Brazilský keratin Ostrava

Rádi byste udělali něco velice prospěšného pro své vlasy? Zkuste sáhnout po brazilském keratinu, který má schopnost regenerovat i velmi poškozené vlasy. Vašim vlasům dodá sílu, hebkost, zdravý vzhled a lesk.

Co je brazilský keratin?

Keratin je čistě přírodní produkt (neobsahuje žádná dodaná umělá barviva a syntetické parfémy). Jedná se o protein, který je základní složkou vlasů (také nehtů). Brazilský keratin byl vyvinut, jak již název napovídá, v Brazílii, a to v roce 2006. Postupně se rozšiřoval do Spojených států amerických a následně i do Evropy. V České republice už je nyní běžně k dostání a stává se stále více oblíbeným. Důvod je jednoduchý: těžko bychom hledali jiný produkt, který tak dlouho a tak šetrně dokáže ošetřovat naše vlasy.** Ošetřování vlasů** za pomocí brazilského keratinu je ve světě také známé pod názvy brazilský rovnací systém, keratinová léčba nebo progresivní rovnání vlasů.

Jaké výhody přináší použití brazilského keratinu?

Brazilský keratin má velké množství výhod. Mezi dvě základní oblasti můžeme zahrnout** regeneraci a ochranu vlasů** plus jejich úpravu.

Ochrana vlasů keratinem

Použití brazilského keratinu může naše vlasy ochránit před velkým množstvím nepříznivých vlivů vnějšího prostředí. Jedná se zejména o sluneční paprsky (UV záření), vítr a mráz, mořskou nebo chlorovanou vodu, smog či jiné znečištění. Těmto vlivům jsou naše vlasy běžně vystavovány, je tedy dobré se před nimi chránit. Díky keratinu se vlasy mnohem méně lámou, dobře rostou a jsou na pohled** zdravé a lesklé**. Zároveň aplikací keratinu vlasy omládnou.

Úprava vlasů

Pomocí keratinu je možné vlasy tvarovat, vlasy se přestanou samovolně kroutit. Produkt umí narovnávat** nepoddajné vlnité vlasy** na dobu až několika měsíců, keratin se postupně vymývá. Díky tomu se výrazně zkracuje čas potřebný na úpravu vlasů, vlasy v podstatě stačí umýt, nechat vysušit a můžete vyrazit do společnosti.

Na jaké vlasy je možné brazilský keratin použít?

Produkt je možné aplikovat** na jakýkoli druh vlasů**, tedy rovné, vlnité, i kudrnaté, krepaté i střapaté, na vlasy přírodní, ale i chemicky upravované (barvené i melírované). Pokud jsou naše vlasy hodně poškozené, dosáhneme tím většího efektu. Keratin lze použít i na prodlužované vlasy.

Kde si nechat brazilský keratin aplikovat?

Aplikace brazilského keratinu sice není nijak zvlášť náročný proces, ale aby vše proběhlo zcela v pořádku a bylo dosaženo požadovaného výsledku, měli bychom se v případě zájmu o tento produkt obracet na profesionály, tedy speciálně proškolená a certifikovaná kadeřnictví nebo salony. Pokud by byl keratin aplikován špatně, mohlo by dojít naopak k poškození vlasů místo jejich uzdravování.

Co je k aplikaci keratinu potřeba?

Kadeřník bude k aplikaci brazilského keratinu na vaše vlasy potřebovat mimo samotného keratinu speciální šampon, profesionální žehličku na vlasy, fén, rukavice, rozprašovač s vodou, štětec, misku, hřeben a kartáč.

Jak probíhá aplikace keratinu?

