Prodej motocyklových doplňků a oblečení online

Motorka je pro každého muže, ale někdy i ženy velmi přitažlivý stroj. Kromě péče o motorku by měl každý dbát i o své bezpečí a to správným motorkářským oblečením i bezpečnostními doplňky.

Na motorce především bezpečně

Každý motorkář si pořizuje výbavu podle typu své motorky. Chce vypadat stylově, zajímavě, chce být s motorkou sladěný. Doba, kdy se na motorce jezdilo jen v kraťasech a tričku, je naštěstí již pryč. I když výjimky se najdou vždycky. Dnešní oblečení poskytuje svým majitelům především bezpečí. Je dostatečně odolné, správně vyztužené, z velmi kvalitních materiálů, které jsou odolné proti oděru.

Kde pořídit oblečení a doplňky na motocykl?

Samozřejmě ve specializovaném obchodě. Vyhnout byste se měli všem velmi levným nabídkám supermarketů, které lákají zákazníky na velice výhodné slevy. Zde často není vůbec pamatováno na bezpečnost. A kvalita tohoto oblečení i doplňků je opravdu často diskutabilní. Pokud se rozhodnete pro nákup na tržištích, je nutné nakupovat jen oblečení i doplňky s certifikáty. V kamenných specializovaných obchodech většinou již bývá nabídka motorkářských potřeb nejen široká, ale i kvalitní. Další možností je nákup na internetu.

Co musí splňovat oblečení pro motorkáře?

Tak za prvé, musí být bezpečné, to znamená, že musí být schopné poskytnout kvalitní ochranu při případné nehodě. Za druhé musí být funkční, tedy musí odolávat i nepříznivému počasí. Musí být teplé, vzdušné, nepromokavé, odolné proti větru i povětrnostním vlivům, musí dobře odvádět pot. Za třetí musí být stylové a mít zajímavý design. Každý motorkář má vyhraněný styl, který určuje typ oblečení. A tak výběr začíná právě podle stylu a zpracování.

Z jakého materiálu se nabízí motorkářské oblečení?

Pro svrchní oblečení, jako jsou kalhoty, bundy a kombinézy se používá kůže a speciální textilní materiály. Pro spodní prádlo, pak materiály, které jsou elastické, prodyšné a bezešvé.

Kožené oblečení pro motorkáře

Přestože kožené oblečení je pro motorkáře naprostá klasika, tak není zase až tak výhodné. Jeho velkou nevýhodou je složitá údržba. Je třeba ho pravidelně impregnovat, používat speciální balzámy na kůži, které zabraňují popraskání a nikdy se nesmí prát v pračce. Přes tuto údržbu se nejedná o naprosto nepromokavé oblečení. Kůže i při té nejlepší impregnaci časem vždy promokne.

Jak vybírat velikost koženého motorkářského oblečení?

Všechno kožené motorkářské oblečení by se mělo vybírat tak, aby při zkoušení naprosto perfektně přiléhalo k tělu. Na závadu není, ani pokud je toto oblečení těsnější. Jakmile se totiž kožené oblečení začne nosit, tak kůže povolí a přizpůsobí se tělu. Při výběru a zkoušení koženého motorkářského oblečení byste měli mít na sobě pouze tenkou vrstvu oblečení, ale i ochranný páteřový chránič a další potřebnou výstroj. Nejproblematičtější je většinou vybrat koženou kombinézu. Ta musí naprosto dokonale sedět a nesmí nikde omezovat v pohybu. Lépe se vybírá kožený komplet, kalhoty a bunda.

Textilní oblečení pro motorkáře

Pro motorkáře se jeví jako daleko vhodnější oblečení ze speciálně upraveného textilu. Tento textil má povrchovou úpravu, která zabraňuje promoknutí a zároveň velmi dobře odvádí pot, je odolný větru, většinou má také klimatickou membránu. Exponovaná místa bývají opatřena speciální technickou tkaninou, která je vysoce odolná proti oděru i vodě. Kritická dopadová místa při nehodě bývají zpevněna atestovanými pryžovými chrániči. Textilní oblečení pro motorkáře se vyrábí v letní velmi prodyšné variantě a v zimní teplé variantě. Je také možné koupit si oblečení s teplou vyjímatelnou vložkou. Toto motorkářské oblečení se velmi dobře udržuje. Stačí ho klasicky vyprat i sušit.

