Klimatizace do auta - typy, péče, servis

Pořizujete si auto a rozhodujete se, zda je pro Vás důležitým parametrem klimatizace? Zvažte řadu faktorů, např. zda budete v létě autem často cestovat, zda s ním pojedete na výlety. Kromě toho, je-li v autě příjemná teplota, mozek lépe funguje.

Doporučujeme:

 • AUTOCENTRUM PIMES ,okr.Praha a okolí - Nabízímeautoškolu , školící středisko , autobusová doprava , autokemp branov. Sleva pro studenty od 1.5.2011 nabízíme slevu na výcvik v řízení na osobní automobil pro studenty ve výši 1000,- Kč,-. Sleva na STK. Nabízíme našim úspěšným absolventům 10% slevu na technickou kontrolu svého motorového vozidla na STK BOHDALEC v Praze 10, Nad Vršovskou horou 88.Platba výcviku i školení poukázkami. Ve spolupráci s firmou Sodexo Pass ČR a.s. nabízíme naším žákům možnost úhrady části, nebo celé ceny za výcvik i školení** poukázkami SmartPASS, FlexiPASS nebo Dárkovým šekem.Více informací zde.**

 

 • AUTOŠKOLA Martin Jindřišek , Jilemnice - Krédo jejich autoškoly bylo vždy poskytnout jejich zákazníkům maximální** komfort při výcviku** a podat vždy správné a potřebné informace při výuce. Dále klidný, trpělivý a individuální přístup ke každému žákovi.Autoškolu naleznete v okr.Semily -** Jilemnice a Semilech** a okr.Trutnov - Vrchlabí a Hostinném.

 

 • ELKO AUTOŠKOLA spol. s. r. o. , okr.Blansko a okolí - Poskytují** všechny druhy výcviku v řízení motorových vozidel.Učebny jsou určeny pro 30 žáků,autoškola vlastní také **trenažery.Jsou oprávněni provádět školení a přezkušování profesionálních řidičů-i ve Vašich prostorách,také řidičů referentských vozidel i autobusovou přepravu.Všechny služby poskytují** dle přání zákazníka.Provozovny jsou v **Blansku a v Boskovicích.
 • Oprava karoserií a svařování plastů v Tečovicích u Zlína: Kontakt: Petr Svoboda, mobil: 736 652 981, e-mail: petr.svobodakarosar@seznam.cz
 • Karosárna, s.r.o. v Rychvaldě u Karviné: Opravy karosérií motorových vozidel včetně provádění lakýrnických prací. Kontakt: Dominik Golombek, mobil: 602 749 459, e-mail: dominik.golombek@seznam.cz

 

 

Auto s klimatizací & bez klimatizace

Záleží na Vás, jak často budete auto využívat, a to především v létě, kdy jsou vyšší teploty. Také, zda plánujete s autem jezdit na delší cesty a dovolené. V případě, že ano, bylo by vhodnější si pořídit auto s klimatizací, protože je pak značně nepříjemné být v rozpáleném autě. I když si můžete otevřít okénko, rozhodně tímto způsobem nenahradíte účinek klimatizace.

Auto s klimatizací - bývá dražší, kdy v této ceně můžete také sehnat novější vůz, či vůz s lepším motorem, a to bez klimatizačního zařízení. Součástí klimatizace do auta jsou také čističky vzduchu vybaveny vysokonapěťovými ionizátory a starají se o to, aby veškerý vzduch, který jimi projde, obsahoval prospěšné látky. Nejen, že se budete cítit lépe, ale i vaše zdraví bude lépe prospívat.

Proč právě autoprom.cz:

 • dovoz zboží z Itálie
 • dovoz do ČR - Ostrava, Brno, Olomouc, Přerov, Pardubice
 • dobré ceny a garance kvality
 • mnoholeté zkušenosti
 • vysoká úroveň

Cílem autoprom.cz je vysoká kvalita a rychlost prováděných služeb za velice dobré ceny!

Neváhejte a využijte služeb společnosti autoprom.cz a navštivte jejich internetové stránky www.autoprom.cz, kde najdete více informací.

Objednejte si službu zde 602 325 533.

Věříme, že i Vy se rozhodnete využít služeb této společnosti, a že se autoprom.cz stane jedničkou v péči o Vaše vozidlo.

**Klimatizace pro osobní i nákladní vozidla!
**

Doba, vhodná pro nákup auta s klimatizací

Nejlepší je počkat na období podzimu, zimy, kdy klimatizace není tolik žádaným artiklem ve výbavě vozidla, a tudíž cena auta může být nižší, nebo mohou prodejci nabízet auto s klimatizací zdarma. Oproti tomu v letních měsících, kdy se klimatizace nejvíce používá, počítejte s vyšší cenou.

