Vonné směsi z bylinek a dřevin - nákup online

V dnešní době se stále více lidí navrací ke starým, leckdy zapomenutým, alternativním způsobům léčení a relaxace. Jednou z takových čistě přírodních metod je i vykuřování za použití přírodních vykuřovadel a vonných tyčinek.

O vykuřování

Mnohým z nás se při slovech vykuřovadlo nebo vykuřování pravděpodobně vybaví kadidlo držené farářem v kostele, zapálený františek o vánočních svátcích, případně na plotně vonící purpura. Málokdo ale ví, že vonné tyčinky, vykuřovadla, apod., byly a jsou používána všemi kulturami již od pradávna po celém světě. Byly používány při nejrůznějších rituálech, k léčitelství, byly zapalovány při modlitbách, při věštění, atd. Předkové zjistili, že rostliny, kterými topí, vydávají při hoření mimo tepla také různé vůně, které ovlivňují jejich zdraví, náladu, vědomí a šamanům pomáhají dostat se do jiné reality. Brzy začaly tyhle rostliny rozeznávat a vyčleňovat a používat je jen k tomu danému účelu. Jako zdroj takového kouře se používají vonné látky rostlinné, živočišné nebo ojediněle i nerosty, kterým se souhrnně říká vykuřovadla. Aby došlo k vlastnímu uvolnění žádoucích látek, je nutné vykuřovadlo zahřát. Dříve se k tomu účelu používaly žhavé uhlíky vytažené z ohně, velké vykuřovací pánve, rozpálené kameny, plotny, apod. Dnes je asi nejrozšířenější pálení na rychlozápalných uhlících, které není nutné dlouho žhavit, rychle chytnou a dobře se s nimi manipuluje.  Uhlíky se vkládají do speciálních nádob zvaných kadidelnice, do kterých se přímo na žhavé uhlíky sype malé množství námi zvolené vykuřovadlo. Podle množství vykuřovadla, jež nasypeme na uhlíky, si určujeme intenzitu vonného dýmu a tím pádem i účinku.

 

Kadidlence

Samotná vykuřovadla lze rozdělit do několika kategorií, většinou dle jejich účinku. Může se jednat o vykuřovadla, která nás zklidní, zbaví nás stresu a nervozity, očistí nás, mohou nám dodat energii, případně pomohou k našemu uzdravení. Některá bylinná vykuřovadla a dřívka se nespalují na uhlících, ale na několik vteřin se zapálí, poté se sfouknou a nechají dýmat na žáruvzdorném povrchu. K vykuřování je zapotřebí mimo samotné vonné směsi i kadidelnice, ve které hoření probíhá, dále kleště na uhlí, lžíce, uhlíky, písek, případně hrabičky. I tyhle pomůcky není v současnosti problém zakoupit a zpříjemnit si tak celé vonné vykuřování. Je stále na planetě několik oblastí, jako je například Indie, Tibet, Japonsko a jiné, kde se vykuřovadla stále používají k magickým, rituálním nebo šamanským účelům.

Vonné směsi z bylinek a dřevin – nákup online

V dnešní době se dá zakoupit i u nás nepřeberná škála různých druhů vykuřovadel, kadidel a vonných tyčinek. Pokud Vás láká zkusit si vykuřovadlo zapálit třeba u Vás doma a zažít tak chvíle relaxace, očištění nebo jiné pocity, je koupě velmi jednoduchá. Dnes je na trhu množství internetových obchodů, díky kterým si můžete jednoduše zakoupit zboží přímo z pohodlí domu. Mezi takové internetové obchody, které nabízejí velké množství vykuřovadel, kadidel a vůbec všeho, co s tím souvisí, je obchod. Na kvalitně zpracovaných internetových stránkách naleznete nejen e-shop, ale i velice podrobné informace o vykuřovadlech a vykuřování. Všechny produkty, které tento internetový obchod nabízí, jsou čistě přírodní, bez jakékoliv úpravy a čištění.

