Tradiční čínská medicína nákup online

I přes veškerý pokrok v léčení, který nám moderní medicína nabízí, se stále více lidí obrací k alternativní přírodní medicíně, která v některých případech může pomoci a je šetrnější k tělu. Takovým případem je i tradiční čínská medicína.

Jak již název napovídá, tradiční čínská medicína má kořeny ve starověké Číně a lze ji nalézt v dílech, které jsou starší více jak 2000 let. Tento tradiční způsob léčení se po staletí předával nejen ústně z otce na syna, ale i pravidelným vydáváním knih ediktem císaře, který měl zájem na tom, aby se zkušenosti nejlepších lékařů předávali dalším generacím. Díky tomu tak čínská tradiční medicína patří mezi komplexní systémy lékařství, v kterých nalezneme odpovědi na nejrůznější zdravotní problémy, které provázejí člověka až do současnosti. Jedná se o systém, který je zdokonalovaný a ověřovaný stovkami generací po tisíce let. Systém je založený na taoistické filosofii rovnováhy dvou protikladných principů jin a jang a směřuje k dosažení potřební rovnováhy a harmonie v těle, čímž tak předchází vzniku onemocnění. Snaží se chápat zákonitosti a jejich souvislosti. Tradiční čínská medicína se řídí zásady, které pocházejí z přírodního studia člověka. Dle této medicíny je proces, jehož kořeny lze vystopovat daleko před tím, než propukne jeho závažná fáze. Pro lékaře této tradiční čínské léčby platí heslo: “působit na to, co tu ještě není“. Mezi hlavní pilíře této tradiční medicíny patří fototerapie, akupunktura, masáže, cvičení a dietetika. I u nás lze zakoupit nepřeberné množství materiálů, související s touto léčbou, zejména bylinky a směsi, akupunkturní jehly a dietní produkty. S rozvojem internetu lze tyto prostředky zakoupit i z pohodlí domova nákupem online.

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína online

Jak je výše uvedeno, v dnešní době je možné zakoupit prostřednictvím internetu z pohodlí domova v podstatě cokoliv. Výjimkou není ani tradiční čínská medicína. Před zakoupením jakéhokoliv přípravku této medicíny je vhodná konzultace se specialistou, který Vám vhodné přípravky doporučí. Je třeba si dát při nákupu pozor, abyste zakoupili opravdu kvalitní a zaručené bylinné přípravky. Jedna z takových firem, které nabízejí kvalitní bylinné přípravky prostřednictvím e-shopu, je i firma Kristiny Fialové. Více o tradiční čínské medicíně  na http://www.bababylinkarka.cz/store/. Na těchto kvalitně zpracovaných internetových stránkách naleznete pestrou nabídku produktů, které si v e-shopu snadno zakoupíte. V nabídce naleznete výrobky od nejrůznějších firem, jako je například Valdemar Grešík – Natura s.r.o., Topvet a nebo Bylinky z Kačenčiných hor. V tomto internetovém obchodě naleznete několik sekcí, které obsahují produkty od několika firem, které se zabývají jak tradiční čínskou medicínou, tak i dalšími alternativními metodami léčení. Naleznete zde sekce bylinkové čaje, ovocné čaje, kvetoucí čaje, zelené čaje, zdravá káva z reishi, čaje nečaje, příslušenství k čaji, bylinné masti, sirupy, medy, balzámy, kapky, bonbóny, medovina, bylinné kapky a mazání, bylinné a přírodní koupele, bylinné koření a směsi, rakytník, rostlinné silice a aromaoleje, pohankové a bylinkové polštářky, TIAN SHI – čínská-tibetská medicína, aromalampy, solné lampy a další.

Baba bylinkářka

Jestliže byste měli jakýkoliv dotaz nebo byste potřebovali poradit, neváhejte a zeptejte se prostřednictvím e-mailu: bababylinkarka@seznam.cz. Firmu naleznete na adrese: Měsíční 798, Velký Osek 281 51. Zboží, které se nachází na internetu, si můžete také osobně prohlédnout a zakoupit v kamenném obchodě na adrese: ulice 9. Května č. 103, Velký Osek u Kolína nebo se spojit telefonicky na čísle: +420 724 533 798.