Doba, vhodná pro prodej auta s klimatizací

U prodeje Vašeho auta, které disponuje klimatizací, platí opačný postup, než v případě vhodnosti doby nákupu auta s klimatizací. A to z důvodu, že v létě jsou více poptávány auta s klimatizací. Vlastníte-li auto bez klimatizace a rozhodnete se ho prodat, naopak počkejte na podzimní, zimní měsíce, kdy máte větší šanci, že najdete kupce, který si takové auto od Vás koupí.

Typy klimatizací do auta

 • Automatická klimatizace - u tohoto typu klimatizace si navolíte požadovanou teplotu a klimatizace podle toho automaticky zvolí Vámi zvolenou teplotu vzduchu i intenzitu foukání. Můžete také sami zrychlit nebo zpomalit rychlost foukání vzduchu. U automatické klimatizace je také možné volit mezi dvouzónovou a vícezónovou klimatizací. Při dvouzónové klimatizaci si může každá z části vozu zvolit odlišnou teplotu. Auto je tak rozděleno na dvě poloviny, na polovinu, kde sedí řidič a pasažér za ním, to je jedna polovina a spolujezdec řidiče a pasažér za ním, je druhá polovina auta.
 • Poloautomatická klimatizace - zde nastavíte na displeji Vámi požadovanou teplotu a systém bude vyfukovat vzduch podle navolené teploty. Ovšem výslednou teplotu v autě už neřeší.
 • Manuální klimatizace - tuto klimatizaci si ovládáte sami, a to pomocí tlačítka AC, čímž ji zapnete. Budete-li chtít chladnější vzduch, jednoduše stačí klimatizaci zapnout a nastavit příslušnou teplotu.

Dodatečná montáž klimatizace do auta

Pořídíte-li si auto bez klimatizace, ať už nové, nebo z bazaru a poté zjistíte, především v letních měsících, že bez klimatizace to není ono, je možné u odborného servisu se poptat na tzv. dodatečnou montáž klimatizace.

Dodatečná montáž je však složitější, dále si také zjistěte, kolik by tato montáž stála. Nebuďte překvapeni, že se také setkáte s takovým názorem v servisech, že by pro Vás bylo lepší pořídit si auto jiné, které již má klimatizaci, než dodatečně tuto montáž přidělávat. Samozřejmě to záleží na tom, jak dlouho dané vozidlo již máte, kolik by montáž stála, kolik by stálo pořízení nového, či ojetého vozidla vybaveného s klimatizací apod.

Pravidelný servis klimatizace

U klimatizace je důležité ji pravidelně dezinfikovat a nechávat vyměňovat filtry.

Péče o klimatizaci

Je vhodné alespoň jednou za dva roky navštívit odborný servis, který zajišťuje plnění i kontrolu množství chladiva v klimatizačním okruhu. Nutnost kontrolovat množství chladiva vychází z toho, že každý rok dochází k určitému úniku naplnění klimatizačního zařízení, zhruba 5 až 25 %, což významně snižuje funkčnost samotné klimatizace. Ptáte-li se na cenu za plnění i doplňování chladiva, tak ta se většinou skládá z pevného poplatku a také se odvíjí podle množství doplněného chladiva. V případě, že je množství náplně klimatizace výrazně nižší, než předepsané, dochází postupně k nadměrnému zatížení kompresoru a jeho životnost se tím velmi výrazně snižuje. Těmto závadám můžete lehce předejít pravidelnou údržbou.

Můžete se také setkat s cenami, které jsou odvozené za kompletní výměnu chladiva. Obecně lze říci, že cena bude vyšší u dražších značek i modelů aut.

Během zimního období je nezbytně také minimálně jednou za měsíc zapnout klimatizaci, aby se promíchal usazený olej s médiem a řádně se promazal kompresor klimatizace. Pokud vyschnou těsnící ucpávky kompresoru, médium ze systému unikne a dojde k zadření kompresoru při zapnutí.

Problémy, které se mohou vyskytovat s klimatizací

Mezi nejčastější problém klimatizace patří její nefunkčnost, kdy ji zapnete, a klimatizace nechladí, či způsobuje nadměrnou hlučnost při provozu, nebo také probíhá vfukování nepříjemného zápachu do prostoru vozidla. S těmito veškerými problémy je vhodné se obrátit na příslušný odborný servis.

