Šperky z bílého zlata, výběr

Bílé zlato není klasické zlato. Není to ale ani stříbro. A právě proto se stává čím dál oblíbenějším kovem, který rádi nosíme. Co vše si můžete vybrat a k čemu se vám šperky z bílého zlata hodí?

Doporučujeme:

  • Výroba šperků a bižuterie na zakázku-Pod autorskou značkou** "PAVLAVA"najdete vlastní tvorbu výtvarnice Mgr.Pavly Vaculíkové.Specializuje se především  na na tvorbu šperků,bižuterie,oděvů a dokonce na výrobu textilní dekorace do bytu.Máte-li zájem pyšnit se těmito originálními šperky a výrobky, neváhejte a kontaktujte paní Mgr.Pavlu Vaculíkovou, tel:732481144** nebo napište na mailovou adresu:pavlava@atlas.cz

 

  • Výroba tradičních zlatých šperků na zakázku,Praha-Představujeme Vám tradiční výrobnu zlatých šperků, nacházející se v Náchodské ulici v Praze 9,  která Vám vyrobí modelové šperky ze žlutého, bílého,červeného i růžového zlata.Do šperků zasazují přírodní i syntetické kameny,perly či mořské korály.Provádí také opravy šperků.Jejich služby si můžete objednat na** tel: 777 201 192**.

Původ bílého zlata

Jistě si pamatujete na doby, kdy v módě převažovalo zlato. Přesněji žluté zlato. Hrálo prim tak dlouhou dobu, že starší ročníky němu inklinují dodnes a nedají na něj dopustit. Jinak žluté zlato patří spíše k lidem, které si spojujeme trochu se snobstvím. A není nijak tajné, že dámy v kožichu a s tunami zlata některé ostatní lidi dokonce iritují. Hojně žluté zlato nosí ale i rappeři, k jejichž imagi patří i masívní šperky. Ovšem nosí i ty stříbrné nebo právě z bílého zlata.

Stříbro si postupem času oblíbila hlavně mladá generace a začala je hojně nosit. Zlato bylo na ústupu a proto příznivci tohoto kovu museli přijít s nějakou obměnou, která vrátí zlato alespoň v nějaké podobě do klenotnického průmyslu. Schůdnou cestou se stala možnost, využít oblíbené bílé barvy, která na stříbru přitahuje. Proto vzniklo bílé zlato. Protože klasické zlaté šperky nejsou jen z kovu zlata (z prvku samotného se šperky špatně tvarují), ale přidává se tam zinek nebo měď, tak do bílého zlata se dává nikl a paladium. Výsledná barva zlata je potom bílá a matná, čímž se liší od kovově lesklého stříbra.

Výhody bílého zlata

Šperků z bílého zlata existuje nespočet. Zatímco žluté zlato a bílé stříbro jsou klasika, tak bílé zlato, žluté stříbro a chirurgická ocel tvoří ve šperkařství zvláštnost, která vybočuje z řady a zároveň je velmi oblíbená. Bílé zlato se díky svému matu a určitého stupně bělosti hodí k více barvám vašeho oblečení, protože je decentnější než výrazně lesklé žluté zlato a klasické stříbro. Zároveň nepůsobí tak excentricky a je více elegantní. Bílá barva kovu je stále trendem, více než žlutá. Pokud máte pravé zlato, tak odpadá riziko alergické reakce.

Jak šperky z bílého zlata vybírat?

Samozřejmě k dispozici jsou náhrdelníky, náušnice, prsteny nebo náramky, ale stejně tak i doplňky, jako jsou brože, manžetové knoflíčky nebo sponky do vlasů. Dejte si ale pozor na jednotlivé doplňky, které by se neměly navzájem rušit. Buď máte celý set, kde motivy k sobě navzájem ladí anebo jednejte opatrně a šperky nechte v obdobných liniích. Například kulaté motivy netřískejte s hranatými, i když samozřejmě toto nelze zevšeobecnit, záleží na zpracování.

S čím sladit bílé zlato

Bílé zlato konvenuje s koloritem, jako stříbro. Vybírejte spíše chladné barvy, i když všude je revolta a nyní se dostávají do módy šperky s granáty, které jsou zasazeny ve štříbrném kovu, tak lze řící, že i bílému zlatu červeň vadit nebude. Působí jen více konzervativně. Ať už se jedná o zasazené komponenty nebo barvy oblečení, tak vybírejte zejména tyto barvy: modrou, zelenou či světlé odstíny fialové. Můžete ale zkusit vzít si žluté nebo oranžové oblečení či obléknout pastelové odstíny. Ladit nebude pak s ohnivě rudou nebo hnědou.

