Čištění aut - interiér

Péče o interiér auta je neméně důležitá jako péče o karoserii. Všechny úkony vedou k tomu, že si prodloužíte životnost vašeho auta. Čalounění, koberce, palubní deska nebo skla, to vše trpí pod nánosem prachu, pylu a špíny. Provoňte své auto čistotou!

Doporučujeme:

  • AUTOCENTRUM PIMES ,okr.Praha a okolí - Nabízímeautoškolu , školící středisko , autobusová doprava , autokemp branov. Sleva pro studenty od 1.5.2011 nabízíme slevu na výcvik v řízení na osobní automobil pro studenty ve výši 1000,- Kč,-. Sleva na STK. Nabízíme našim úspěšným absolventům 10% slevu na technickou kontrolu svého motorového vozidla na STK BOHDALEC v Praze 10, Nad Vršovskou horou 88.Platba výcviku i školení poukázkami. Ve spolupráci s firmou Sodexo Pass ČR a.s. nabízíme naším žákům možnost úhrady části, nebo celé ceny za výcvik i školení** poukázkami SmartPASS, FlexiPASS nebo Dárkovým šekem.Více informací zde.**

 

  • AUTOŠKOLA Martin Jindřišek , Jilemnice - Krédo jejich autoškoly bylo vždy poskytnout jejich zákazníkům maximální** komfort při výcviku** a podat vždy správné a potřebné informace při výuce. Dále klidný, trpělivý a individuální přístup ke každému žákovi.Autoškolu naleznete v okr.Semily -** Jilemnice a Semilech** a okr.Trutnov - Vrchlabí a Hostinném.

 

  • ELKO AUTOŠKOLA spol. s. r. o. , okr.Blansko a okolí - Poskytují** všechny druhy výcviku v řízení motorových vozidel.Učebny jsou určeny pro 30 žáků,autoškola vlastní také **trenažery.Jsou oprávněni provádět školení a přezkušování profesionálních řidičů-i ve Vašich prostorách,také řidičů referentských vozidel i autobusovou přepravu.Všechny služby poskytují** dle přání zákazníka.Provozovny jsou v **Blansku a v Boskovicích.
  • Oprava karoserií a svařování plastů v Tečovicích u Zlína: Kontakt: Petr Svoboda, mobil: 736 652 981, e-mail: petr.svobodakarosar@seznam.cz
  • Karosárna, s.r.o. v Rychvaldě u Karviné: Opravy karosérií motorových vozidel včetně provádění lakýrnických prací. Kontakt: Dominik Golombek, mobil: 602 749 459, e-mail: dominik.golombek@seznam.cz

 

 

Interiér vozu

Pokud jste takovými majiteli auta, kteří je využívají opravdu intenzivně, a to např. pro podnikání, časté cestování na výlety a za poznáváním i s celou rodinou, jistě víte, jak někdy interiér vašeho vozu vypadá. Neubráníte se jeho znečištění, zaprášení či poškrábání.

Věci jsou tady od toho, abychom je používali. Pokud je ale používáme, je nutné o ně řádně pečovat, aby nám co nejdéle vydržely. Pak je tedy samozřejmostí, že se postaráme i o vnitřní část vozu, nejen o jeho karoserii. Přeci i vy toužíte po pohodlí, kdy si sednete do čisté sedačky, kolem vás se nebude vířit množství prachu a pylu a ucítíte příjemnou vůni na vašich cestách.

Jak často čistit interiér auta?

Vše záleží zejména na tom, jak intenzivně auto používáte. Pokud je vystavováno velkému znečištění, protože s ním často cestujete v zimě, nebo v deštivých dnech, je nutné provést základní údržbu častěji než v případě, kdy jste jen příležitostní řidiči.

Interiér auta čistěte vždy po zimě, kdy nejvíce trpí. V tomto období nanesete do auta nejvíce kamínků, prachu, bahna, do koberců pronikne vlhkost ze špinavých bot, na palubní desce se usadí vrstva prachu a ani okna nevypadají nejčistěji.

Léto je ovšem také velmi náročné. Suché počasí a hromady semínek z břízy nebo pylu se vám při vaší dovolené dostanou do auta, pak je také nutné občas sáhnout po nějakém tom čistícím a leštícím přípravku na palubní desku a po vysavači.

Ruční čištění interiéru

Je na vás, zda-li se postaráte o vaše auto sami nebo jestli si objednáte čištění vozu u firmy. Vše má své výhody i nevýhody. Nejdříve bychom se podívali na ruční čištění vozu, co vše můžete zvládnout sami a s jakými prostředky.

Luxování

Luxování patří mezi suchá čištění. Je dostačující v případě, když se v kobercích, sedačkách či čalounění usadí trocha prachu, ale jinak nevykazují žádné nežádoucí skvrny a fleky. Vysávat můžete auto buď vlastním vysavačem, pak si můžete dát na této práci záležet a vysát místo po místečku.

