Kurzy vaření - jak se naučit vařit

Nejlepší způsob, jakým se naučit vařit, či jak se ve vaření zdokonalit je, vyhledat si nejlepší kurz vaření v místě svého bydliště. Je to nejrychlejší a nejdokonalejší možnost stát se ve své kuchyni mistrem.

Doporučujeme:

 • KURZY VAŘENÍ PRAHA - Pan Jan Řepa Vám ve své škole vaření rád seznámí s prvky** moderní i klasické kuchyně** všech koutů světa. Pochopíte, že k vytvoření lahodného jídla není třeba trávit v kuchyni dlouhé hodiny. Poradí Vám, jak vybírat kvalitní suroviny, pomohu i s osvojením základních technologických postupů. Kurzy budou flexibilně přizpůsobeny Vašim přáním a potřebám. Nabízí Vám klasické kurzy, tématické, sushi kurzy, cukrářské aj...Více informací a www.culinaria-dolce-vita.cz

Kurzy vaření

Všichni z nás chtějí umět vařit. Někomu je to dáno od přírody, jiní se

tomu musí naučit. Vařit se učí již děti ve školách, kde absolvují hodiny vaření. Jíst je základní lidská potřeba a málokdo z nás sní úplně všechno a také málokomu chutná jídlo uvařené od kohokoli.

Nejjednodušší způsob, jak se dobře naučit vařit, je učit se od někoho, kdo to umí. Většinou jsou to naše maminky, babičky, dědečkové či tatínkové. Mnozí z nás mají štěstí a někdo z jejich blízkých je to rád naučí. Ti, kteří takové štěstí nemají a nemohou se obrátit na někoho známého, volí možnost vyhledat pomoc v některém z kurzů na vaření.

Pro koho jsou kurzy vaření určeny?

Na kurz vaření se může přihlásit prakticky kdokoliv. Laik, který v životě nedržel vařečku v ruce nebo mistr šéfkuchař. Oba dva mají však jednu věc společnou. Chtějí se naučit vařit něco nového nebo se ve vaření zdokonalit. Je úplně jedno, kolik toho mají v kuchyni společného.

Oba dva se mohou sejít na kurzu vaření, který může být zaměřen na druh jídla, který neumí ani jeden z nich. Kurzy vaření si vybíráme podle:

 • Stupně obtížnosti kurzu
 • Zaměření kurzu
 • Lektora, který kurz vede
 • Počtu spoluúčastníků.
 • Ceny kurzu

Steak s opekanýmy brambory

Pokud máme jasno v tom, co od kurzu očekáváme, měli bychom začít nějaký vhodný kurz hledat.

Jak si nejlépe vybrat kurz vaření?

Způsobů, jak si kurz vaření vybrat tak, aby nám seděl na míru a naučil nás to, co neumíme je opravdu mnoho. Jednou z možností a nebojím se říci, že tou nejúčinnější je, porozhlédnout se na internetu. Pokud se pro internet rozhodnete, vězte, že Vás nezklame.

Každá škola a vůbec všichni, kteří organizují kurzy vaření mají založeny své internetové stránky, na kterých objevíte vše, co byste měli o kurzu vědět. Najdete v nich všechny podrobnosti, jakými jsou:

 1. Seznámení s lektory, kteří kurzy vedou.
 2. Popis toho, co se v každém z kurzů naučíte.
 3. Reference lidí, kteří již kurzy prošli.
 4. A v neposlední řadě ceny kurzů.

Další možností vyhledáni kurzů je doporučení od někoho známého. U kurzu, který nám doporučí někdo známý máme jistotu, že bude tím pravým, neboť nikdo blízký by nám nedoporučil kurz, který by nebyl výborný.

Velmi důležité při výběru kurzu vaření je, dávat pozor na to, kolik lidí spolu s Vámi jej budou absolvovat. Všeobecně platí, že čím méně účastníků na kurzu je, tím více se naučíte, neboť na Vás bude mít lektor více času.

Jaké máme kurzy vaření?

 • Skupinové kurzy
 • Kurzy pro jednotlivce či malé skupinky lidí
 • Tematické kurzy zaměřeny na danou kuchyni či jídlo
 • Kurzy vaření pro mamink
 • Kurzy vaření dietních jídel všeho druhu
 • Cukrářské kurzy atd.

Jak kurz vaření probíhá?