Kombinace obou barev zlata a stříbra

Dříve bylo striktní pravidlo, že se nemá kombinovat zlato a tříbro, tedy žlutý a bílý kov. Zdá se, že by to mohlo platit i v případě žlutého a bílého zlata. Ale stejně tak, jako se už mohou kombinovat dva kovy, tak i zlato si navzájem notuje. Dokonce snubní prsteny, které se skládají z bílé a žluté barvy jsou velmi oblíbené. Jednotlivé linie, kdy jsou dva kroužky na sobě nebo se prolínají dva prsteny často ani nedoplňují kameny, protože šperk sám o sobě vypadá honosně. Když už jsme u snubních šperků, tak zde se vyřešil jeden problém. Protože spousta žen ráda nosí stříbro, tak muži často řešili otázku, jaký zásnubní šperk mají vybrat, když má být ze zlata. Stačí zvolit bílé zlato a budoucí snoubenka bude mít radost, že muž bere na vědomí její inklinací k bílému kovu.

Jaké šperky z bílého zlata existují?

Jednak samozřejmě klasické varianty s kameny. Jistě se vám vybaví štrasové pásky, z jejichž lesku zrak přechází. Tento typ šperků se hodí zejména na večer, pokud máte nutkání nosit je přes den, tak si vemte jen náramek, náušnice nebo prsten v decentnější formě a i to na speciální příležitost jako je zahradní slavnost. Šperky z bílého zlata na den hledejte jinde.

Všimli jste si, že spousta značkových firem (oděvní či kosmetické), pokud se rozhodnou pro šperk, tak volí bílé zlato? Řetízky často zdobí kovové plíšky s logem dané značky a lze je koupit za přijatelné ceny. Stejně tak tomu je i u náramků, náušnic nebo přívěsků.

Nezapomeňte na hodinky. Ty z bílého zlata jsou většinou osázené štrasem a na vaší ruce budou působit jako náramek. Je to v podstatě povolená varianta, když máte rádi masivní šperky a chcete je nosit celý den, tak vezmete hodinky.

Nezapomeňte ani na šperky na nohy. Prstýnky a řetízky se rovněž těší velké oblibě a na vaší noze působí jako pásky. Nebo vaše chodidlo připomíná nohu, která je lehce posypána daným kovem, což evokuje plážový písek a letní radovánky.

Bílé zlato samo o sobě je ale oblíbené právě pro svoji čistotu. Matný dezén často vybízí k tomu, že jedině klenoty z tohoto materiálu mohou vypadat precizně, zajímavě a honosně. Nic tedy nezkazíte, když si je vezmete na firemní večírek, kde máte být za elegantní bytost anebo je zvolíte pro divoký rockový koncert, kde se stříbrné šperky vlivem gothic looku nosí.

Pořiďte si také kousek z bílého zlata

Bílé zlato nabízí možnost, jak nosit kvalitní kov, jehož zbarvení nepřipomína konzervativní obměny běžného zlata či stříbra. Jen si dejte pozor, s čím a s jakými barvami šperky budete kombinovat. Bílé zlato je samo o sobě dost výrazné, a proto se vyhýbejte dalším extravagancím, jako jsou například šaty bohatě pošité blyštivými kameny. Hledejte vhodné šperky na internetu, protože zde se množství nabízených produktů značně zvětšuje oproti běžné obchodní síti. Naleznete zde jak zajímavé kousky, tak i značkové klenoty, které seženete za přijatelnou cenu. Na běžné denní nošení vybírejte matné klenoty, na večer si dopřejte šperk s lesklými kameny, například zirkony. Chcete-li zvláštnost, poohlédněte se po bílem zlatě, které je vylepšené barevným nátěrem. V kombinaci s broušenými kameny vypadá tento šperk vznosně.

Doporučujeme:

  • Výroba šperků a bižuterie na zakázku-Pod autorskou značkou** "PAVLAVA"najdete vlastní tvorbu výtvarnice Mgr.Pavly Vaculíkové.Specializuje se především  na na tvorbu šperků,bižuterie,oděvů a dokonce na výrobu textilní dekorace do bytu.Máte-li zájem pyšnit se těmito originálními šperky a výrobky, neváhejte a kontaktujte paní Mgr.Pavlu Vaculíkovou, tel:732481144** nebo napište na mailovou adresu:pavlava@atlas.cz

 

  • Výroba tradičních zlatých šperků na zakázku,Praha-Představujeme Vám tradiční výrobnu zlatých šperků, nacházející se v Náchodské ulici v Praze 9,  která Vám vyrobí modelové šperky ze žlutého, bílého,červeného i růžového zlata.Do šperků zasazují přírodní i syntetické kameny,perly či mořské korály.Provádí také opravy šperků.Jejich služby si můžete objednat na** tel: 777 201 192**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9110 (krasny-zivot.cz#22370)


Přidat komentář