné pro nehtovou modeláž, je nákup potřeb na internetu. Na internetu si můžete vybrat kvalitní produkty za dobré ceny. Pro nehtovou modeláž je zapotřebí UV lampa. Dále budete potřebovat UV gely. UV gely můžete zakoupit v různých barvách. Nutností jsou také nehtové tipy a lepidlo k upevnění těchto tipů. K úpravě nehtů budete také potřebovat také kleštičky a pilníky. Speciální UV gel se na tipy nanáší pomocí štětečků. Možnosti v úpravě gelových nehtů jsou opravdu velké a tak si můžete dále zakoupit zdobící laky, laky pro francouzskou manikúru, samolepky a zdobící kamínky.

Jaká je příprava nehtů před modeláží

Před aplikací gelových nehtů musí být vaše přírodní nehty dokonale upravené. Přírodní nehty musí být očištěny od všech nečistot. Nehty se očistí pomocí speciálního čističe a poté se zkrátí. Kůžička kolem nehtu se odstraní a nehet se zbrousí kolem celého povrchu. Zvláště pro gelové nehty je potřeba mít dokonale upravené a čisté nehty přírodní.

Jak probíhá nehtová modeláž

Když máte správně upravený přírodní nehet, může začít aplikace gelových nehtů. Na začátku je lepení tipů pomocí speciálních lepidel. Lepení tipů není složité, ale vyžaduje praxi. Důležité je na tip nanést dostatek lepidla v celé jeho délce a pořádně přilepit na přírodní nehet. Tip se poté odstřihne do požadované délky a pomocí pilníku se upraví. Na nalepený tip se poté začne nanášet čirý gel. Jakmile je na tip nanesena vrstva gelu, musí se nehty nechat vytvrdnout pod UV lampu. Když už je podkladová vrstva hotová, může se např. na špičku nehtu nanést bílý gel. Gelové nehty nabízí velký prostor pro fantazii a konečnou úpravu.

Nehtová modeláž

Je mnoho důvodů proč se rozhodnout pro nehtovou modeláž. Pro mnoho žen je to řešení s lámavými a slabými nehty. Také pro ty, kteří trpí zlozvykem kousání nehtu, mohou umělé nehty nabídnout řešení. Gelové nehty si můžete nechat udělat u odborníka nebo se objednejte na kurz nehtové modeláže, kde získáte všechny potřebné informace. Potom jednoduše stačí nakoupit potřebné věci k nehtové modeláži a nehty si můžete dělat sama doma. Celá sada potřeb pro nehtovou modeláž se pohybuje okolo 1700 Kč. Krásně upravené nehty vám zvednou sebevědomí a také přinesou radost z různých možností úprav. Ať dáte přednost jemné francouzské manikúře nebo výrazným nehtům se zajímavým zdobením, vždy si budete moc být jistá tím, že vaše nehty zaujmou vaše okolí.

Jak pečovat o umělé nehty

Když už jste se rozhodla pořídit si umělé nehty, je důležité připomenout, že nehty umělé vyžadují tak trochu jiné zacházení. Ze začátku vám může trvat, než si zvyknete na novou délku nehtů, Proto je při první aplikaci gelových nehtů lepší zvolit kratší délku. Jakmile si na nové nehty zvyknete a naučíte se s nimi zacházet, můžete délku nehtů prodlužovat. Na nehty byste také měla dávat pozor při sportu. Např. plavání gelovým nehtům nevadí, ale vhodný sport určitě nebude basketball nebo bowling. K pilování nehtů by se měly vždy používat jen jemné pilníky a nehty by se měly pilovat jen jedním směrem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9166 (krasny-zivot.cz#22935)


Přidat komentář