Šperky a značka Swarovski

Šperk ozdobí každou ženu. Neméně toto tvrzení platí o špercích značky Swarovski. Daniel Swarovski totiž jasně pochopil, co rozehřeje i to nejstudenější ženské srdce - dokonalý šperk.

Doporučujeme:

  • Výroba šperků a bižuterie na zakázku-Pod autorskou značkou** "PAVLAVA"najdete vlastní tvorbu výtvarnice Mgr.Pavly Vaculíkové.Specializuje se především  na na tvorbu šperků,bižuterie,oděvů a dokonce na výrobu textilní dekorace do bytu.Máte-li zájem pyšnit se těmito originálními šperky a výrobky, neváhejte a kontaktujte paní Mgr.Pavlu Vaculíkovou, tel:732481144** nebo napište na mailovou adresu:pavlava@atlas.cz

Ke krásné ženě patří i krásný šperk. Tvrzení, které je veřejně známé a které dokonale pochopil Daniel Swarovski.

Život a dílo Daniela Swarovského

Daniel Swarovski, světoznámý rakouský výrobce šperků, se narodil roku 1862 v malé severočeské vesničce Georgenthal, s dnešním názvem Jiřetín pod Bukovou, nedaleko Jablonce nad Nisou.

Jeho rodiče, respektive otec, brusič skla, vlastnili několik menších skláren a to byl základní krok, který mladému Swarovskému předurčil kariéru. V řemeslu jeho rodičů pokračoval i v učení, poté začal pracovat a Alberchticích jako pasíř. A protože byl zručný a talentovaný, poslali jej z Alberchtic na zkušenou do Vídně a Paříže.

Dárek pro ženu - šperk Swarovski

Zkušenosti, které získal jako malý hoch od rodičů, posléze v učení a zaměstnání a do třetice na zkušené ve světě, dále pak svůj talent a zručnost zhodnotil dalekosáhle. Dnes snad není člověka, který by jméno Swarovski slyšel poprvé a většina žen touží vlastnit alespoň jedny nádherné klenoty z modré krabičky s bílou labutí.

 

## Šatony - dokonalá krása

Krátce po návratu ze zahraničí založil Swarovski svoji vlastní firmu v Lučanech nad Nisou. Roku 1891 ve svém rodném Jiřetíně zkonstruoval elektrický brusičský stroj na broušení kamenů, nazývaných šatony.

Šatony – základ dokonalé krásy

Šatony jsou křišťálové kameny shora broušené, zespod je zasazen kov a toto spojení vytváří dokonalý třpyt, lesk a krásu. Takový šaton se pak zasazuje do štrasu, a tudíž hovoříme o kamíncích štrasových.

Šperky Swarovski - dokonalý poměr stran

O rok později, tedy v roce 1982 si nechal Swarovski tento stroj patentovat, a protože ve své rodné oblasti nejspíš necítil dostatečné naplnění svých cílů, přestěhoval se roku 1895 do malého městečka Wattens v Tyrolsku, dnešní Rakousku. Sem si zpočátku nechal dovážet materiály na zpracování šperků, avšak časem, aby se závislosti na Jizerských horách mohl zbavit, vybudoval ve Wattens sklářskou huť.

Zde nalezl i optimální podmínky pro výrobu těch nejdokonalejších šperků díky energii z Alpských vodních pramenů.

Broušení kamenů dle Swarovského je dokonáno tak, že základní charakteristikou těchto kamenů zní dokonalý poměr stran, brus a samozřejmě i odraz světla.

Swarovski se nejprve specializoval na průmyslové využité broušených křišťálů, avšak byl to člověk velice bystrý a chytrý, a když se naskytla příležitost, dokázal ji mnohonásobně využít. A tehdy to byla právě móda, ke které se Swarovski svou výrobou uchytil.

Tenkrát bylo vše blýskavé a výrazné na vrcholu a tak Daniel Swarowski chytil příležitost pevně za pačesy a nehodlal ji v žádném případě pustit. A díky tomuto rozhodnutí dnes obdivujeme třpytivé klenoty nejen klasických šperků, ale i mnoha jiných, dalších doplňků a denních nezbytností.

Když později, v třicátých letech, móda diktovala šaty prošívané korálky a perličkami, opět Daniel Swarovski nezaváhal a světový trh obohatil miniaturními křišťálky, nazvané** trimmings**, které se snadno a lehce aplikovali na oděv či jiné doplňky.

Pokud by probíhalo jakési pomyslné předávání cen největším podnikatelům jak historii, tak současnosti, jedno z míst by jistě obdržel i Daniel Swarovski. Tak rychle a zvučně reagovat na poptávku trhu, to musí být jednak talent, také rozum, píle a samozřejmě i pravé srdce podnikatele.