Čínská bylinná terapie

Čínská bylinná terapie, nazývaná též fototerapie, je jedna z nejstarších na světě. V průběhu staletí prodělala určitý vývoj, kdy byla dále obohacována na základě nových zkušeností a vědomostí. Právě dnes se stále více lidí kloní na stranu přírodních medicín, kdy v některých případech může oficiální medicína víc ublížit jak pomoci. Jak je již výše uvedeno, tradiční čínská medicína si klade za cíl ovlivnit pacienta, jeho životní styl, ještě před tím, než dojde k propuknutí nemoci.  Přírodní, rostlinné léčiva jsou lidskému tělu o mnoho přirozenější, než synteticky vyráběná léčiva. Jejich účinek je pomalejší, není tak razantní jako u klasických léků a proto nezpůsobuje tolik vedlejších příznaků.

 

Káva 3v1

 

Výhodou bylinek je i to, že mimo jiné obsahují další podpůrné látky, jako jsou vitamíny, minerály, apod., které mají také vliv na uzdravení pacienta. Fytoterapie neřeší jednotlivé symptomy, ale snaží se obnovit vnitřní rovnováhu a povzbudit ozdravné mechanismy našeho těla. Čínská bylinná terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie. Dnes je na trhu celá řada přípravků, které obsahují tradiční bylinné směsi, je ale důležité aby byli předepisovány vyškoleným specialistou. Vyškolený terapeut musí brát v úvahu zdravotní stav pacienta, musí brát v úvahu jeho současné zdravotní problémy a léky, které užívá, a až na základě těchto informací předepíše čínské preparáty. Byliny se většinou prodávají sušené a z nich se následně vaří roztok, který se pravidelně pije nebo užívá ve formě potravinových doplňků. Chuť bylin může být pro někoho hořká a nezvyklá, ale pravidelným užíváním si na ni rychle každý zvykne.

Čínské masáže

Čínská masáž je nedílnou součástí čínské tradiční medicíny. Čínská masáž má blahodárný vliv na lidský organismus a pomáhá při celé řadě onemocnění. Tyto masáže například pomohou zlepšit stav pokožky, protože aktivuje funkci mazových a potních žláz. Masáž působí na orgány a zlepšuje jejich funkci, působí také na lymfatický systém, čímž zbavují tělo škodlivých látek. Čínská masáž Guaša je zajímavá tím, že se při ní používá speciální škrabka z nefritu nebo z buvolího rohu. S pomocí této škrabky se pracuje na různých místech těla, kde se nalézají akupunkturní body a reflexní zóny. Čínskou masáž lze rozdělit na preventivní, kosmetickou a léčebně diagnostickou. Mimo zmíněné škrabky se používají speciální oleje. Během masáže se z těla doslova vyškrabují nečistoty a toxické látky a zlepšují se výměnné procesy v pokožce. Na konci masáže se mohou použít i baňky.

 

Čínská masáž

 

Masáž je vhodná při onemocnění osteochondrózou, zánětech žlučníku, při problémech se srdcem, s pohybovým aparátem, atd. Na místech, kde se nachází nějaký patologický proces, se mohou objevit na pokožce krvavé skvrny, díky čemuž se skrze pokožku dostává ven odpad z těla. Sama masáž je bezbolestná, pouze pokud je nepříznivý proces v pokročilém stádiu, můžeme pociťovat bolest, která však po změně masírovaného místa ihned zmizí. Aby bylo zajištěno vylučování toxinů, je nutné během dalších 12 hodin neustále doplňovat tekutiny a masírovanou kůži očisťovat a otírat. Doporučuje se absolvovat asi 10 – 20 léčebných procedur 2x ročně. Pravidelné masírování mimo jiné zpomaluje stárnutí. Jak je zde patrné, využití masáže je opravdu široké.  Při osteochondróze se zlepšuje krevní oběh v postižených místech, odstraňuje se svalová křeč, mizí bolest a zlepšuje se hybnost kloubu. Při nachlazení a zánětu průdušek se působí na místa, která ovlivňují oteklost sliznice průdušek, zlepšují dýchání a zmenšují kašel.  Masáží se také zlepší stav srdečně cévního systému, sníží se krevní tlak a upraví se srdeční rytmus. Tradiční čínské masáže mají pozitivní vliv na spánek, zlepšují chuť k jídlu, odstraňují podrážděnost a celkově zlepšují nervový systém, zlepšují stav pokožky, omlazují ji, atd. Zde je vylíčena jen část účinků masáže, protože pozitivní vliv na lidské tělo je mnohem širší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9122 (krasny-zivot.cz#22954)


Přidat komentář