Akupunktura - přínosy pro naše zdraví

Možná jste zhlédli film, ve kterém byla také pasáž, jak známá popová hvězda jde k léčiteli, aby jí ulevil od bolestivé menstruace. Ten využíval čínskou medicínu – akupunkturu. Nemusíte být hned hvězda, abyste se i Vy mohli těšit z účinků této metody.

Bližší pohled na akupunkturu

Akupunktura není žádnou novou léčebnou metodou. Je známá již více než 3000 let. Během jejího používání došlo postupně ke zdokonalování léčebné metody. Vzhledem k využití dlouhých jehliček, které jsou neodlučitelnou součástí akupunktury, by se mohlo zdát, že se jedná o bolestivý způsob léčení. Akupunktura se však řadí k neinvazním léčebným metodám.

Princip akupunktury

Při akupunktuře se používají dlouhé jehličky o slabém průměru. Léčitel se při akupunktuře soustřeďuje na jednotlivé body, které jsou rozmístěné na těle. Jednotlivé body mají velmi úzkou souvislost s příslušnými orgány těla, ale také funkcemi našeho organismu. Podle toho, s jakým zdravotním neduhem přicházíte, Vám pak léčitel jemně vpíchne jednotlivé jehličky.

Postavení akupunktury

Akupunkturu je možné využívat k léčení neduh zcela samostatně. Nijak se však nevylučuje využití akupunktury společně s jinou metodou. Záleží čistě na Vás, zda se rozhodnete pro vyzkoušení akupunktury, nebo ji doplníte ještě klasickou léčebnou metodou, dá-li se tak o standardní léčbě hovořit.

Využití akupunktury

V jakých případech Vám může pomoci akupunktura? Vskutku, v široké škále zdravotních neduhů Vám může akupunktura výrazně pomoci. Jedná se především o psychosomatická onemocnění, bolestivé stavy různých příčin, alergie, poruchy imunitního systému, poruchy motorických funkcí, návykové choroby aj. Akupunktura Vám v podstatě může odpomoci od každé nemoci. Je totiž známo, že drtivá většina nemocí, má svoji příčinu v psychice.

Psychosomatická onemocnění

Co se vlastně ukrývá pod psychosomatickými onemocněními? S jakými nemocemi nám akupunktura může pomoci? Do rukou odborníka na akupunkturu se můžete svěřit, pokud Vás bude trápit například problémy s usínáním a špatným, nekvalitním spánkem vůbec, zažívací problémy, dlouhodobá únava, bolest hlavy, migréna, bolestivá menstruace, bolest zad, bolest kloubů, kožní problémy, ekzémy, brnění nohou a rukou, problémy neurologického zaměření, bušení srdce, snížená chuť k jídlu, příliš velká chuť k jídlu aj.

Když nepomůže praktický lékař s psychosomatickým onemocněním

K praktickému lékaři jdete, když Vás přepadne chřipka, angína, či jiné onemocnění, na které „stačí“ si nechat předepsat kapky, tablety, případně antibiotika. Ovšem v případě nespavosti, snížené chuti k jídlu, přílišné chuti k jídlu, kožních problémů, Vám standardní léčivo nemusí pomoci. Kromě toho, ne na každou nemoc je vyvinuta nějaká ta „chytrá“ pilulka.

Léky pomohou, ale nevyléčí příčinu problému

Je třeba také podotknout, že pilulky Vám mohou pomoci s již propuknutou nemocí, ale jen stěží vyřeší příčinu vzniku samotných zdravotních potíží. Zato akupunktura Vás nejenže může zbavit bolesti a neduhů, může přijít „na kloub“ příčině, původci Vašich zdravotních problémů.

Poruchy imunitního systému

Také v případě imunitního systému Vám jen stěží pomůže, kdybyste si vzali standardní léky na bolest. Snížená imunita „nebolí“, ale také obrazně řečeno nekašle, neteče jí z nosu. Ovšem, je-li imunita narušena, či snížena, pak můžete s největší pravděpodobností očekávat, že Vás lehce přepadne nachlazení a další zdravotní neduhy. Se sníženou imunitou Vám však může pomoci akupunktura. Ta dokáže najít body na Vašem těle, které jsou propojené s postiženými orgány Vašeho organismu. Ovšem, nic není zadarmo. I Vy budete muset Vaším přístupem přispět „troškou do mlýna“. Soustředíte se na stravu, otužování a pohyb.