V nabídce firmy naleznete nepřeberné množství produktů, jako jsou vykuřovadla z bylin, dřevin, kopály, vykuřovací směsi, dále pak vonné tyčinky a pomůcky k vykuřování. Mezi další věci, které si můžete u firmy prostřednictvím internetu zakoupit, jsou např. tibetské mísy, šperky, šelak, a jiné. Na stránkách firmy naleznete např. návštěvní knihu, do které můžete napsat jakékoliv dotazy k produktům tohoto e-shopu, dále pak podněty, vzkazy, přání nebo i stížnosti. Obchod zaručuje, že na dotazy bude odpovídat v co nejkratším možném čase.

Vykuřovadla

Jak je již výše uvedeno, vykuřování se provádí za pomoci tzv. vykuřovadel, které při hoření prostřednictvím kouře vydávají různá aroma. Většinou se jedná o různé směsi bylin, větve jehličnatých stromů, různé kůry, pryskyřice, dřevo, ale třeba i nerosty, z nichž při hoření vydávaný dým, má specifické aroma, které může ovlivňovat naše pocity, zdraví, spánek, atd. Mohou to být například byliny a jejich směsi jako je levandule, jalovce, kafru, kopál negro, šalvěj, anděllika, cedr, rozmarýn, jantar a mnoho, mnoho dalších. Vykuřovadla mohou být očišťovací, stimulující vědomí, ochranná, k povzbuzení, uvolnění, při stresu a úzkosti, k posílení, k meditaci, pro lásku, pro kreativitu a inspiraci a v neposlední řadě k léčení.  Vykuřovadla a vykuřovací směsi mají původ téměř po celém světě, jsou například získávány ze Severní Ameriky, Indie, Himalájí, Číny, Japonska, Sibiře anebo z arabského světa. Vykuřovadla byla bohužel z našich končin vytlačena moderní medicínou, farmacií, což ale neubírá na jejich významu a přínosu pro tělo a duši. Jak je zde zmíněno, vykuřování může pomoci našemu tělu i při řadě onemocnění.  Vykuřování za pomoci určitých vhodně zvolených vonných směsí má pozitivní vliv například při dýchacích potížích, revmatismu, svalových křečích, při poruchách spánku, apod. Vykuřování se vhodně doplňuje s masážemi, při psychoterapeutických sezeních a mnoha dalších.

Vonné tyčinky

S vonnými tyčinkami se pravděpodobně asi každý z nás někdy již setkal. V minulosti byla výroba vonných tyčinek posvátné umění a i dnes tato posvátná tradice v některých koutech světa stále existuje. Používali se po staletí při chrámových obřadech, rituálech nebo byly obětovány božstvům. Výroba vonných tyčinek se provádí z čistě přírodních produktů, jako jsou sušené květy, byliny, santalové dřevo nebo kůra exotických stromů. Takové suroviny se nejdříve rozemelou na jemný prášek, ke kterému se dále přidávají třeba esenciální oleje, med, atd. Takto připravená směs se ručně nanáší na bambusová dřívka. Jakmile je směs nanesena, nechá se rozložená vonná tyčinka vyschnout na slunci, což může trvat i několik dní. Vůně, kterou tyčinka po zapálení vylučuje, se používá při aromaterapii a je dokázáno, že působí antistresově a uklidňuje naši mysl. Některé vonné tyčinky zase očišťují a dezinfikují prostředí od všech možných bakterií a mikrobů. Existují vonné tyčinky dle místa původu, jako například indické vonné tyčinky, japonské, nepálské a tibetské nebo čínské vonné tyčinky. Každá tyčinka dle místa původu má svá určitá specifika, přičemž za nejkvalitnější vonné tyčinky jsou považovány japonské tyčinky. Nepálské a tibetské vonné tyčinky jsou asi nejtradičnější, vyrobené dle původních starých receptur, které Vás přenesou do budhistického chrámu. Při vykuřování vonnými tyčinkami se postupuje tak, že se dřívko zapálí a po chvilce hoření se sfoukne. Dýmající dřívko se poté položí na nehořlavou podložku a nechá se dýmit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9121 (krasny-zivot.cz#22950)


Přidat komentář