Cukroví a dorty na zakázku

Užít si svůj velký den znamená také, že si jej pořádně osladíte. Nemusíte ale mít to, co ostatní. Podívejte se, co se vám nabízí v oblasti sladkých pochutin. Výběr je opravdu pestrý.

Doporučujeme:

  • VÝROBA DORTŮ A CUKRÁRNA MARCIPÁNKA PRAHA - Cukrárna se specializuje na výrobu mimo atypických dortů i na erotické, svatební, narozeninové dorty. Cukrárnu Marcipánka můžete navštívit v Praze na ulici Mladoboleslavská 8. na ukázku krásných dortů se můžete podívat na www.marcipanka.cz

Jak vybírat svatební cukroví

Přípravy svatby bývají většinou hektické a spousta zkušených mluví o velkém zařizování. I v případě jídla platí několik zásad, kterých byste se měli držet. Některé faktory sice neovlivníte, ale pár tipů se vám může hodit.

Předně nic nenechávejte na poslední chvíli. Tím myslíme výběr, ale i když máte jasno v tom, co chcete, tak se raději u firmy, kde si objednáváte cukroví, předem informujte o dodacích lhůtách. Mějte totiž na paměti, že i vámi vybraná společnost toho má hodně a tudíž by pak nemusela stihnout vaši objednávku.

Pokud nejste rozhodnuti, co byste chtěli, tak se podívejte po možnostech. Hledejte na internetu, dívejte se po článcích nebo se ptejte známých, kteří mají se zařizováním svateb zkušenosti. Lidem se naskýtá spousta možností, jaké druhy cukrovinek si mohou vybrat, ovšem mnohdy o nich neví. Protože se se svatbou počítá jednou za život, tak věnujte přípravě náležitou péči.

Pokud se neumíte rozhodnout, tak se orientujte jednak podle toho, co je vám blízké a také podle počtu hostů. Samozřejmě, že klasický dort, byť má třeba i více pater, nemůže stačit pro stovky hostů. Zde záleží na tom, jestli chcete takových dortů objednat více anebo si nechat jeden originál. Záleží na vaší blízkosti s hosty, protože samozřejmě, kdyby se dostalo jen na některé, tak by si ostatní mohli připadat odstrčeni. Můžete ale zde volit tu variantu, že třeba dort podělíte mezi děti nebo rodinné příslušníky a pro ostatní objednáte jiné cukrovinky, které budou po kusech.

Předešlým příkladem jsme se dotkli toho, jak kombinovat dort a cukrovinky. Při větším počtu lidí je nejvhodnější, když využijete kusových produktů. Zde můžete různě experimentovat dle nabídky, kterou si přiblížíme níže. Abychom ale nastínili využití, tak buď můžete zvolit neutrální svatební motiv něco jako svatební muffin anebo třeba podobizny ženicha a nevěsty.

Jestli si vybíráte cukroví, tak se informujte i o složení produktů nebo pokud to firma poskytuje, tak ochutnejte nabízené produkty, abyste věděli, co si objednáváte.

Výběr svatebního cukroví a dortů plánujte nejlépe na den svatby, aby pokrmy byly chutné a čerstvé. Pokud to firma nabízí, můžete si objednat i dovoz na místo určení.

Druhy svatebních dortů

Pokud se řekne svatební dort, tak se spoustě lidí vybaví jeho vícepatrová mutace. Nemusí ale vždy jít jen o tyto variace. Přiblížíme vám více typů a jejich využití.

Jednopatrové dorty

Možná, že se vám jednopatrová obměna bude zdát málo, ale má své využití. Když jsme zmínili u výběru dortů, že třeba budete mít problém s více hosty, tak symbolicky se může zvolit jednopatrový dort, který bude patřit jen novomanželům, případně nejbližším členům rodiny a ostatním svatebčanům se dají jiné sladkosti.

Ve výběru podob pak máte samozřejmě variabilitu více možností. Mohou to být klasické kulaté nebo hranaté obměny, které jsou v bílém dezénu často s marcipánovými květinami. Pak se nabízí svatební motivy. Často jsou zhotovovány panenky v podobě nevěsty, protože se na ní dá bohatě experimentovat. K nevěstě se také může přiřadit ženich. V této podobě se pak tvoří i menší panáčci, kteří se aplikují třeba do povozu s koňmi. Vybrat si můžete i klasický symbol lásky – dorty ve tvaru srdce nebo srdcí se symbolikou novomanželů (iniciály, jména, datum svatby a podobně).