Skvěle rozjetou firmu by bylo asi těžké zavřít. Co těžké, hlavně nemyslitelné. Na světě za života zakladatele rostly další a další výrobny, prodejny a ženy vlastnící šperky Swarovského byly a jsou na vrcholu blaha. A že jeho život dlouhý byl, Daniel Swarovski zemřel v roce 1956 v tenkrát neuvěřitelných 94 letech. Po něm firmu převzal jeho syn, který zdědil to nejlepší po svém otci, a to podnikavost. Díky němu právě firma začala expandovat na zahraniční trhy.

Lustry od Swarovského

V roce 1965 začala firma Swarkovski vyrábět slavné lustry, mezi nimiž i ten nejslavnější a to lustr, který byl použit ve filmu Fantom Opery z roku 2004. A právě zde se jasně ukázalo, v čem jsou lustry od Swarovskeho úžasné. Hra světelných odlesků a líbivá, jemná melodie zvonkohry i při letmém, nepatrném doteku, či lépe – zafoukání slabého vánku.

Lustr však není jediným zásahem firmy Swarovski do bytového interiéru. Koberec značky Luxor Style je snovým kobercem. Velice jemná vlna, ručně opracovaná je dokonalostí pro bosé nohy, které na projití se po koberci zcela rozmazlíte. Občasný křišťálek Swarkovskeho jistě nevadí, ba naopak, dodává třpytivý lesk a tak v mírném přítmí budí koberec dojem noční oblohy poseté hvězdami.

Kdo by odolal mít tak dokonalý koberec? Po zjištění ceny příliš patrná většina .

Kvalita a krása šperků Swarovski

Pokud se podíváme na nabídku toho hlavního, tedy šperků, bude snad každé ženské srdce rozehřáno, jako málokdy. Miniaturní třpytivé kamínky zasazené dokonale jeden vedle druhého tak, že tvoří úžasnou symbiózu, která nepřímo vybízí ke koupi.

Nejčastější jsou kupovány náušnice. A aby ne, když je jich toliko krásných a neodolatelných.

Pánové, takovým dárkem žádnou ženu nemůžete urazit. Byl by to hřích.

Hned za náušnicemi se míhají na pultech klenotnictví s bílou labutí náhrdelníky a řetízky s přívěsky. A právě přívěsky dodávají jednoduchému řetízku dokonalost. Nicméně zapomenout na náhrdelníky by bylo nemyslitelné, neboť jemné a výtečně zpracované stříbro, do kterého jsou zasazeny malinké křišťály je něco nevídaného.

Stejně oblíbené jsou i pak náramky. Nejoblíbenější jsou ty masivní, udržující jeden tvar se zasazenými kamínky. Obdobně vypadají i hodinky.

Trh není ochuzen ani o prsteny Swarovskeho.

Doplňky z dílny Swarovski

Jenže to není všechno, kde křišťály Swarovski vynikají.

Prodávají se i přívěsky na klíče, drahá pera, pásky, moderní jsou i přívěsky na mobil, dále samozřejmě sponky, čelenky, korunky.

Jako doplňky do bytu pak různé sošky z broušeného křišťálu, mezi kterými jsou to figurky zvířat, mezi kterými dominují ptáci a samozřejmě labutě, také napodobeniny květin.

Kabelka od Swarovského je dokonalé umění

Pokud se vrátíme opět k módě, nesmíme vynechat ani naprosto bezkonkurenční kabelky. Která žena by nechtěla malou, roztomilou a přitom úžasnou kabelku, celou posázenou drobnými kamínky. Tyto kabelky jsou oblíbené především u hvězd z „červeného koberce“ a tak si jich můžeme všimnout při předávání filmových cen, kde se promenáduje jedna celebrita za druhou a občas některá svírá v rukou Swarovskeho dokonalé umění.

Charitativní činnost a firma Swarovski

Není tak dávno, co firma Swarovski oslovila dvaadvacet předních módních návrhářů, aby pro ně vytvořili kolekce černých šatů poseté třpytivými kamínky.

Tyto šaty byly pak následně vydraženy v New Yorku a výtěžek z nich putoval na asociace bojující proti rakovině.

Nejen tedy smysl pro detail a krásu, ale také ctnost a charitativní srdce je jednou z domén světoznámé firmy Swarovski, jehož zakladatel byl, je a bude již napořád Čech z Jizerských hor.

Doporučujeme:

  • Výroba šperků a bižuterie na zakázku-Pod autorskou značkou** "PAVLAVA"najdete vlastní tvorbu výtvarnice Mgr.Pavly Vaculíkové.Specializuje se především  na na tvorbu šperků,bižuterie,oděvů a dokonce na výrobu textilní dekorace do bytu.Máte-li zájem pyšnit se těmito originálními šperky a výrobky, neváhejte a kontaktujte paní Mgr.Pavlu Vaculíkovou, tel:732481144** nebo napište na mailovou adresu:pavlava@atlas.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9108 (krasny-zivot.cz#22315)


Přidat komentář