Vybíráme svatebního fotografa

Svatba je spojena se svatebními fotografiemi, které tvoří spolu s videozáznamem, jedinou materiální vzpomínku. Výběr profesionálního fotografa je nelehký úkol, ke kterému bychom měli přistupovat zodpovědně.

Doporučujeme:

 

Svatební den patří k nejdůležitějším okamžikům v životě mladých snoubenců

a nastávajícího manželského páru. V tento den D chceme, aby vše bylo perfektní, bez jediné chybičky. Důležité je nejen výběr správného místa pro obřad a svatební hostinu, ale také nejtintěrnější doplňky, dekorace a vzpomínky na tento úžasný den.

Vzpomínky na svatební den - svatební fotografie a video

A právě vzpomínky na svatební den, se dají do budoucna přenést prostřednictvím video nahrávek nebo fotografií. Svatební fotoalbum bude poté jedinou vizuální vzpomínkou, kterou budeme moci prezentovat svým dětem a vnoučatům. Z tohoto hlediska by měly být fotografie velmi kvalitně zpracovány, tedy nejlépe vytvořeny odborníkem, fotografem.

Výběr svatebního fotografa

Výběr kvalitního a profesionálního fotografa vyžaduje značnou dávku trpělivosti a hledání. Nejlepším řešením, jak oslovit kvalitního fotografa, je doporučení, ať už osobní nebo virtuální. Informace o doporučení na svatebního fotografa můžeme čerpat na internetu.

Doporučení na svatebního fotografa

Nejlepším a nevěrohodnějším řešením je však osobní doporučení, které dostaneme např. od kamarádky nebo příbuzných, jenž služeb daného fotografa využily před námi.

Při výběru svatebního fotografa

dbejme na to, aby disponoval určitým zákaznickým porfoliem. Pokud budeme hledat svatebního fotografa na internetu, zaměřme se také na jeho galerii fotografií, popř. na odezvy zákazníků. Z jeho galerie poznáme, jakým stylem fotografování disponuje, zda se nám tento styl líbí či nikoliv.

Každý svatební fotograf je jiný, pokud jde o rozmanitost a styl svatebních fotografií

které vyrábějí. Někteří snoubenci mají zájem o černobílé provedení, ale ne každý fotograf je na tuto techniku vybaven. Speciální podmínky a požadavky je tudíž zapotřebí ujasnit si dopředu a k fotografovi přistupovat s jasnou představou.

Co by měl svatební fotograf umět

Od svatebního fotografa, který nám bude pořizovat jedny z nejdůležitějších snímků v životě, toho budeme chtít opravdu mnoho. Měl by umět nejen kvalitně a dobře fotit, ale měl by také disponovat značnou dávkou kreativity a vášně ke své profesi.

Práce kvalitního svatebního fotografa

nespočívá pouze ve focení svatebčanů v den D. Kvalitní fotograf se začne již od začátku více zajímat o Vaši svatbu, o jejím průběhu, počtu hostů a místě obřadu i hostiny.

Jak by měly svatební fotografie vypadat

Svatební fotografie by měly disponovat nápadem, originalitou, kreativitou a odlišností od fotografií klasických. Na svatebních fotografiích by měl být viděn určitý profesní styl a také srdce, kterým se fotografie pořizují.

Co nesmí na svatebních fotografiích chybět

 • ženich a nevěsta před, v průběhu a po svatebním obřadu
 • focení v zahradě nebo jiném zvoleném místě
 • focení s rodinou, svatebčany
 • focení se svědky, družičkami
 • focení při tradičních svatebních zvycích
 • focení auta nevěsty a ženicha
 • krájení dortu, vzájemné krmení
 • focení v průběhu hostiny, volné zábavy

Z výše uvedeného seznamu vyplývá, že svatební fotograf bude muset být přítomen na svatbě od rána do večera. Za tuto dobu by měl pořídit několik výjimečných fotografií, z nichž si poté novomanželé vyberou pouze ty fotografie, které se jim budou líbit.

