Lymfatická drenáž Pardubice

Jestliže Vás trápí otoky, bolesti hlavy, máte problémy s pletí apod., a chcete podpořit klasickou medicínu, aby její účinek byl rychlejší a trvalejší, zkuste navštívit masážní nebo kosmetický salón, ve kterém nabízejí lymfatickou drenáž.

Lymfodrenáž je jemná hmatová technika, která významně ovlivňuje lymfatický systém. Po skončení lymfodrenáže pracuje lymfatický systém až 2 hodiny 3 až 5 krát rychleji. Díky lymfodrenáži se lidský organismus účinně zbavuje nahromaděných toxinů a harmonizuje tak celé tělo. Lymfodrenáž pomáhá při bolestech hlavy, od unavených a bolestivých nohou, posiluje imunitu, zmírňuje otoky, celulitidu, apod. Lymfodrenáž se provádí buď manuálně, nebo za pomoci různých přístrojů.

Lymfatická drenáž – Pardubice

Pokud jste se rozhodli udělat něco pro své zdraví a zaujala Vás jemná masáž zvaná lymfatická drenáž, určitě ji vyzkoušejte. Tak jako u všech služeb, záleží na specialistovi, který tuhle techniku nabízí, na jeho odbornosti, zkušenostech, profesionalitě.

Přístrojová lymfodrenáž - VACUPRESS

Lymfatická masáž se provádí na problematických partiích těla podtlakem pomocí skleněných baněk připojených na přístroj Vacupress. Ta napomáhá k uvolnění nadbytečného tuku, který se následně odplavuje lymfou.

 • při první fázi dochází k aktivaci lymfatických cest

 • při druhé fázi dochází k rozbourání tukových buněk, zrychlení metabolismu vlivem silného prokrvení

 • při třetí fázi dochází ke zpevňování ochablého podkožního vaziva a propínání kůže

 • při čtvrté fázi dochází ke konečnému odplavení tukových a toxických látek z těla

Účinky ošetření

 • odstranění celulitidy
 • zpevňování a tvarování postavy
 • odbourání podkožního tuku na stehnech, hýždích, břiše a pažích
 • celkové zeštíhlení postavy
 • odstranění otoků dolních končetin
 • detoxikace organismu

Metodou Vacupress se dosahuje vynikajících účinků, proceduru lze doplnit zábaly thermogelem z mořských řas, který se u nás nechá zakoupit i pro domácí použití. Doporučený počet návštěv je 10-15, dle stupně celulitidy a nadváhy. Vhodná udržovací kůra 1x měsíčně.

BODY WRAPPING

Umění zábalu - kombinovaná kosmetická bandáž

Body Wrapping je procedura, která Vám opravdu v nabídce chybět nemůže. A opravdu chybět nebude. Je to totiž jediné ošetření nezávislé na přístrojové technice.

Celé ošetření se skládá ze dvou etap: přípravné fáze (nanášení krému) a vlastní terapie (tlaková bandáž). První fáze spočívá v nanášení speciálního krému, který obsahuje aktivní látky, jako jsou výtažky z břečťanu, lískových ořechů či zázvorový a skořicový olej. Právě skořice v přípravku dominuje natolik, že se zábalu často říká skořicový. Ale pozor, pod tímto názvem se prodává dost laciných napodobenin. Nenechte se tedy zlákat výhodnou cenou: účinek krému nespočívá jen v jeho vůni. Ba naopak, neopatrné dávkování skořicového oleje může způsobit alergii!
Krém má dva úkoly: zlepšit buněčný metabolismus (spalování tukových zásob) a podpořit krevní oběh (a tak stimulovat odvod zplodin látkové výměny).

