Profesionální vizážistka - Praha 10

První dojem při novém setkání mnohdy přetrvává i několik let. Jak docílit toho, aby Váš první dojem byl skvělý? Obraťte se na služby vizážistů a vizážistek a nechejte si poradit v oblasti kosmetiky, líčení i celkové péče o Vaši pleť.

Při setkání s novými lidmi na mnoho z nás zapůsobí první dojem. Chystáte-li se například navštívit pracovní pohovor, je první dojem to, co mnohdy rozhodne o přijetí do zaměstnání. Jestliže je neznámá osoba příjemného vzhledu, upravená, hned je znát, že jde o člověka, který o sebe dbá, kterému záleží na tom, aby podívaná na něj byla ostatním příjemná.

Jestliže jste se svým vzhledem nespokojená, nevíte jak se správně líčit, učesat či jaké oblečení nosit vzhledem k Vaší postavě, nebo toužíte-li po změně Vašeho vzhledu, obraťte se na specialisty v oblasti kosmetiky, kadeřnictví a celkové úpravě vzhledu člověka. Tyto odborníky zveme názvem „vizážista či vizážistka“. Poskytnou nám poradenství a služby právě ve chvílích, kdy se svým vzhledem již nejsme příliš spokojení, kdy potřebujeme tzv. servis a péči o náš vzhled, vrchní slupku člověka.

Obličej

Obličej neboli častěji používané slovo tvář, je přední část lidské hlavy. Anatomická charakteristika člověka je daná postavením jeho očí, čelem, rty, lícními svaly. Toto vše umožňuje mimiku obličeje, která díky rozmanitým výrazů zvýrazňuje individualismus každé osoby. Obličej je u každého člověka velmi osobitý, určuje nám lidskou charakteristiku, často se jej používá k identifikaci člověka. Také při prvním setkání je obličej to první, co si na neznámé osobě prohlédneme, jak na nás působí, jak se na nás dívá, jak nás vítá.

Vizážista a vizážistka

Prací profesionálního vizážisty či vizážistky je poskytování kvalitní péče o pleť, pomoc v oblasti líčení, jak už dennodenního či slavnostního na svatby či společenské události, poradenství v oblasti kadeřnictví a typu účesů, celkové proměny vizáže. Ale také poradenství na základě barevné typologie člověka, která nám určuje, jaké barevné variace se k Vaší postavě a pleti padnou, jaké modely sluší Vaší osobnosti.

Celková proměna vizáže

V případě, že si z poskytnutých služeb vizážistů, vyberete celkovou proměnu očekávejte tyto služby:

  • Celková analýza pleti
  • Poradenství v oblasti správné kosmetické péče o pleť i ruce
  • Provedení kosmetického ošetření pleti vhodnými přípravky pro Váš typ pleti
  • Určení barevné typologie Vaší pleti pro správné líčení a odívání
  • Budete profesionálně nalíčená
  • Na závěr se svěříte do rukou profesionální kadeřnici, která Vám navrhne vhodný typ účesu
  • Poradenství v oblasti správného a slušivého odívání dle Vaší postavy a typologie

Analýza pleti

Zjištění kondice Vaší pleti. Je mnoho způsobů a přístrojů, které se v dnešní době zabývají celkovou analýzou pleti, které nám doporučí, jaké dermatologické přípravky jsou pro danou pleť žádoucí. Tyto přístroje dokážou provádět analýzu pleti ne jen povrchových, ale i hlubších vrstev pleti, rozeznají ucpané póry, místa s vyšším tvořením mazu, pigmentové skvrny, dehydrataci pleti, poškození způsobené slunečním zářením a další okem neviditelné nevítané změny pleti.  Na pleť působí mnoho faktorů, jako je počasí, věk, hormonální léčba, ale i dědičnost. Správným používáním kvalitních přípravků můžeme zabránit předčasnému stárnutí pleti, tvorbě vrásek, stařeckých skvrn i pubertálních vyrážek.

Kosmetické služby

Pod pojmem kosmetika si představme veškerou lidskou činnost, která pečuje o krásu těla. Tyto služby jsou prováděné různými produkty, ať už jsou to produkty chemické, biologické či fyzikální. Kosmetiku také využíváme k zakrytí tělesných vad, změn, ale i fyzických nedostatků jednotlivých lidí.

Mezi nejčastější kosmetické služby patří úprava obočí, barvení řas a obočí, kompletní ošetření pleti, čištění pleti, masáž pleti, poskytnutí speciálních pleťových masek, peeling obličeje, depilace částí problémových částí obličeje i těla. Kosmetické služby využívají většinou ženy, ale dnešní moderní doba přeje i mužům, kteří se pomalu také učí o sebe více dbát.

Denní líčení

Abychom vypadali krásně každičký den, využíváme tzv. denní líčení. Jde o přirozeně vypadající líčení, které je jemné, slušivé a oživí každou ženu. Vyzdvihne přednosti pleti, ovšem nepůsobí nikterak přemrštěně či vyzývavě.