Úkolem profesionálního fotografa je zachytit během vazebního dny ty nejlepší okamžiky

a momenty. Z tohoto hlediska je nutné, aby byl fotograf během ne stále v pozoru, procházel mezi svatebčany a čekal na vhodný okamžik.

Také je žádoucí, aby na fotografiích byly zachyceni všichni hosté, jelikož řada profesionálních fotografů se zaměřuje především na nevěstu a ženicha. Rozmanitost fotografií je jednou z nejdůležitějších položek, které se od svatebního fotografa očekávají.

Kolik zaplatíme za profesionální fotografie

Velmi důležitým faktorem, který bychom měli znát dopředu, je cena fotografií, popř. kompletní cena včetně práce fotografa.

Cena za jednu fotografii se liší dle kvality a zkušeností svatebního fotografa

Ceny je však nutné si předem dohodnout, také je zapotřebí domluvit se na dalších detailech. Při sjednávání ceně je nutné domluvit se na tom, co všechno daný balíček zahrnuje. Někteří fotografové mají v ceně i skryté náklady, které jsou spojeny s jejich časem, jež tráví na svatbě.

Výpočet ceny

 • Cena za jeden kus fotografie nebo cena za balíček fotografií (ten by měl být za zvýhodněnou cenu).
 • Cena za práci fotografa (ne vždy je zahrnuta v ceně jednoho kusu fotografie).
 • Cena za vybavení (někteří fotografové si počítají příplatek za speciální vybavení - stojany, apod.).
 • Doplňkový sortiment (album, popisky).

Čekáme na naše fotografie

Zhruba po týdnu od svatebního dne, se můžeme zastavit u fotografa, který by již v této době měl mít připravené naše svatební fotky. Profesionální fotografové nám předem předloží všechny snímky, které v den D vytvořily a ze kterých si můžeme vybrat pouze ty, které chceme.

Někteří fotografové nabízejí i doplňkový sortiment, ke kterému patří svatební alba včetně popisek, možnost video nahrávky nejdůležitějších okamžiků.

Do čeho svatební fotografie umístíme

Svatební fotografie umísťujeme do speciálních svatebních alb, které zakoupíme běžně v obchodech. Také si můžeme nechat svatební album vyhotovit od profesionálů, kteří nám fotografie doplní popisky.

Popisky k jednotlivým fotografiím si připravíme v pohodlí domova

a jakmile budeme mít seznam kompletní, odevzdáme odborníkům. Ti nám do alba připojí kvalitně a zdobně zpracovaný text, který bude fotkám ozdobu.

Pokud však chceme alespoň nějakou korunu ušetřit, můžeme si text k fotografiím vytvořit sami

Stačí si zakoupit speciální tužky (např. gelové třpytivé nebo metalické), kterými si text k fotografiím vepíšeme sami. Takto zhotovené album bude vkusnou vzpomínkou na jeden z nejkrásnějších okamžiků našeho života. Vlastní popisky s naším rukopisem bude ještě více umocňovat atmosféru svatebního dne.

Pro někoho vkusné, pro jiného kýčovité

může být o doplnění fotoalba nejrůznějším obrázky nebo významnými texty, které se ve svatební den odehrály. Svatební album se zdobí i mašličkami, kytičkami, motýlky, zadní strana je věnována vlepení přáníček ke svatbě nebo vypisování textů ze přáníček.

Styl a výzdoba svatebního alba

záleží pouze a pouze na nás, je to totiž materiální důkaz na jeden z nejlepších okamžiků našeho života. I když ne každé manželství setrvá až na věky věků, ale v ten den jsou pro nás fotografie ze svatby cenným majetkem. A pouze čas ukáže, zda se svatební fotografie budou trhat nebo zda v album zůstanou až do konce života.

Doporučujeme:

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9067 (krasny-zivot.cz#20268)


Přidat komentář