Pedikúra a ošetření Garra rufa rybičkami Klatovy

Cesta za dokonalým vzhledem nohou je tak snadná jako nikdy předtím. Postačí ponořit nohy do nádoby plné malých rybiček, které vás zbaví všech nedokonalostí vaší kůže. Řeč je o rybičkách Garra Rufa.

Rybí pedikúra neboli pedikúra Garra rufa rybičkami

Garra rufa rybičky jsou malé rybičky, které se živí odumřelou kůží na lidském těle. Tyto rybičky se staly velmi oblíbené, ba přímo populární mezi klienty v soukromých lázních ve Virginii. Není tomu dávno, co začal John Ho svým zákazníkům nabízet novinku v oblasti ošetření odumřelé a suché kůže na nohou pomocí těchto rybiček a zájem o ni projevilo hned několik tisíc lidí. Díky Garra rufa rybičkám se podařilo nalézt dokonalou a perfektní náhradu za dřívější způsob odstraňování mrtvé kůže, a to pomocí žiletek. Rybičky, které se jmenují Garra rufa, se nazývají také Doktor ryba. Tyto ryby pocházející z Turecka se hojně využívají jak v evropských zemích, tak i v Japonku a všude je o ně opravdu velký zájem. Tyto drobné rybičky nemají zuby, a proto se nemusíte obávat, že vás kousaly. Vaši pokožku zbaví efektivně suché a odumřelé kůžičky tak, že ji jemně uždibují a jedí. Proto se mimo pedikúru hojně využívají i při léčbě lupenky.

Léčba pomocí Garra Rufa rybiček, co se týká pedikúry, je vhodná pro všechny, kteří mají problémy s pokožkou na nohou, kteří mají ztvrdlou kůži, nebo trpí plísněmi. Např. tuto metodu hojně využívají sportovci, kteří často mají na nohou ztvrdlou kůži po častém běhu.  Mnoho lidí se před prvním ošetřením obává, aby je rybičky nepokousaly, ale obavy jsou zbytečné. Ve skutečnosti takové ošetření rybičkami mírně lechtá.

Jaký je původ Garra rufa rybiček?

Kaprovité rybičky Garra rufa z rodu Ciprinidae pocházejí z termálních pramenů, které se nacházejí v blízkosti města Kangal v turecké provincii Sivas. Tyto rybičky jsou schopné přežívat ve vodě teplé dokonce až 36 stupňů Celsia. Vzhledem k jejich extrémnímu životnímu prostředí mají rybičky nedostatek pro ně vhodné potravy, a proto Garra rufa rybičky snědí cokoliv, na co přijdou a nepohrdnou ani odumřelou lidskou kůží.

Proč pedikúru pomocí Garra rufa rybiček?

Rybičky Garra rufa jsou uměle chované v lázních a kvalitních spa centrech. Jak již bylo uvedeno výše, rybičky konzumují suchou a odumřelou kůži klienta a umožňují tak zdravé pokožce růst. Ošetření pomocí rybiček Garra rufa má velmi příznivé účinky, co se týká léčby různých kožních problémů. Celková doba procedury je závislá na tom, v jakém stavu vaše pokožka je. Ošetření se pohybuje mezi 10 minutami až 1 hodinou. Většinou však ošetření trvá kolem 20 minut. Ceny se různí dle salonu, který ošetření poskytuje. Můžete se setkat s cenami kolem 100,- Kč za 10 minut, ale samozřejmě i dražšími.

Pedikúra pomocí Garra rufa rybiček se využívá v případech, kdy na bradavice, houbovité kožní onemocnění nebo jiné problémy nohou jiné procedury ani léky nezabírají. Tento druh ošetření je zcela nový, přírodní a účinný. Rybičky Garra rufa vylučují ze svých úst sekret s hojivými účinky.

Průběh ošetření nohou Garra rufa rybičkami

K tomu, abyste měli dokonalý vzhled vašich nohou, bude stačit, když nohy ponoříte do nádoby, která bude plná malých rybiček. Rybičky se na vaše nohy doslova vrhnou a načnou ožírat všechnu suchou nebo jinak poškozenou kůži a to dokonce i tu, kterou vy pouhým okem nemůžete vidět. Nemusíte se bát, že by vás rybičky pokousaly. Garra rufa rybičky totiž nemají zuby. Jediné, co dělají je, že bezbolestně obrušují kůži a zbavují ji odumřelých a jinak nadbytečných kožních buněk. Rybičky na základě svého instinktu vyhledávají místa, kde je poškozené a nevhodné kůže co nejvíce. Díky odstranění nadbytečných a zrohovatělých buněk rybky zabrání vzniku různých kožních infekcí. Právě kožní infekce bývá hlavní příčinou kožních onemocnění a následného viditelného poškození kůže. Před samotnou koupelí rybičkami se doporučuje vynechat alespoň 3 týdny kortikoidní mastí a 3 dny před koupelí úplně vynechat krémy, masti, gely, oleje a tělová mléka.

Léčivé enzymy Garra rufa rybiček

Dutina ústní těchto malých rybiček obsahuje mimo jiné enzym ditranol. Jemně kyselý výměšek je v průběhu okusování kůže vypouštěn přímo do malých ranek na nohách, kdy tyto ranky vznikají během tohoto netradičního peelingu. Způsobené a nově vytvořené ranky jsou hned dezinfikovány. Enzymy z rybiček podporují také hojení a obnovení epidermis vrchní vrstvy kůže. Garra rufa rybičky tak odstraňují z kůže to, co vyvolává zhoršení kožní nemoci a také přispívají k procesu hojení.

K jakému ošetření se ještě rybičky používají?

Rybičky jsou také dobrou volbou pro léčbu lupenky. Koupele s rybkami jsou chápány jako podpůrná metoda léčby, která může výrazně přispět ke zmírnění příznaků této nepříjemné nemoci. Jestliže budete dodržovat správnou životosprávu, může dokonce v některých případech dojít až k úplnému zbavení se příznaků onemocnění. Koupele rybičkami jsou jedním ze způsobů sekundární prevence, která spočívá v tom, že svou pokožku udržíte v dobrém zdravotním stavu. Rybičky Garra rufa přispějí k zamezení nejtěžším projevům nemoci zvané lupenka, která je nevyléčitelnou nemocí. Cílem terapie pomocí rybiček není vyléčení nemoci, ale co pokud možno nejdelší prodloužení doby bez příznaků onemocnění a zkvalitnění života pacientů. Navíc se jedná, dle výzkumů, o zcela bezpečnou a efektivní metodu. V průměru 80 % lidí pocítilo po ošetření rybičkami značnou úlevu od bolesti, svědění, odlupování a tvrdosti pokožky. A u poloviny díky tomu došlo ke značnému zlepšení jejich psychického stavu.

Originální kosmetika

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9155 (krasny-zivot.cz#22998)


Přidat komentář