Aplikace trvá přibližně hodinu a půl až čtyři hodiny, čas závisí na** délce a hustotě vlasů**, také na jejich poškození. Vlasy se umyjí speciálním šamponem a vysuší se. Keratin se poté začne štětcem nanášet na vlasy pramen po pramenu za neustálého zvlhčování rozprašovačem, prameny se pročešou, vyfoukají se a pomocí žehličky se keratin zažehlí do struktury vlasů při teplotě přes 200° C do požadovaného tvaru (nejlépe profesionální žehličkou přímo určenou na keratinovou kúru, ideální teplota je obvykle kolem 230° C). Zažehluje se podle struktury vlasů zhruba pět až desetkrát. Výsledky můžete vidět okamžitě, ihned po skončení aplikace mají vlasy svou finální podobu. Při opakované aplikaci můžete vidět dokonce extrémní** zlepšení kvality vašich vlasů**.

Jak s vlasy zacházet po aplikaci keratinu?

První tři dny po aplikaci bychom vlasy** neměli umývat**, ani je namáčet jiným způsobem (jako např. v bazéně nebo u moře). Pokud by se stalo, že by vám vlasy během tří dnů po aplikaci více zmokly, co nejdříve si je vysušte za pomoci fénu. Zároveň bychom do prvního umytí neměli používat žádné stylingové přípravky, jako jsou tužidla, laky nebo gely na vlasy, není ani vhodné vlasy spínat či svazovat sponkami nebo gumičkami. Vlasy by měly zůstat zcela volně a přirozeně rozpuštěné, netvarované.

Jak dlouho keratin na vlasech vydrží?

Brazilský keratin se z vlasů postupně vymývá jejich umýváním. Vydrží přes dva měsíce, někdy se doba působení rovná i čtyřem měsícům. Pokud chcete, aby vám keratin vydržel na vlasech co nejdéle, můžete používat speciální šampon a kondicionér s obsahem hydrolyzovaného keratinu (bez obsahu chloridu sodného), který zpomalí vymývání brazilského keratinu ze struktury vlasů. Tyto šampony a kondicionéry si obvykle můžete zakoupit přímo v salonu, kde vám bude aplikace keratinu prováděna. Ideální tedy je aplikovat keratin na vlasy tři až čtyřikrát ročně, možné je však častější i méně časté aplikování.

Je pro někoho brazilský keratin nevhodný?

Aplikaci brazilského keratinu by si měly vyhnout těhotné nebo kojící ženy. Jinak žádná omezení nejsou, keratin je možné používat i u dětí od 12 let věku.

Proč je narovnání vlasů keratinem lepší než chemicky?

Jak již bylo řečeno, brazilský keratin je zcela přírodní produkt, který nijak vlasy nezatěžuje, ale naopak ozdravuje, kdežto chemické narovnávání vlasy ničí. To může vést k omezení růstu vlasů nebo k jejich vypadávání, k třepení konečků, ztrátě lesku apod. Navíc chemické metody jsou nenávratné, vlasy poškodí na velice dlouhou dobu a je potřeba velké úsilí a péče, aby byly dány do původního stavu. Keratinová kúra je vratná, po vymytí keratinu ze struktury vlasů se vlasy dostanou do původního stavu, tedy stavu před aplikací keratinu.

Brazilský keratin a barvení

Pokud si barvíme vlasy a chceme používat keratin, je dobré spojit barvení a aplikaci keratinu dohromady. Jinak je vhodné keratin nanášet minimálně tři týdny před barvením, opačné pořadí se nedoporučuje.

Kolik aplikace brazilského keratinu stojí?

Cena aplikace závisí na množství použitého keratinu. Toho je samozřejmě potřeba více u delších a hustějších vlasů. Dále závisí i na síle a míře poškození vlasu. V ceně bývají zahrnuty i další úpravy vlasů týkající se aplikace, čili mytí, sušení a případně i stříhání. Je však také možné narazit na různé slevy a speciální akce, jež některé salóny nabízejí, čímž můžeme značně ušetřit. Cenu byste měli konzultovat se salonem ještě před aplikací.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9183 (krasny-zivot.cz#22991)


Přidat komentář