Nákup přírodní kosmetiky na internetu

Přírodní kosmetika je výhodná v tom, že konvenuje pleti, protože má stejný základ – přírodní. Různé chemické přípravky jsou pro kůži příliš drastické, proto je lepší jít naturální cestou.

Jak jsme zmínili v úvodu, tak přírodní kosmetika má tu devizu, že si s pletí doslova rozumí. Pokud používáte krémy, tělová mléka, pleťové vody nebo jiné přípravky, které obsahují různé chemické součásti, tak se vám mohlo stát, že vás třeba pálily oči, že se vám objevila vyrážka, že jste měli nepříjemný pocit a podobně. Ne vždy musí být člověk třeba alergický, ale může to vyvolat vyloženě i špatné složení produktu. I osvědčené značky mohou mít složení, které většina pokožek nesnese.

U přírodních produktů by si pak spousta lidí mohla ale zase myslet, že nemají požadovaný účinek, když to nejsou tak intenzivní produkty. Není tomu tak. Přírodní produkty jsou velmi účinné, příjemné a také voní specifickým odérem, který umožní vnímat účinek produktu více. Dost ale všeobecnosti. Pojďte se podívat na jednotlivé přípravky blíže..

Co je přírodní kosmetika?

Už jsme nadnesli eko produkt. V podstatě se jedná o předponu eko, která se umísťuje do názvů veškerých výrobků na naturální bázi. Výhodou je, že se nevyužívá chemikálií, které by nějak dráždily vaše tělo. To pak platí v případě kosmetiky, kdy se vám netvoří různé kožní problémy a také se takto ochraňuje vaše zdraví, protože i potraviny mohou být ekologického původu. Opravdu zaručené výrobky, které jsou na přírodní bázi, mají jakési osvědčení, punc zaručenosti původu, které možná znáte (např. produkt ekologického zemědělství). Pokud jste alergici, máte citlivou pokožku nebo organismus či jen chcete více chránit své tělo, tak se vám nabízí možnost, jak šetrně jednat. Co se vám tedy nabízí?

Přírodní kosmetika

Ve sféře kosmetiky se vám nabízí řada výrobků, které budou pěstit vaše tělo od hlavy až k patě. Mějte na paměti, že pro každou část, pro každý účel, máte k dispozici různé přípravky, které byste měli využívat dle indikace, aby byl účinek maximální.

Péče o tělo

Pokožka těla potřebuje hydratovat a čistit. Není totožná s pletí na obličeji. Někde máte třeba hrubší povrch (paty, lokty apod.), tudíž se třeba musí využít mastnějších produktů. Spousta lidí ale opomíjí pěstění celého těla a více se věnuje obličeji. Proč? I tělo potřebuje balzámy, krémy, mléka, olejíčky a podobně. K tomu se vztahuje i kokosová kosmetika, která nejen hydratuje, ale i krásně voní. Uvidíte, že když se budete takto hýčkat, tak vám bude lépe. Nedílnou součástí je pak samozřejmě hygiena, tudíž i výběr šetrného mýdla je podstatný.

Zejména v oblasti** intimních partií**, kde se jedná o vysokou senzitivitu**. Výběr kosmetiky se pak orientuje jak pro muže, tak i ženy. A samozřejmě sem můžeme zařadit i kosmetiku na opalování, která pečuje o kůži tak, aby odolala negacím slunečního záření a brala si jen ta pozitiva.

Péče o pleť

Jak jsme zmínili, pokožka na obličeji je citlivější, tudíž potřebuje větší péči. Tím pádem využijte přípravků, které jsou určeny na různé** typy pleti** a poradí si problémy jako jsou vrásky nebo třeba akné. K tomu slouží různé masky, krémy či pleťové vody. Opět je zde příhodné, aby se kosmetika dělila na mužskou a dámskou, protože každý má svá specifika.

Dekorativní kosmetika

I tato oblast může být na přírodní bázi. Zejména v místě očí některé ženy trpí přílišnou citlivostí, proto je vhodné využívat takové přípravky, které pokožku nebudou dráždit. To jsou různé make-upy, řasenky, stíny, rtěnky apod., které jsou v přímém kontaktu s pletí.

Dětská kosmetika

U dětí je kůže zvláště citlivá, proto je zapotřebí ji věnovat dostatečnou péči a tu vám nejlépe poskytnou přírodní výrobky. Díky tomu si dítě vypěstuje i větší odolnost, takže skutečně používejte různé olejíčky, krémy a jiné výrobky na přírodní bázi, abyste miminku nezadělali problém třeba na alergie.

Parfémy a toaletní vody

I tyto přípravky mohou být na přírodní bázi. Možná to znáte, že když použijete deodorant, tak se vám objeví vyrážka. Pro někoho jsou určité vůně zase těžké a příliš silné. Přírodní produkty vás jen lehce ovinou závojem vůně a nijak nedráždí kůži.

Těhotenská péče

Když je žena těhotná, tak samozřejmě o sebe více dbá. Už jen z jejího pohledu tzv. přepne na zdravý životní styl. Spousta budoucích maminek přestane kouřit, nepije alkohol, vyhýbá se některým jídlům a naopak se stravuje zdravěji. To, co vpravíte do pokožky se pak odráží i na vašem zdravotním stavu a i stavu miminka. Když vám roste bříško, tak byste jej měla pravidelně promazávat speciálním přípravkem (např. olejíček) a to nejlépe tím těhotenským. Jednak se zabrání určitému pnutí, pak se cítíte uvolněnější a také zamezíte striím. To je totiž zásadní přístup. Pokud se promazává kůže, která roste, tak se eliminuje riziko popraskání, tedy vzniku jizev.

Vlasová kosmetika

Víte, že spousta výrobků v klasické drogerii vlasům nevyhovuje? Spousta lidí si myslí, že vlasy stačí jen umýt, maximálně hydratovat balzámem či maskou. Ovšem ne vždy to vlasům prospívá, byť máte přípravek i na váš typ vlasů.Přírodní kosmetika ale opět nabízí, že se lépe přizpůsobí přírodnímu základu. Když máte chemický produkt, tak může vaše vlasy přesušit, nadměrně mastit a podobně. Přírodní produkt jej jen více uvede do rovnováhy.

Zubní hygiena

I tato část musí být pěstěna. Vždyť koneckonců ústa jsou zdrojem různých bakterií, proto by se na ně mělo jít šetrněji. Přírodní zubní pasty zabrání kazům, zánětům a dají vám i svěží dech.

Ekodrogerie

Různé přípravky, které jsou určeny do drogerie. Možná, že si říkáte, že to je zbytečné, ale vezměte to z tohoto pohledu. Když něco vyperete, tak se to dotýká vašeho těla. Když čistíte podlahu, zase to je prostředí, ve kterém jste ve styku. Proto je dobré mít tyto výrobky šetrné, nehledě na to, že si v nich namáčíte ruce, které jsou jinak nadměrně zatěžovány.

Potravinové doplňky

Pro zdraví a rovnováhu si vybírejte i potravinové doplňky, které vám dodají sílu a podpoří zdraví. Různé tablety pomohou vyřešit specifický problém a vy na tom budete lépe.

Přírodní produkty nejsou trendem. Jsou nutností. Příroda je původ, ze kterého jsme vzešli, proto je dobré, když používáte něco, co má stejný základ jako vy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9167 (krasny-zivot.cz#22941)


Přidat komentář