Svatební líčení

Každá žena chce na své svatbě být co nejkrásnější. Proto se obracíme na kosmetické poradkyně, které po domluvě s klientkou provedou většinou minimálně jednu zkoušku před tímto slavnostním dnem. Na zkoušce se domluví na typu líčení na základě požadavků klientky a vzhledem k celkovému dojmu i se svatebními šaty. Svatební líčení bývá jemné, ale zároveň musí být prováděno přípravky s vysokou kvalitou, aby líčení vydrželo po celou slavnost.

Večerní líčení

Na rozdíl od denního líčení je to večerní výraznější, mnohdy označované až přehnané. Z důvodu umělého osvětlení je zapotřebí líčení obličeje zvýraznit, ale zároveň musí barevně ladit s večerní róbou.

Fotografické líčení

Líčení pro vytvoření kvalitních fotografií musí být naprosto bezchybné, působící vyhlazeně, přesně tak, aby vzhled na fotkách působil přirozeně. Při přehnaném použití make-upu vypadají fotky velmi uměle až zkresleně.

Barevná typologie

K tomu, abychom sladili svůj celkový vzhled od oblečení, líčení i odívání, nám pomůže barevná typologie. Každý člověk je jiného odstínu pleti, vlasů, očí, ke každému člověku harmonizují jiné barevné kombinace. Barevná typologie Vám právě pomůže určit vhodné oblečení i líčení.

Správné určení barevné typologie se provádí za denního světla, kdy základem jsou oči a pleť. Pleť musí být odlíčená, tak aby byla poznat barevnost obličeje. Určit si svou typologii můžeme i doma, před zrcadlem, kdy si k odlíčenému obličeji přikládáme barevné papíry. Jeden se studenou barvou (modrou) a druhý s teplou barvou (oranžová, žlutá). V tom momentě, kdy budete mít pocit, že Vaše pleť vystupuje, vyniká, jste u správného typu barvy. Dále se ještě typologie rozděluje na jarní, letní, podzimní a zimní. To si pomocí barevných papírku také dokážete určit sami doma. Pokud ale nemáte tu správnou představivost, odborná vizážistka určí Vaší typ pleti za Vás a přesně. Ke každému typu pleti ladí jiný ráz oblečení i líčení.

Jarní typ

Bledší ženy, či ženy s narůžovělou pokožkou se řadí do jarního typu. Jejich oči jsou světlé, nejčastěji sytě modré, rty slabě červené. Jestliže patříte do jarního typu používejte make-up pouze v jemných barvách, oční stíny v jemných pastelových odstínech. Také v odívání se zaměřte na pastelové barvy.

Letní typ

Ženy s letním typem pleti mají lehce olivovou barvu pleti, oči šedé, tmavě modré až hnědé. Jejich vlasy jsou nejčastěji blonďaté či šedivopopelavé. Používejte světlých odstínů make-upu a béžových očních odstínů. Platí, že v oblékání převažuje barva šedé a obdobné tlumené barvy.

Podzimní typ

Zlatavá až broskvová barva pleti určuje podzimní typ. Tito lidé se velmi špatně opalují. Jejich rty jsou výrazné, oči nejčastěji zelené či tmavě hnědé. Doporučuje se používat make-up zlatavých barev a na oční stíny barvy teplé.

Zimní typ

Lidé, kteří mají svou barvu pleti bílou, tedy velmi světlou, oči modré či tyrkysové, se řadí do zimního typu. Jejich rty jsou malinko namodralého odstínu. Rada zní, používejte velmi světlý make-up, stíny šedé či modré. Oči zvýrazněte černou řasenkou. Oblečení nakupujte v zimních barvách, tedy bílé, modré, šedivé.

Kadeřnické služby

Profesionální kadeřnice před samotným zákrokem navrhne vhodný typ účesu s ohledem na kvalitu Vašich vlasů, ale také takový, který bude ladit celkově s Vaší postavou. Doporučí Vám, jak o vlasy pečovat, poradí vhodné preparáty pro každodenní péči o vlasy a pro jejich celkovou regeneraci. Po té po domluvě s Vámi ostříhá vlasy do smluveného střihu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9117 (krasny-zivot.cz#22934)


Diskuze a zkušenosti

elzbieta stetinova | 23.03.2013 08:20
Re: Profesionální vizážistka - Praha 10 Dobry den, MAM ZAJEM O VASI NABIDKU

Reny | 29.10.2014 20:27
Re: Profesionální vizážistka - Praha 10 Také jsem so obrátila se na služby vizážistů a vizážistek a nechala si poradit v oblasti kosmetiky, líčení i celkové péči o pleť. Proměna v salonu ProBeauty nastartovala moji dráhu modelky.


Přidat komentář