Vícepatrové dorty

Velice častá varianta dortů. Kaskádovité části jsou nejčastěji v podobě vrstev, které se nahoru zužují. Tyto plochy pak mohou být kulaté nebo čtvercovité. Opět se volí doplňky v podobě marcipánových růží, postaviček svatebčanů, může se příhodně zvolit i motiv miminka. Ve výběru se pak nemusíte držet klasických barev jako jsou jemné tóny krémové, bílé nebo růžové. Pokud máte rádi čokoládu, tak efektní je bílý dort s temně hnědými růžemi a třeba stejně barevným potažením. Vkusně se mohou dorty ozdobit i oblíbeným ovocem, kdy jsou velmi vhodné třeba jahody.

Protože svatební dorty bývají uměleckým dílem, tak lze využít třeba i krajky a některých materiálů, které nejsou jedlé. Na toto je ovšem dobré některé lidi upozornit. Ovšem lze mít i celý jedlý dort. I mřížky evokující krajku mohou být z čokolády, tato příprava je velmi snadná.

Dorty na stojanu

V podstatě je to vícepatrová varianta, jen se s ní dá více experimentovat. Jednotlivé části jsou od sebe odděleny, takže manipulace s nimi je jednodušší. Díky tomu, že oddíly drží bytelná konstrukce, tak se může experimentovat s vedením dané konstrukce. Často se tak volí dorty, jež mají tvar schodů, jsou vedeny do oblouku nebo se střídají podél osy (jako je např. u stojanů na více květináčů). Výhodou těchto dortů je skutečnost, že je můžete rozdělit mezi více lidí a přitom to mohou být stejnoměrné kusy dortů. Jen to vypadá efektněji.

Typy svatebního cukroví

Když se řekne** svatební cukroví**, tak se jako první vybaví miniaturní svatební koláčky, které jsou často dávány jako tzv. výslužka. To je několik sladkostí zabalených do příhodně zdobné krabičky. Pro ty náročnější se pak nabízí i košíky, které jsou rovněž jedlé. Tato vtipná výslužka je samozřejmě podávána na podkladu, aby se hosté neušpinili. Můžete, ale využít i jiných cukrovinek než klasické koláče.

Už jsme zmínili miniaturní muffiny, které můžete podávat jako dezert, pokud je větší počet hostů a vy byste dort nerozdělili. Další variantou jsou figurky svatebčanů, tedy nevěsty nebo ženicha. Tyto typy jsou pak často provedeny v marcipánové formě.

Miniaturními kousky se rozumí i různé jednohubky, které mohou připomínat vánoční cukroví. Čokoládové košíčky, marcipánové kousky, klasické bonbóny a podobně rovněž mohou nést námět svatby.

I svatební cukroví může být na stojanu a v té podobě jako u dortu. Hosté si pak můžou více pohodlně brát dané výrobky a navíc se ušetří místo, protože cukroví se vyskládá na patra.

Nezapomeneme zmínit ani čokoládovou fontánu, do které nenamáčí kousky ovoce jako jsou jahody, banány, pomeranče a podobně. I když se nejedná o typický svatební produkt, tak se fontány staly natolik oblíbenými, že jsou využívány i u těchto příležitostí.

Opět pak nesmíme zapomenout na symbol lásky – srdce. To může být ve formě jednohubky. Miniaturní růžové kousky mohou být rovněž v** marcipánové** formě, často se volí jako podklad kokos, což evokuje svatební symboliku.

Cukroví je často oblíbené, protože svatba evokuje sladkost. Samozřejmě, že hosté nepohrdnou ani klasickým pokrmy, ovšem manipulace se sladkým (krájení dortu, symbolické jednohubky apod.) jsou významným okamžikem svatební hostiny, proto dbejte na výběr a překvapte hosty i něčím originálním. Nabídka je široká, tak si na výběr nechte dostatek času.

Doporučujeme:

  • VÝROBA DORTŮ A CUKRÁRNA MARCIPÁNKA PRAHA - Cukrárna se specializuje na výrobu mimo atypických dortů i na erotické, svatební, narozeninové dorty. Cukrárnu Marcipánka můžete navštívit v Praze na ulici Mladoboleslavská 8. na ukázku krásných dortů se můžete podívat na www.marcipanka.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9071 (krasny-zivot.cz#22880)


Přidat komentář