Foto služby, památka na celý život

Díky fotografiím máme vzpomínky z dosavadního života. Kdo si nerad vzpomíná na veselé zážitky a osoby, které v životě poznal? Moderní doba nám umožňuje zaznamenávat své zážitky mnohem intenzivněji.

Doporučujeme:

Spousta z nás si jistě pamatuje doby, kdy babička v neděli odpoledne vytáhla krabici od bonboniéry a v ní fotky z celého svého dosavadního života. Ke každé fotografii se váže určitý příběh a my rádi poslouchali veselé i smutné příběhy lidí na zažloutlých a černobílých obrázcích.

Moderní doba nás vybavuje takovými možnostmi, že až my jednou budeme ve věku svých babiček a dědečků, budeme mít možnost svým potomkům předvést celý svůj život ve fotografiích.

Své zážitky si zdokumentujte**

**

Už se vám jistě mnohokrát stalo, že jste si vyčítali nepřítomnost fotoaparátu, kterým byste zvláštní i celkem běžný zážitek zdokumentovali. I když to není v dnešní době nějaký zvláštní problém. Snad každý, respektive většina obyvatel civilizovaného státu vlastní minimálně jeden mobilní telefon. Pokroková doba zařídila, že většina z nových telefonů na trhu obsahuje foťák a to často velmi kvalitní, takže můžeme dokumentovat a dokumentovat, dokud máme ještě volnou paměť.

Z takto vytvořených fotek máme větší či menší radost. Někdy se povede opravdu skvělý snímek, ale někdy to holt nejde.

Pokud toužíte po dokonalých či uměleckých fotkách, na které budete právem a patřičně hrdí, zajděte k profesionálnímu fotografovi. Většina z nich využívá moderní doby a prezentuje se na internetu. Vy tak máte možnost shlédnout výběr práce fotografa a tak si vybrat ještě dříve, než ho oslovíte.

Profesionální fotograf a foto služby

Profesionální fotograf ví přesně, ze kterého úhlu fotit, jak fotky upravit, abyste vypadal/a skvěle, výstižně a prostě tak, jak si přejete být. Snad každá žena chtěla být alespoň jednou ve svém životě modelkou. Pokud dámy toto tvrzení odmítáte, určitě budete souhlasit s tím, že si zahrát na fotomodelku a vlastnit spousty skvělých fotek, na kterých jste hvězda, toužíte. Kdo by nechtěl. Fakt je umocněn pochvalou od známých, jak že vám to na fotkách sluší a jaká že jste kočka. Také muži mohou mít památku na své mládí a nebo dobrá léta a vzhled.

Profesionálního fotografa však lze využít i jinak, než pouze v jeho ateliéru.

Pozvat si ho lze i na zvláštní životní příležitosti. Stále oblíbenou takovou příležitostí je svatba, dále jsou to svatby jubilejní, narozeniny, slavnosti při ukončení studia, křtiny či jiné oslavy jak rodin, tak spolků nebo firem.

Svatební fotografie

Pamatujete na devadesátá léta, kdy se ženich s nevěstou jezdili fotit do ateliérů, který zahrnoval divoce pestrý koberec, bílá stěna a nějaký ten závěs, sloužící jako zátiší? Fotit se s nimi jezdili většinou svobodní a mladí jako družičky, mládenci a děti. Ano, i tato dnes již vtipná vzpomínka byla tehdy aktuální. Pokud jste chtěli mít kvalitní foto ze svého velkého dne, ani vám nic jiného nezbývalo. Prostě to tak bylo.

Ta doba je díky bohu za námi a my se po svatbě můžeme kochat skvělými unikáty, kterých máme mraky. Problém může být, jedině pak vybrat ty nejlepší.

Svatba je důležitý okamžik v životě každého snoubence a v poslední době toto tvrzení platí mnohem více, neboť mladí lidé svatby často odkládají a většinou se berou, když skutečně chtějí. Také proto chtějí mít svůj den naprosto perfektní a aby jej uchovali v paměti intenzivně, zadávají práci profesionálním fotografům, aby jim tento velký den zvěčnili.

