Jak používat e-cigaretu?

Chcete přestat kouřit? Hledáte nejvhodnější způsob, jak přetrpět abstinenční příznaky? Rozhodujete se mezi nikotinovou náplastí a žvýkačkou? Máme pro Vás lepší tip. Vyzkoušejte e-cigaretu.

„Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí.“ Tento nápis vidíme každý den nejen na krabičkách cigaret. Ale kolik kuřáků si tuto skutečnost opravdu vezme k srdci?

Kouření je závislost, která bohužel visí na prvních příčkách většiny statistik. Mnoho kuřáků si už ani nevzpomíná, kdy a proč vlastně začali kouřit. Většina začala již v mládí nebo v rané dospělosti, a sice z „frajeřiny“ nebo z vlastních, třeba rodinných, problémů.

Pokud se trochu zamyslíme, co kouření přináší? Jaký pocit uživatel zažívá? Jde o určitý pocit slasti, kdy se napětí v těle uvolní, člověk je spokojený a plný energie. I tento pocit je ale dočasný a velmi rychle z člověka vyprchá.

Jak přestat kouřit

Aby náš blízký či známý přestal kouřit, můžeme chtít, ale konečné rozhodnutí je jen a jen na něm. Pokud sám nedospěje k názoru, že kouření škodí, a že by měl skončit, pak s tím nic moc nenaděláme. Když se ale rozhodne skončit, čeká ho tvrdý boj. Tělo se totiž nehodlá jen tak vzdát látky, které se mu dostávalo, kdykoli si řeklo.

Aby člověk neměl abstinenční příznaky, nebo je alespoň zmírnil, je dobré si koupit nikotinové náplasti, bonbony či žvýkačky. Tak se tělo dočká své dávky, ale ne za cenu vykouření cigarety. Nikotin je onou zmiňovanou látkou, kterou bylo tělo dopováno. Nikotin sám o sobě není ani tak škodlivý, ale látky, které s ním z cigarety vdechujeme už ano.

Někdo může příznaky potlačit také aktivním cvičením, například každodenním běháním či návštěvou posilovny. Do těla se dostanou endorfiny, člověk se unaví a vyčistí si hlavu. Je to určitě nejzdravější způsob, ale málo používaný.

Další z problémů, které s omezováním kouření souvisí, je zvyšování váhy. Člověk si kouření kompenzuje jídlem a kila jdou nahoru. Proto je vhodné mít i dostatek pohybu, abychom zamezili vzniku nadváhy.

Podstata a použití e-cigarety

Poměrně žhavou novinkou na trhu je tzv. elektronická cigareta. Tvarem i velikostí připomíná klasickou cigaretu. Do cigarety se doplňují náplně, které jsou volně k dostání. Náplně obsahují nikotin, i když v menší míře. Cigareta se také nabíjí, obdobně jako mobilní telefon.

Použití e-cigarety je velmi jednoduché, stejné jako u klasické. Jednoduše přiložíme k ústům a potáhneme. Do těla se dostane nikotin, ale nevdechujeme žádné škodlivé látky. Tělo se tak postupně bude zbavovat závislosti na nikotinu a časem nebude e-cigaretu vůbec potřebovat.

Z úst Vám bude vycházet jen nepatrný, téměř neviditelný, kouř, který ale nezapáchá.

Proč právě e-cigaretu

Existuje řada výhod, které Vás zaručeně přesvědčí. Důležitý je fakt, že budete stále kouřit, ale zdravěji. Ušetří nejen Vaše zdraví, zejména plíce, ale i Vaši peněženku. Vaše oblečení ani ruce již nebudou cítit kouřem. Můžete kouřit v nekuřáckých restauracích, v kanceláři a dokonce i v posteli.

Kde sehnat e-cigaretu

E-cigaretu lze sehnat na internetových stránkách www.blackstreet.eu.

Že máte málo důvodů, proč právě e-cigaretu? S elektronickou cigaretou se nedočkáte nepříjemného pocitu „Co s rukama“.

www.blackstreet.eu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9136 (krasny-zivot.cz#23042)


Přidat komentář