 • Nejde zapnout klimatizaci - zkontrolujte zapnutý jistič přívodu elektro, popřípadě zásuvkový okruh. Zkontrolujte také, nebo vyměňte baterie v dálkovém ovladači. V případě, že obě podmínky jsou splněny, klimatizace přesto nefunguje, zajeďte si do odborného servisu.
 • Vnitřní jednotka klimatizace fouká, ovšem nedochází k chlazení - zkontrolujte, zda je nastaven režim chlazení, mohlo totiž dojít k úniku chladiva, čímž je nutné se obrátit na odborný servis. Mohlo také dojít k znečištění výměníku vnitřní a venkovní jednotky, kdy nedochází k předávání tepla, chladu.
 • Vnitřní jednotka zapáchá - může se jednat o špatný odvod kondenzátu, který je nutné odborně vyčistit, a to včetně dezinfekce kondenzátní vaničky ve vnitřní jednotce.
 • Teče voda z vnitřní jednotky - může se jednat o poškozený, nebo ucpaný odvod kondenzátu, který je v tomto případě nutné nechat si odborně vyčistit, opravit. Nebo také mohlo dojít k poškození čerpadla pro odvod kondenzátu. V obou případech se obraťte na odborný servis.

Tipy, jak zacházet s klimatizací

 • V případě, že je venku velké teplo a Vaše auto stálo na přímém slunci, zkuste jej před zapnutím klimatizace, dostatečně vyvětrat, čímž klimatizaci ušetříte hodně práce, ale také motoru.
 • Než vystoupíte z auta, zhruba pět minut před vystoupením, je dobré klimatizaci již vypnout a nechat do kabiny auta pouze foukat teplý vzduch, a to z důvodu, abyste neutrpěli teplotní šok, jakmile vystoupíte z auta ven, kde panuje vedro.
 • Disponujete-li autem, které má malý výkon, počítejte s tím, že Vám klimatizace může snížit výkon.
 • Klimatizaci nenastavujte na příliš nízkou teplotu, mohli byste se snadno nachladit, když by byl teplotní rozdíl mezi teplotou v autě a venku, vyšší než 6°C.

Doporučujeme:

 • AUTOCENTRUM PIMES ,okr.Praha a okolí - Nabízímeautoškolu , školící středisko , autobusová doprava , autokemp branov. Sleva pro studenty od 1.5.2011 nabízíme slevu na výcvik v řízení na osobní automobil pro studenty ve výši 1000,- Kč,-. Sleva na STK. Nabízíme našim úspěšným absolventům 10% slevu na technickou kontrolu svého motorového vozidla na STK BOHDALEC v Praze 10, Nad Vršovskou horou 88.Platba výcviku i školení poukázkami. Ve spolupráci s firmou Sodexo Pass ČR a.s. nabízíme naším žákům možnost úhrady části, nebo celé ceny za výcvik i školení** poukázkami SmartPASS, FlexiPASS nebo Dárkovým šekem.Více informací zde.**

 

 • AUTOŠKOLA Martin Jindřišek , Jilemnice - Krédo jejich autoškoly bylo vždy poskytnout jejich zákazníkům maximální** komfort při výcviku** a podat vždy správné a potřebné informace při výuce. Dále klidný, trpělivý a individuální přístup ke každému žákovi.Autoškolu naleznete v okr.Semily -** Jilemnice a Semilech** a okr.Trutnov - Vrchlabí a Hostinném.

 

 • ELKO AUTOŠKOLA spol. s. r. o. , okr.Blansko a okolí - Poskytují** všechny druhy výcviku v řízení motorových vozidel.Učebny jsou určeny pro 30 žáků,autoškola vlastní také **trenažery.Jsou oprávněni provádět školení a přezkušování profesionálních řidičů-i ve Vašich prostorách,také řidičů referentských vozidel i autobusovou přepravu.Všechny služby poskytují** dle přání zákazníka.Provozovny jsou v **Blansku a v Boskovicích.
 • Oprava karoserií a svařování plastů v Tečovicích u Zlína: Kontakt: Petr Svoboda, mobil: 736 652 981, e-mail: petr.svobodakarosar@seznam.cz
 • Karosárna, s.r.o. v Rychvaldě u Karviné: Opravy karosérií motorových vozidel včetně provádění lakýrnických prací. Kontakt: Dominik Golombek, mobil: 602 749 459, e-mail: dominik.golombek@seznam.cz

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9099 (krasny-zivot.cz#21459)


Přidat komentář