Čluny a rybářské potřeby on-line

Každý nachází svůj klid jinde. Někdo si pustí hudbu, další se začte do oblíbené knihy, pustí si film, zajde do posilovny, na kolo. Kde však máte zaručené, že skutečně najdete klid a současně si budete moci vychutnávat přírody, je u rybníka.

Rybářství rozhodně není nudnou záležitostí, jak se může na první pohled zdát. Vydali jste se do přírody? Pak jste mohli také narazit na rybník, kdy na jeho krajích byli posazeni rybáři, sem tam jako „lesní houby“. Když jste pak šli zpátky, pak Vás možná překvapilo, že byli rybáři tak, jako před půl hodinou, či hodinou. Z toho se pak může usoudit, že chytání ryb není nijak zajímavé. Zkusili jste však sami „jít na ryby“? Divili byste se, o jaký akční koníček se naopak jedná. Ten adrenalin, když ryba „zabere“ a následně při navíjení ryby očekáváte, jaký kousek jste chytili, je nenahraditelný.

Co si vyhradit ve Vašem naditém diáři hodinku, dvě, třeba o víkendu, a zkusit si zarybařit? Budete však potřebovat kromě povolení rybaření, také to správné rybářské náčiní. S klacíkem, provázkem a žížalou nejspíš nevystačíte.)

Tak, jak stoupá obliba v rybaření, je také větší počet prodejen, které se specializují na rybářské potřeby. Nechcete-li tápat a rozhodovat se mezi jednotlivými prodejnami, pak Vám můžeme dát tip na specializovaný e-shop s bohatou nabídkou rybářských potřeb.

Rybářské pruty

Začínáte s rybařením? Pak tím stěžejním náčiním bude bezpochyby rybářský prut. Výrobci prutů nabízí pruty pro začínající rybáře, ale také již zkušené, profesionály. Což je bezesporu výhoda. Rybářské pruty se tedy liší nejen tím, zda jste rybářem amatérem, nebo profíkem, ale také gramáží a velikostí. Kromě toho se rybářské pruty ještě dělí na kategorie: biče – děličky – kaprové dělené – teleskopické – feederové – sumcové – matchové – přívlačové – pokerové – boloňky aj. Jen vyznat se v názvech, typech, rybolovných technikách, zabere nemálo času. Vrhnout se do studování informací, který prut bude zrovna pro Vás ten nejvhodnější nemusíte, obrátíte-li se na skutečně specializovanou prodejnu, která si váží každého zákazníka. V takové prodejně nejen nakoupíte, ale také se Vám dostane odborných rad a tipů.

Pojďme se alespoň v krátkosti blíže podívat na jednotlivé typy prutů.

Typy rybářských prutů

Hledáte-li prut, se kterým bude jeho přeprava velmi snadná a rychlá, pak se můžete rozhodnout pro teleskopický prut. Ten se hodí nejen pro lov kapříků, ale také ryb „dravců“. Chystáte-li se na lov mořských ryb, ryb lososovitých a dravých, pak Vám může vyhovovat přívlačový rybářský prut. Takový prut se využívá v případě techniky zvané spinning a přívlač. Jste-li zastáncem rybolovné techniky feeder, kdy špička rybářského prutu Vám dá signál, že ryba zabrala, pak vybírejte mezi pruty feederovými a pickerovými. Pickerový rybářský prut je nejkratší, oproti tomu feederový disponuje největší gramáží.

Příslušenství k rybářským prutům

Máte vybraný rybářský prut? Pak také zvažte zakoupení praktického stojanu na prut nebo obalu na prut. Asi těžko se Vám bude chtít držet prut v ruce půl hodinu, hodinu. Můžete hodit návnadu a pak prut umístit do stojanu. Jakmile Vám rybka zabere, pak si stačí vzít zase prut do rukou.

Obal na prut také není rozmařilostí a zbytečným nákupem. Obal totiž ochrání prut před případným poškrábáním a zničením, když ho budete přenášet a převážet.

Rybářské navijáky

Také v případě rybářských navijáků, budete moci vybírat hned z několika typů. Při výběru navijáku se orientujte podle rybolovné techniky, kterou upřednostňujete, ale také podle toho, co od navijáku očekáváte.

Příslušenství k rybářským navijákům

Spolu s rybářským navijákem, si také nezapomeňte vybrat patřičné šňůry a vlasce. Ty jsou neoddělitelnou součástí rybářského navijáku. I v případě vlasců a šňůr, Vám poradí v prodejně.

Nafukovací čluny

Záleží na Vás, zda budete chytat ryby „pouze“ ze břehu, nebo se vydáte také do vody. v mělčině si vystačíte s dlouhýma holinami a galošemi. Ovšem v hloubce, kde voda bude sahat více než k pasu, již užijete nafukovací člun, či loďku. Díky vybavení, v podobě člunu, se budete moci „odpoutat“ od jednoho místa a zažít mnohem větší dobrodružství. Kromě toho, někomu nevyhovuje, když sedí vedle ostatních rybářů a má naopak rád naprostý klid a samotu.

Vybíráme nafukovací člun

Při výběru nafukovacího člunu se nevyplatí šetřit. Určitě se zaměřte na takové parametry, jako je kvalita materiálu. Na trhu najdete nafukovací čluny, které se mohou pochlubit materiálem, který odolává nejen případnému nárazu, ale také otěru a slunečnímu záření. Plánujete, že se vydáte chytat ryby sami, nebo třeba s kamarády? Pak se určitě zajímejte při výběru člunu, jaká je jeho maximální nosnost. Počítejte s určitou „rezervou“, kterou bude Váš úlovek. Nikdy nevíte, jak velkého macka se Vám podaří chytit. Jistě by pro Vás bylo nemilé překvapení, kdybyste se kvůli malé nosnosti člunu i s úlovkem poroučeli do vody. Vy byste byli zmáčeni od hlavy až k patě a Vaše snaha v podobě bohatého úlovku, by přišla vniveč.

Praktickou vychytávkou, která Vás jistě potěší, je také existence držáků, do kterých můžete pohodlně umístit Váš rybářský prut. Tak jako na břehu, i když se vydáte na vodu, nebudete muset prut celou dobu držet v rukou.

Abyste se mohli ve vodě pohybovat rychleji, pak si můžete k člunu, jehož standardní výbavou jsou vesla, dokoupit i elektrický lodní motor. Nebudete tak zbytečně zchváceni, když budete mít v plánu vyrazit někam dál.

Příslušenství k nafukovacím člunům

Nafukovací člun byste jen stěží nafoukli ústy. A tak si určitě přikupte některou z praktických nafukovacích pump. V případě, že u člunu chybí pádla, pak i ty si pořiďte, i když se rozhodnete pro zakoupení lodního motoru. V neposlední řadě je také dobré pamatovat na případné „proražení“ člunu. A tak, jak řada cyklistů s sebou vozí náhradní duši a lepení, i Vy se určitě vybavte záplatami a lepidlem.

Zavážecí loďky

Další praktickou a nezbytnou vychytávkou pro rybáře je tzv. zavážecí loďka. Ta slouží k zavážení návnady, ale také nástrahy. Při výběru zavážecí loďky vybírejte takovou, která se může pochlubit takovým spodkem, jež zajistí maximální stabilitu na vodě. Některé loďky také disponují osvětlením. Což bezpochyby oceníte v případě, že budete rybařit i do pozdních večerních a nočních hodin.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9132 (krasny-zivot.cz#23020)


Přidat komentář