Skořicový krém sám o sobě nemůže způsobit žádný úbytek tuku nebo zlepšení vzhledu pokožky. Je totiž třeba, aby toxiny a odpadní látky z buněk byly odvedeny z těla systémem, který je k tomu určený - to zajišťuje druhá etapa techniky, bandáž:
Výsledkem je stálý a rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak, který vyvíjí fólie zvenku, způsobuje nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Tímto jsou lymfatické a krevní cévy připraveny odvádět přebytečné tekutiny spolu se zplodinami látkové výměny.
Před procedurou i během celé kúry dbáme na dostatečný příjem tekutin. Jejich nedostatek ve vazivu se může podepsat na výsledku. 

Jaké jsou účinky ošetření?

 • úbytek na objemu
 • celkové zlepšení vzhledu pokožky postižené celulitidou (též křečovými žilami a popraskanými žilkami)

Jaký je ideální počet návštěv a délka ošetření?

 • 7-10 návštěv, první týden 2-3x, následně 1x týdně
 • po úspěšné kúře doporučujeme návštěvy 1x měsíčně pro udržení výsledku
 • doba ošetření je 60 minut čistého času v zábalu

Manuální lymfodrenáž

Jak je již výše uvedeno, lymfodrenáž je hmatová, masérská technika, která není nijak bolestivá a nepříjemná, naopak hmaty rukou připomínají pohlazení**. Manuální lymfodrenáž** se provozuje výhradně pomocí rukou, bez účasti jakéhokoliv přístroje. Tento druh masérské techniky působí přímo na lymfatický systém, který se nachází především v podkoží. Lymfatický systém plní důležitou funkci v očistě organismu a v podpoře imunity. Správně provedená lymfodrenáž tento lymfatický systém rozproudí, čímž odplaví z těla odpadní a toxické látky a nastartuje metabolismus.

V lymfatických uzlinách dochází k ničení zárodků nemocí a pro tělo škodlivých látek. V lymfatických uzlinách se také tvoří důležité lymfocyty, které mají nezastupitelnou roli v obranyschopnosti organismu. Lymfa vycházející z uzliny obsahuje vždy více lymfocytů, než lymfa, jež je do uzliny přiváděna. Pokud dojde z nějakého důvodu k zablokování těchto lymfatických cév, dochází k postupnému hromadění tekutin a vzniku otoku, tzv. lymfedému. Manuální masáží se tyto lymfatické cesty pročišťují, dochází ke zlepšení odtoku lymfy a následnému zmírnění otoků. Výhodu manuální lymfomasáže je, že je možné ji přesně přizpůsobit konkrétnímu tělu. Její cena je samozřejmě o něco vyšší.

Doba trvání manuální lymfodrenáže se pohybuje kolem 50 minut, přičemž již po 30 minutách dochází k aktivaci lymfatického systému. V žádném případě by neměla lymfodrenáž přesáhnout 70 minut. V den, kdy si necháte aplikovat lymfodrenáž, dbejte na vyšší příjem tekutin, minimálně o 500 ml.

Kosmetické využití lymfodrenáží

Správně provedená lymfodrenáž odstraňuje otoky a odvádí z těla nahromaděnou tekutinu, což vede ke ztrátě několika kilogramů.

Mimo tuhle schopnost také urychluje metabolismus a očišťuje tělo. Jestliže budete dodržovat zdraví životní styl, pitný režim,

budete mít pravidelný pohyb a přidáte k tomu všemu i lymfodrenáž, začne se tělo zbavovat škodlivin, čímž začne odbourávat i tukové polštářky.Díky lymfodrenáži tak můžete urychlit Vaše hubnutí. Tím, že lymfodrenáž zbavuje tělo škodlivin, napomáhá tak krásnější a zdravější pokožce,** zlepší akné, strie i celulitidu**.

Nabízí se zde možnost kombinovat lymfodrenáže i se speciální anticelulitidovou masáží, čímž dosáhnete lepších výsledků. Zde je třeba doporučit, že  trvalejších výsledků dosáhnete pravidelným docházením po skončení celé kůry, nejlépe jednou za měsíc. Tak jako při každé lymfodrenáži i tady je nutné hodně pít.