Na benzinových pumpách rovněž nabízejí službu v podobě vysavače s dlouhou hadicí. Výkony těchto vysavačů se ovšem odlišují, proto si vybírejte ty, kde máte nejen dobrý sací výkon, ale také dostatek času na běžný úklid.

Vysává se vždy čalounění na dveřích, dále koberce na podlahách a v kufru a sedačky. Před vysáváním samozřejmě nejdříve vyndejte autorohože, pod kterými se uchycuje nejvíce špíny a kamínků. Autorohože můžete vyklepat, v případě, kdy jsou kobercové, tak také vysát.

Mokré čištění

Pokud máte pocit, že interiér vašeho auta potřebuje důkladnější očistu, pak si můžete zapůjčit vysavač s funkcí mokrého vysávání. Tímto způsobem můžete ošetřit čalounění na dveřích a také sedačky. Je ovšem nutné zvolit vhodný saponát, který zakoupíte v prodejnách s auto přípravky, a dále je vhodné nechat auto buď řádně vyschnout nebo vysušit za pomoci vysoušeče. Jinak by v autě mohla vzniknout plíseň.

Mokré čištění je ale někdy vhodné přenechat odborníkům, kteří vám pak provedou kompletní vyčištění interiéru auta.

Čištění čalounění a sedaček - sprej

V prodejnách s autokosmetikou dnes zakoupíte řadu přípravků, které vám úklid auta usnadní. Jedním z nich je sprej, který slouží k vyčištění skvrn na sedačkách či čalounění. Může se stát, že vám vaše děti udělají v autě fleky, které nejde vyčistit vodou a zůstává po nich nevzhledná mapa. K tomu vám právě dobře poslouží tyto spreje.

Jedná se o formu čištění na pomezí suché a mokré cesty. Sprej nastříkáte na znečištěné místo, můžete jím postříkat i celou plochu sedačky nebo čalounění. Necháte jej dle návodu působit a po uplynutí příslušné doby pak vezmete čistý hadr a sedačku mechanicky vyčistíte od skvrn. Tyto přípravky jsou opravdu účinné, rozloží částečky špíny a vy je hadrem vytíráte pryč. Pak můžete sedačku znovu ještě jednou vysát.

Tento přípravek můžete použít i na koberce na zemi nebo v kufru. V kufru jsou totiž vystaveny velkému znečištění. Před použitím spreje vždy místo řádně vysajte a teprve potom nastříkejte.

Čistění autokoberců

Čištění autokoberců je nejjednodušší. Pokud jsou gumové, stačí je řádně opláchnout teplou vodou se saponátem, vysušit a máte hotovo. Někdy gumové rohože ztrácejí svůj lesk, jsou poškrábané a matné. Zakupte si sprej, který znovu oživí vzhled a dodá jim krásný černý lesk. Nepoužívejte ovšem přípravky na ošetření palubní desky.

Přípravky na ošetření palubní desky obsahují vosk, jsou proto hladké a kluzké. Pokud byste je použili na autokoberce, budou vám pod nohama klouzat. U řidiče je toto výrazně nebezpečné. Proto při koupi vždy uvádějte, že chcete ošetřit gumové autokoberce.

Jsou-li autokoberce textilní, pak je vysajte, vyčistěte mokrou cestou nebo sprejem.

Mytí skel

Asi nejméně oblíbená činnost všeobecně. I skla trpí pod vrstvou prachu, mastných skvrn, pylu a rozpláclého hmyzu. Skla nejprve řádně umyjte teplou vodou se saponátem a po vysušení je vyleštěte přípravkem na okna. Na trhu se prodává spousta přípravků na rychlé vyčištění oken. Osvědčily se ovšem klasické přípravky, které používáte na leštění oken doma, a k tomu papírová utěrka, noviny nebo buničina.

Některé přípravky na vyleštění skel sice odvedou svou práci, ale jakmile začne pršet, tak po smíchání s vodou vytvoří pěnovou clonu a vy můžete jen stěží pokračovat ve své jízdě. Proto ne vždy za hodně peněz koupíte i hodně muziky.

Ošetření plastů a palubní desky

Dalším z úkonů, který provoní vaše auto a dá mu krásný vzhled, je ošetření všech plastových částí a palubní desky. Tyto části jsou vystaveny značným poškození, a to zejména poškrábání. Nacházejí se kolem dveří, na dveřích, u kufru auta. I samotná palubní deska trpí neustálými dotyky, pokládání automap či telefonů.

V první řadě odstraňte s těchto částí prach, bahno či jinou špínu, která zde ulpěla. Ideální je opět teplá voda se saponátem. Po oschnutí pak naneste sprej, který zabraňuje usazování prachu a drobných nečistot. Nakonec ještě naneste ošetřující sprej s přídavkem vosku.

