Sushi kurz

Chcete překvapit své známé zajímavým pokrmem? A co takhle sushi? V sushi kurzu se dozvíte vše o přípravě sushi a můžete všechny oslnit svými kulinářskými schopnostmi. Sushi je nejen dobré, ale také velmi zdravé.

Doporučujeme:

  • SUSHI KURZ PRAHA - Jedná se o základní a rychlý sushi kurz, ve kterém se můžete naučit snadnou přípravu tohoto exotického pokrmu, který zpestří Váš jídelníček o nevšední gurmánský zážitek. Zároveň Vám poradí, kde sehnat vhodné ingredience a suroviny, ze kterých vyrobíte 4 základní druhy sushi. Celý kruz trvá maximálně 2-3 hodiny. Více informací na** www.culinaria-dolce-vita.cz**

**
**

Sushi si spojujeme s Japonskem a exotikou. Japonská kuchyně se řadí mezi nejdietnější a nejzdravější kuchyně světa, také díky tomu se Japonci dožívají velmi vysokého věku. Pozitivní vliv japonské kuchyně se také projevuje na nízkém procentu obézních obyvatel.  Mezi základní suroviny japonské kuchyně patří ryby, rýže, zelenina a nudle. Dále je pro japonskou kuchyni typické wasabi (velmi pálivý křen), sojová omáčka a hořký zelený čaj.

**Sushi kurz

**Sushi

Sushi je pro nás symbolem japonské kuchyně. K přípravě sushi potřebujete: japonskou rýži nishiki, tato rýže má kulatá zrnka a po uvaření je lepkavá, omáčku sushinoko, rybí maso, avokádo, zeleninu, bambusová podložka, japonský křen wasabi, řasu nori, sezamová semínka. Vše si můžete zkombinovat podle své chuti. Sushi se připravuje ze syrových nebo marinovaných mořských ryb a také jiných mořských živočichů (chobotnice, mušle). Rýže se uvaří a ještě za tepla se smíchá s omáčkou sushinoko. Na plátky mořské řasy nori se pokládá rýže a na ni se nanese tenká vrstva wasabi. Poté můžete pokládat zeleninu, avokádo, syrového nebo uzeného lososa, tuňáka, krabí tyčinky nebo kaviár. Záleží na chuti každého, jak si sushi připraví. Vše se pak sroluje a nakrájí na kolečka.

Druhy Sushi

Jedním z druhů sushi je Maki sushi. Tento druh sushi má tvar rolky. Maki sushi je složeno z rýže, ryby, zeleniny a je obaleno řasou nori. Při konzumaci se kousky sushi namáčí do sojové omáčky a křenu wasabi. Maki sushi se také podává se zázvorem. Nigiri sushi je váleček s rýže, který je ozdoben syrovou rybou, avokádem nebo vejcem. Tradice Sashimi sushi sahá až do 16. stol, tento druh sushi si oblíbili Samurajové. Krájená syrová ryba se namáčí do sojové omáčky a wasabi. Chirashi sushi je jakýsi sushi salát. Připravuje se smícháním surovin pro výrobu sushi, dochutí se sojovou omáčkou a wasabi a podává se v malých mističkách. Řasa nori svinutá do kornoutu a vyplněna rýží, rybami nebo kaviárem, to je Temaki sushi.

**Připravujeme sushi
**

Sushi kurz

Když se chcete naučit připravovat sushi nebo chcete zajímavý dárek pro svého blízkého, o kterém víte, že má rád exotickou kuchyni. Zvolte sushi kurz. Sushi kurz trvá přibližně dvě hodiny. Kurz se skládá z části teoretická a praktické. V teoretické části se dozvíte základy přípravy sushi. Profesionální kuchař vám vysvětlí a předvede jednotlivé typy sushi (nigri, maki, kornouty temaki). V kurzu sushi se naučíte originální postup přípravy tohoto exotického pokrmu. V praktické části kurzu si sami vyzkoušíte přípravu sushi. Kurzy jsou vhodné pro začátečníky i pro pokročilé kuchaře. Kurz většinou probíhá za účasti minimálně 5 a maximálně 10 osob. Ceny kurzů se pohybují kolem 2 000 Kč.

Doporučujeme:

  • SUSHI KURZ PRAHA - Jedná se o základní a rychlý sushi kurz, ve kterém se můžete naučit snadnou přípravu tohoto exotického pokrmu, který zpestří Váš jídelníček o nevšední gurmánský zážitek. Zároveň Vám poradí, kde sehnat vhodné ingredience a suroviny, ze kterých vyrobíte 4 základní druhy sushi. Celý kruz trvá maximálně 2-3 hodiny. Více informací na** www.culinaria-dolce-vita.cz**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9080 (krasny-zivot.cz#22876)


Přidat komentář