Jak vybírat velikost textilního motorkářského oblečení?

Na rozdíl od koženého oblečení se toto již nevytáhne. Velikost zůstane stejná jako při zkoušení. Proto by textilní motorkářské oblečení mělo perfektně sedět a nemělo by bránit pohybu již při zkoušení se všemi ochrannými prvky.

Spodní prádlo pro motorkáře

Vyrábí se z tkaniny se speciální úpravou, která je bezešvá a vynikajícím způsobem odvádí pot. Tak je motorkář stále v suchu. Toto prádlo má buď letní úpravu, nebo termo úpravu pro zimu. Zde může být doplněno o složku ze speciální merino vlny, která vynikajícím způsobem hřeje. Pro zimu je ještě určeno teplejší prádlo, které je určeno jako druhá vrstva oblečení. V nabídce najdete spodky, trika, mikiny, ponožky i podkolenky. Velikost se vybírá stejně jako u klasického oblečení.

Rukavice pro motorkáře

Jde o naprosto nezbytný doplněk na motorku. Opět zde najdete letní a zimní variantu. A také více materiálů. Motorkářské rukavice mohou být kožené i textilní, nebo v kombinaci obou materiálů. Vždy mají výborné ergonomické zpracování a jsou vysoce odolné oděru i případnému pádu. Vyrábí se také v provedení do deště.

Boty pro motorkáře

Musejí být z kvalitních materiálů. Nejčastěji jsou nabízeny v provedení kůže. V nabídce najdete také mix textilních materiálů, který je opatřen speciálními ochrannými prvky. Ty chrání v případě pádu, před kamínky i proti sklouznutí nohy.

Co jsou protektory?

Jde vlastně o ochranné prvky, které se vkládají do speciálních kapes a tak chrání motorkáře před případným pádem. Na svrchním motorkářském oblečení, kalhotách, bundě a kombinéze je najdete na ramenou, zádech, loktech, kolenou a kyčlích.

Ledvinový a krční pás

Tentokrát se nejedná o podpůrné a hřejivé doplňky, ale zejména o ochranné prvky motorkáře. Samozřejmě ledvinový pás se vyrábí také s hřejivou vložkou, ale zde je jeho účelem ochrana zad motorkáře. Může být spojen s bederním pásem a pak je ochrana ještě větší. Co se týká krčního chrániče, tak ten chrání krk a stabilizuje hlavu. Vyplňuje prostor mezi rameny a přilbou, který je vlastně jinak nechráněný.

Chrániče páteře a těla

Chráničům páteře se jinak říká páteřák. Chrání páteř a to nejen motorkáře. Tyto páteřáky se používají také u sportů, jako jsou in-liny, skateboardy, u kol, freeridu, downhillu, lyží a snowboardu. Chrániče těla chrání celý trup. Jsou odolné nárazu, aerodynamické, prodyšné a výborně kopírují tělo.

Doplňky oblečení motorkáře

Mezi doplňky najdete různé hygienické kukly, které se používají pod helmu, v zimním i letním provedení. Šátky, kulichy, čepice i kšiltovky. Kšandy, opasky kožené i textilní, s kovovými sponami. A samozřejmě brýle. Ty mají nejen zajímavý design, ale ty dražší také úpravu proti oslnění protijedoucím řidičem.

Další doplňky motorkáře

K motorce patří také zavazadla. Jsou to různé brašny, batohy, ledvinky, kufry, vaky a pytle. Pro ozdobu najdete nespočet ozdobných prvků, které jsou uzpůsobeny jednotlivým typům motorek.

A nezapomeňte!

K motorce a oblečení patří vždy helma. Jen ta ochrání vaši hlavu a často i život. Co je důležité, všechny ochranné prvky na motorku musí mít certifikát. Jen tak vám mohou poskytnout náležitou ochranu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9116 (krasny-zivot.cz#22933)


Přidat komentář