Tyto spreje nejen krásně provoní vaše auto, ale vytvoří na povrchu plastu tenkou vrstvu, která funguje jako vosk na vaší karoserii. Plasty jsou pak odolnější proti poškrábání, škrábance, které již vznikly, jsou méně viditelné, a palubní deska a ostatní plastové části se krásně lesknou.

Používání vůní do interiéru

Finálím krokem může být zavěšení vůně do auta. Někteří řidiči si spolujezdci nemají tyto vůně rádi, jiní si zase na ně potrpí. Existují buď závěsné stromečky a jiné tvary, které vydávají příslušnou vůni, nebo můžete zakoupit vůni v lahvičce, která se zachytí na větrací mřížku.

Můžete je zakoupit v různých vůních, ideální jsou např. antitabák nebo takové, které nejen provoní, ale jsou založeny na pohlcování pachů. Nikoliv na jejich přebíjení.

Čištění aut firmou

Vyčištění interiéru auta si můžete také objednat. Nabízí je řada autosalónů, úklidových firem nebo různých soukromých osob. Vybírejte si raději takovou firmu, která má již nějakou zkušenost a tradici. Jinak byste se mohli setkat s tím, že vám auto vyčistí někdo doma v garáží za pomocí obyčejné hadry a saponátu. A to si můžete nakonec udělat i vy sami.

Firmy provádějí jak suché, tak také mokré čištění. Je na vás, za co si připlatíte. Postarají se o všechny části automobilu, tedy od sedaček, koberců, čalounění, přes skla až po palubní desku. Každý úkon navíc samozřejmě znamená vyšší cenu služby. Na druhou stranu nemusíte investovat svůj čas a peníze do jednotlivých přípravků, které byste na ruční údržbu museli zakoupit.

Profesionálně vyčištěné auto zbaví také auto od pachů, např. cigaretového kouře.

Kdy si nechat auto čistit firmou?

Pokud patříte mezi ty, co rádi ušetří nějakou tu korunku navíc, pak jistě dáte přednost ručnímu čištění aut. Po zimě je auto ale natolik znečištěné, že trpí zejména koberce, čalounění a sedačky. V tomto případě je vhodné trochu zainvestovat a nechat si firemně vyčistit alespoň tyto části auta a to mokrou cestou. Ostatní již v pohodě zvládnete sami a parkovišti nebo v garáži.** **

Správná péče o interiér auta

Pravidelná a správná péče o interiér auta prodlouží životnost jednotlivých částí a zároveň se budete cítit na vašich cestách příjemně. Proto nepodceňujte tyto práce, nikdy nevíte, koho budete muset svézt. A není nad to se pochlubit krásně upraveným autem.

Doporučujeme:

  • AUTOCENTRUM PIMES ,okr.Praha a okolí - Nabízímeautoškolu , školící středisko , autobusová doprava , autokemp branov. Sleva pro studenty od 1.5.2011 nabízíme slevu na výcvik v řízení na osobní automobil pro studenty ve výši 1000,- Kč,-. Sleva na STK. Nabízíme našim úspěšným absolventům 10% slevu na technickou kontrolu svého motorového vozidla na STK BOHDALEC v Praze 10, Nad Vršovskou horou 88.Platba výcviku i školení poukázkami. Ve spolupráci s firmou Sodexo Pass ČR a.s. nabízíme naším žákům možnost úhrady části, nebo celé ceny za výcvik i školení** poukázkami SmartPASS, FlexiPASS nebo Dárkovým šekem.Více informací zde.**

 

  • AUTOŠKOLA Martin Jindřišek , Jilemnice - Krédo jejich autoškoly bylo vždy poskytnout jejich zákazníkům maximální** komfort při výcviku** a podat vždy správné a potřebné informace při výuce. Dále klidný, trpělivý a individuální přístup ke každému žákovi.Autoškolu naleznete v okr.Semily -** Jilemnice a Semilech** a okr.Trutnov - Vrchlabí a Hostinném.

 

  • ELKO AUTOŠKOLA spol. s. r. o. , okr.Blansko a okolí - Poskytují** všechny druhy výcviku v řízení motorových vozidel.Učebny jsou určeny pro 30 žáků,autoškola vlastní také **trenažery.Jsou oprávněni provádět školení a přezkušování profesionálních řidičů-i ve Vašich prostorách,také řidičů referentských vozidel i autobusovou přepravu.Všechny služby poskytují** dle přání zákazníka.Provozovny jsou v **Blansku a v Boskovicích.
  • Oprava karoserií a svařování plastů v Tečovicích u Zlína: Kontakt: Petr Svoboda, mobil: 736 652 981, e-mail: petr.svobodakarosar@seznam.cz
  • Karosárna, s.r.o. v Rychvaldě u Karviné: Opravy karosérií motorových vozidel včetně provádění lakýrnických prací. Kontakt: Dominik Golombek, mobil: 602 749 459, e-mail: dominik.golombek@seznam.cz

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9097 (krasny-zivot.cz#21445)


Přidat komentář