Pokud takový den chystáte, jistě na fotkách nešetřete. Tedy v rámci možností. Určitě vás fotograf nemusí stát 50.000Kč, ale několik tisícovek si na něj přece jen vymezte. Odměnou vám budou krásné obrázky.

Zdá se vám 8.000kč za fotografa moc? Je nutno si uvědomit, že váš fotograf s vámi stráví celý den, dále pak zpracovává fotky, upravuje, takže nějakou dobu to trvá, a když vaše fotky dostanete na nosičích plus ty nejlepší ve fotoalbu, zpracované do prezentace apod. je cena odpovídající.

Jak poznat dobrého fotografa?

Správného fotografa poznáte tak, že si s vámi probere to, co se po něm konkrétně chce hned při objednávce služby, také si zajede na místa, kde se má akce (svatba, narozeniny, oslava) odehrávat a připraví se na to pečlivě.** Doporučí vám vhodné pózy**, místa a jiné. Také Vám pro inspiraci všechno ukáže na jiných svých pracích.

A to platí nejen pro svatby, ale i u ostatních oslav a důležitých životních okamžiků, které si přejete nafotit, by měl fotograf postupovat podobně. Pokud už si místo fotograf nejde prohlédnout, alespoň se zeptá pro představu a v den oslavy přijede dříve a místo prozkoumá.

Nicméně nezanevřete na focení v ateliéru. Kulisy a zátiší již jsou o něčem jiném, než ve zmíněných devadesátých letech.

Fotografování v ateliéru a foto služby

Ba naopak, osvětlení a další ateliérové vymoženosti mohou zapříčinit přímo fantastické snímky, které lze následně pomocí počítačových programů upravit tak, že byly pořízeny v terénu, v ráji. No a jestliže se při focení oslav spoléháte na své vlastní schopnosti, je to pouze na vás. Fotografické umění může předvést každý, kdo se tomu nějaký čas věnuje a focení má jako koníček.

Vyniknout svému umění, či fotkám můžete a to hned v několika formách.

Potisk fotek na předměty**

**

Centra na zpracování fotografií mají ve svých nabídkách obsaženo i potisk fotek na předměty. Tradiční zastoupení máji trička, hrnky, kalendáře. Vyrobit lze také pexeso nebo nálepky. Ale možností je daleko více. Co je však hlavní, je to, že si tak přijdete ke krásnému, osobitému a velice originálnímu dárku pro své blízké. Je pravdou, že pokud jde o cenu, musíte sáhnout hlouběji do peněženky, než jste za hrnek či puzzle zvyklí platit, za to však budete odměněni velkou radostí obdarovávaného.

A co lze potisknout?

Potisk fotek na textil

Jasně vedou trička, která byla úplně první v potisku fotek. V poslední době se však na první příčky dostaly mikiny a někde mají v nabídce i potahy na postel s možností vlastních motivů.

Potisk fotek na hrnky

A nejen ty. Je ale pravdou, že jsou z této sekce prakticky nedosažitelně první. Je skvělé nechat si svoji rodinu natisknout na hrnek, který nám stojí celý den v práci na stole. Dost často potisk hrnků využívají zamilovaní, kdy si nechají vyrobit do páru a na každý hrnek pouze polovinu ze společné fotografie.

Mimo hrnky jsou to talíře a různé sklenice.

Kalendáře s fotkami

Přímo perfektní dárek. Většinou za něj nezaplatíte nějak výrazně navýšenou částku oproti normálním kalendářům a máte tak možnost ovlivnit, jaké fotografie budou na kalendáři. Nejčastěji se nechávají vyrábět kalendáře nástěnné formátu A3.

Puzzle s vlastní fotkou

I když ta největší éra skládaní puzzle je pryč, je spousta lidí, kteří rádi ve svém volnu takové malinké kousky k sobě dávají. Pro ně je skvělý dárek puzzle s vlastní fotkou. Po té, co puzzle poskládají, mohou je nalepit a pověsit jako obraz.

Doporučujeme:

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9109 (krasny-zivot.cz#22354)


Přidat komentář