Reflexní lymfodrenáž

Počátky reflexní terapie hledejme pravděpodobně již ve staré Číně, přičemž se do Evropy dostala patrně již v době Marca Pola. Renesanci zažila na počátku 20. století díky Dr. Williamu Fitzgeraldovi, který se s touto terapií seznámil při svých studiích ve Vídni. Propagátorem reflexní terapie se také stala americká masérka Eugenice Inghamová a Hana Marquartová.

Právě Hana Marqartová poprvé přišla s nápadem využít reflexních bodů a reflexní terapie pro povzbuzení lymfatického systému a vytvořila jedinečný postup, tzv. reflexní lymfodrenáže. Reflexní lymfodrenáž je plnohodnotnou náhradou klasické lymfodrenáže.

Reflexní terapie vychází z poznatku, že na každém zakončení lidského těla jsou tzv. reflexní plošky, které mají souvislost s různými orgány v těle. Díky stimulaci těchto reflexních bodů, je možné, podobně jako u akupunktury nebo akupresury, pozitivně ovlivňovat zdravotní stav. Tyto reflexní body a zóny se využívají nejen k léčbě, ale i ke spolehlivé diagnostice. Tato reflexní lymfodrenáž je ideálním doplňkem klasické léčby a je vhodná i jako prevence. Výhodou reflexní lymfodrenáže je, že během jednoho sezení, které trvá asi 30 – 60 minut, je možné ošetřit celé tělo. Již po první návštěvě jsou patrné výsledky. Obdobně jako klasická lymfodrenáž, je tato reflexní terapie vhodná ke zmírnění otoků, při posílení imunity, jako detoxikace, při regeneraci, u kožních potíží.

Využití lymfodrenáže

Jestliže jste se rozhodli zlepšit svůj zdravotní stav pomocí lymfodrenáže, je vhodné, abyste absolvovali alespoň deset lymfodrenáží během šesti týdnů. I po skončení této kůry je nanejvýš vhodné nechat si aplikovat jednu kůru každé 2 – 4 týdny, čímž udržíte nejdelší dosažený stav. Je prokázáno, že lidé, kteří pravidelně dochází na lymfatickou drenáž, jsou méně nemocní. Lymfodrenáž není nijak omezena věkem a je vhodná i pro často nemocné děti, přičemž děti musejí být masírované za přítomnosti rodičů. Aby byla procedura pro děti co nejpříjemnější, je možné jim při tom pustit DVD s pohádkami, číst jim, apod.

Lymfodrenáž také urychluje hojení po úrazech a operacích, zlepšuje regeneraci po fyzickém výkonu. Její největší přínos pro tělo je především detoxikace a očista organismu. Zmírňuje bolesti hlavy a svalové napětí zapříčiněné stresem. Lymfodrenáž má nezastupitelnou roli i ve tvarování postavy.

Kontraindikace

Lymfodrenáž je možné označit jako léčebnou metodu, která, tak jako každá jiná, má i své určité omezení. Na prvním místě je třeba zdůraznit, že lymfodrenáž je zakázána u onkologicky nemocných pacientů. Dále pak u těhotných žen, do ukončeného 12. týdne, také při zvýšené funkci štítné žlázy. Lymfodrenáži je nutné se vyhnout i při jakémkoliv virovém nebo bakteriálním omezením, mezi které lze zařadit i obyčejnou rýmu. Pokud trpíte onemocněním ledvin, jater, srdce, cév, anebo vysokým tlakem, poraďte se o vhodnosti této terapie s odborným lékařem.

Lymfodrenáž se nedoporučuje kojícím maminkám, jelikož se do mateřského mléka z krevního oběhu mohou dostat odpadní látky, které se během procedury uvolňují. Jestliže užíváte antibiotika nebo jste prodělali očkování, je vhodné lymfatickou drenáž na týden přerušit. Pokud trpíte otoky, určitě si nejdříve zjistěte u lékaře, jaký je jejich původ a zda bude lymfodrenáž vhodná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9177 (krasny-zivot.cz#22979)


Přidat komentář