Akupunktura pomáhá při premenstruačním syndromu

Velké množství dívek a žen se potýká s PMS, neboli** premenstruačním syndromem**, který doprovází řada potíží od citlivých a bolestivých prsou, změn nálad, po bolest hlavy, migrénu, otoky nohou aj. Premenstruační syndrom přetrvává od ovulace po začátek menstruace.

Akupunktura pomáhá při menstruaci

Jenže ani samotná menstruace není pro řadu dívek a žen „procházkou růžovým parkem“. S menstruací je povětšinou spojena bolestivost podbřišku, a to mnohdy tak intenzivní, že není výjimkou, kdy si ženy vezmou na den, dva dovolenou. Akupunktura může dívkám a ženám pomoci nejen s příznaky premenstruačního syndromu, ale také s bolestivou menstruací.

Bolest hlavy

Sužuje Vás občasné pobolívání hlavy? Nebo není den, kdy si nepamatujete, že byste si nevzali prášek na bolest hlavy? A do toho se ještě sem tam ozve nepříjemná migréna? Ládovat do sebe prášky, a to navíc každý den, není zrovna ideálním řešením. Pokud Vás prakticky denně bolí hlava, kolik si v současnosti berete prášků? Je to stále jeden, nebo si již rovnou berete dva? Je totiž celkem pravděpodobné, že si organismus zvykne na pravidelnost a výši dávek, a tak začne být imunní. Je pak již jen otázkou času, kdy zvýšíte množství prášků. S akupunkturou si však můžete být jisti, že si nevypěstujete závislost. Akupunktura Vám navíc pomůže s příčinou bolesti hlavy.

Bolest zad

Za bolestí zad může stát řada příčin. Může se jednat o nedostatek vhodného pohybu, nebo naopak přemíru pohybu, špatné sezení, špatné držení těla při chůzi, nevhodné zvedání břemen, nošení nákupních tašek v jedné ruce, nošení tašek, kabel přes jedno rameno aj. Sečtou-li se veškeré faktory, pak není divu, že se u Vás občasně, nebo pravidelně ozve bolest v horní, či spodní části zad.

S bolestí zad může souviset i bolest hlavy

Říkat, že je dobré se soustředit na vhodný pohyb, správně sedět, zvedat zátěž, aj., určitě není nutné. O tom se bezpochyby dočtete v brožurkách a letáčkách v ordinacích praktického lékaře. Dobrou zprávou je, že akupunktura Vám může ve významné míře od bolesti ulevit. Kromě toho, za bolestí zad se může ukrývat i řada dalších nemocí. A bolest zad také může mít spojitost s bolestí hlavy, nespavostí, změnou nálad aj.

Pro koho je akupunktura vhodná

Možná Vás napadá otázka, jestli zrovna pro Vás, Vaší věkovou kategorii bude** akupunktura** vhodná. Akupunktura, jako léčebná metoda, je jedinečná v tom, že je vhodná prakticky pro jakoukoli věkovou kategorii. Ať je Vám tedy patnáct, dvacet, třicet, padesát, sedmdesát, můžete vyzkoušet léčebné účinky akupunktury.

Četnost návštěv u léčitele

Tak, jako tabletka nezabere hned po požití, a to dokonce ani antibiotika, tak ani v případě akupunktury nečekejte, že hned po vpichu jehliček ucítíte úlevu od zdravotních potíží. Z Vaší strany to chce pravidelnosti. Ta se však vyplatí a záhy se budete moci skutečně těšit na pozitivní, dlouhodobý výsledek. Konkrétně bude zapotřebí, abyste navštívili odborníka na akupunkturu cca 2x do týdne, a to po dobu prvních třech týdnů. Po této intenzivní kůže pak bude stačit, když přijdete do ordinace cca jednou za měsíc. Ostatně, proč se bránit něčemu, co Vám skutečně pomůže od obtíží a navíc nebudete muset do sebe neustále ládovat prášky.

Díky akupunktuře budete moci výrazně snížit množství prášků

Jen si vezměte, jaké množství tablet můžete sníst za jeden rok. I kdybyste snědli „pouhý“ jeden prášek denně, pak za rok se z jednoho malého prášku stane pěkná hromádka. A je celkem pravděpodobné, že takové množství léčiv se „někde“ ve Vašem těle negativně promítne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20796 (skvela-zabava.cz#10110)


Přidat komentář