Medy a medové produkty online

Pokud si chcete osladit život a zároveň udělat něco pro své zdraví, je med a výrobky z něj tou správnou volbou. O jeho příznivém vlivu na lidské zdraví svědčí i to, že býval i nezbytnou součástí lidového léčitelství.

Včelí med

Včelí med

Slunečnicový medJe jen málo lidí, kteří nemají rádi med, neboť med je velmi příjemná potravina, která nejenom, že vyjasňuje mysl, ale také působí blahodárně na zdraví člověka a prodlužuje tak jeho život. V medu můžete nalézt jeden ze svých nejlepších a nejvzácnějších darů. Díky tomu, že budete med užívat pravidelně každý den, upevníte tak své zdraví a imunita vašeho organismu bude posílena. Budete tak chráněni před nemocemi nejen v zimním období, ale také po celý rok. Navíc pokud jste náchylní na nachlazení, je pro vás med opravdu dobrou volbou, neboť med je účinnou prevencí před zdravotními problémy. Ovšem není med jako med. Stejně jako u jiných potravin je i u medu podstatná jeho kvalita. Proto pokud máte možnost, kupujte med a medové výrobky od dobrých včelařů nebo profesionálních včelařských provozoven, které buď znáte osobně, nebo jste na ně získaly doporučení. Dobrý včelař se totiž poctivě stará o své včelstvo a vždy se zajímá o jejich zdravotní stav. Také je důležité vědět, že poctivý včelař, pro něhož chov včelek znamená opravdu hodně, nejen s včelkami, ale i s medem nakládá velmi šetrně po celou dobu procesu jeho vzniku a dodržuje přísné hygienické zásady.

Medovina

Medovina je název pro tradiční nápoj České republiky. Medovinu můžete podávat jako chlazenou, díky čemuž získáte vynikající aperitiv, ohřívaná medovina vás zase příjemně rozehřeje v nepříliš vlídném počasí a pokud medovinu namícháte do jiných nápojů, dodá jim příjemnou vůni. Samotná medovina má příznivé, až přímo blahodárné účinky na zdraví člověka. Medovina patří k nejstarším alkoholickým nápojům. Informace o medovém nápoji pocházejí již od starých Řeků a Egypťanů. Velmi populární se medovina stala až v době středověku, poté ji však vystřídalo pivo, víno a destilované alkoholické nápoje.

 

Jak se medovina vyrábí?

Medovina jako alkoholický nápoj se vyrábí ze zkvašeného roztoku včelího medu společně s kvalitní vodou. Tento nápoj je také možné připravit z neupraveného výtažku z chmelu, bylin, koření nebo ovocné šťávy. Čirá medovina se následně stáčí stejně jako víno. Nevařená medovina je získaná ze smíchaného panenského medu s vodou za chladu nebo mírným zahřívání. K přípravě medoviny je víc než vhodné používat vysoce kvalitní druhy medů, kvůli jejich lahodné vůni a chuti. Vařená medovina je vyráběna vařením medu společně s vodou. V průběhu jejího vaření je nutné odstraňovat pěnu s dalšími nečistotami. Medovina se vaří tak dlouho, dokud se tvoří pěna.

 

Medové svíčky

Jestliže máte rádi krásnou, přírodní dekoraci, medová svíčka vám jistě udělá radost. Je také velmi vhodným dárkem pro lidi, které byste rádi obdarovali, a dáváte přednost originálním a vkusným dárkům. Medová svíčka se jistě zalíbí každému a poslouží pro potěšení oka nejen vás, ale také obdarované nebo návštěvu, která k vám zavítá. Medová svíčka je velmi příjemným společníkem na večery, neboť nejenže krásně hoří, ale příjemně provoní váš domov. Výroba medové svíčky není složitá, ale vyžaduje určitý čas a také zručnost, aby vypadala přitažlivě. Mnohem jednodušší je si takovou svíčku zakoupit v obchodě, která přesně splní požadovaný účel.

 

Medový perník

Máte rádi medový perník, ale pečení není vaše hobby, nebo na něj nemáte čas? Navíc u domácího pečení nikdy nevíte, jak váš pokus dopadne? Co takhle medový perník přímo od výrobce velmi kvalitního medu? Jestliže máte v plánu objednat si medový perník, určitě se obraťte na výrobce, kteří ručí za jeho kvalitu, jako i společnost: MEDMORAVIA s.r.o. Je nutné hledět na to, aby medový perník byl kvalitní, měkký a chutný. Navíc ručně zdobený perník podle rodové receptury jak tradičních tvarů nebo i tvarů dle vlastních požadavků, ocení každý zákazník. Medovník může být navíc zabalen v dárkovém balení, čímž vám zajistí vysokou odolnost před jeho poškození při přepravě. Se zakoupeným medovníkem z kvalitních medových obchodů jistě žádnou ostudu neuděláte, ba právě naopak. Medový perník je starý snad tak, jak je staré lidstvo samo. Základem všech cukrářských výrobků byl již od pradávna med, neboť cukr v té době ještě nikdo neznal.

PropolisPropolis

Propolis představuje dosti vzácnou balzámovitou látku, kterou nosí včely, kdy tato látka je již přeměněná z pryskyřice v opravdu malém množství. Propolis bývá sbírán např. na pupenech stromů, ale také na jiných různě pryskyřičnatých místech na stromě. Pryskyřice chrání strom před nepříznivými vlivy. Pryskyřice je od včel ukusována kusadly a následně se přetvoří na propolis tak, že se k ní přidají výměšky včelích žláz, tyto včely přinesou do úlu. Ostatní včely jim pomůžou sundat hrudky propolisu. Propolis následně slouží jako dezinfekce.

 

Propolis působí antibioticky. Navíc zvyšuje obranné schopnosti organismu. Díky propolisu je posilována nervová soustava, zlepšuje výživu jednotlivých orgánů a má blahodárný vliv na vitalitu. Propolis je protizánětlivý, tlumí bolest, ničí bakterie, brzdí růst bakterií, povzbuzuje imunitu a navíc také tlumí účinky škodlivého záření na organismus.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9156 (krasny-zivot.cz#23001)


Přidat komentář