V první řadě přijdete, seznámíte se s ostatními účastníky a lektory, kteří Vás budou učit vařit. Poté Vám lektor předá potřeby na vaření společně se zástěrou, abyste se neušpinili. Jakmile jste vybaveni vším potřebným, seznámí Vás lektor s jídelníčkem a recepty.

Jakmile víte, co budete vařit, vysvětlí Vám lektor všechny podrobnosti receptů. Poté jídlo, které je předmětem kurzu sám uvaří a Vy jej pouze sledujete a případně můžete pokládat dotazy. Jakmile je lektor se vším hotov, přichází Váš čas.

Začínáte vařit sami, a pokud si nevíte rady, lektor Vám rád pomůže a poradí. Přitom, jak vaříte, chodí lektor ke každému z Vás a dává rady, jak nejlépe a nejjednodušeji si při přípravě počínat. Součástí vaření je samozřejmostí také úklid pracovní plochy a tak je potřeba na to myslet.

Hotová jídla si naservírujete na prostřený stůl, který se rovněž naučíte chystat a poté všechno jídlo sami sníte a zhodnotíte, jak se Vám povedlo.

Kurz vaření jako dárek?

Pokud máte ve svém okruhu nejbližších lidí někoho, kdo rád vaří a chtěl by se ve vaření zdokonalit, můžete mu zprostředkovat kurz vaření jako zážitek, na který nezapomene. Tyto kurzy lze totiž darovat formou dárkového poukazu a obdarovaný člověk si sám vybere, jaký druh kurzu by se mu líbil.

Cena kurzů vaření

Kurzy vaření nejsou zdarma. To je všem jasné a proto je potřeba zjistit, kolik Vás bude stát právě ten, který jste si vybrali. Cena kurzu je závislá na místě, ve kterém se kurz bude konat, jaká jídla se na kurzu budou připravovat a také, kdo Vás kurzem bude provázet.

Dalším aspektem je, jak dlouho bude kurz probíhat. Máme kurzy několika hodinové, poté jsou zde kurzy například víkendové a v neposlední řadě je zde možnost intenzivního kurzu, do kterého můžete docházet delší dobu.

Záleží pouze na Vás, který z nich si vyberete a kolik peněz jste ochotni za něj utratit. Cena kurzu trvajícího pár hodin může začít na necelých 2.000,- Kč. Cenu kurzu je potřeba zjistit ještě před nástupem do kurzu.

Vaření jako koníček

Od doby, kdy jste přemýšleli o absolvování kurzu vaření až do doby, kdy budete umět vařit, ujdete dlouhou cestu. Dobrého kuchaře nedělá schopnost uvařit jeden druh jídla. Dobrého kuchaře dělá fakt, že je schopen uvařit chutné jídlo z mála ingrediencí a také to, že dokáže v kuchyni improvizovat.

Říká se, že nejlepšími kuchaři jsou většinou muži, protože mají vytříbený smysl pro chutě. Dovolím se oponovat. V mém okolí jsou dobrými kuchaři jak muži, tak ženy a jediná společná věc, kterou mají, je ta, že je vaření baví.

Proto si dovoluji říci, že nejlepší kuchaři jsou ti, pro které je vaření koníčkem. Přitom vůbec nezáleží, na tom, je-li to muž či žena. Dobrý kuchař, to je něco, jako kouzelník. Dokáže vykouzlit tu nejúžasnější lahůdku ze všech ingrediencí, které si umíte představit.

Většinou to všichni máme tak, že nám nejvíce chutná jídlo od našich maminek. Je to proto, že když se ženě narodí dítě, dostane pocit, že prostě vařit umět musí. Proto dělá vše proto, aby se to naučila. Ne všichni z nás mají děti a ne všichni z nás vařit umí. Jste-li žena, očekává se jaksi, že umět vařit musíte. Pokud nemáte to štěstí a neumíte vařit, pokuste se navštívit kurz vaření.

Je to ideální možnost, jak se vařit naučit a také, jak poznat nové lidi, kteří mají stejný problém, jako Vy. Já mám to štěstí, že mě naučili vařit mí nejbližší, kterými jsou babička a maminka. Vám přeji, ať se Váš problém s vařením, který nyní možná řešíte, stal již brzy minulostí.

Doporučujeme:

KURZY VAŘENÍ PRAHA - Pan Jan Řepa Vám ve své škole vaření rád seznámí s prvky** moderní i klasické kuchyně** všech koutů světa. Pochopíte, že k vytvoření lahodného jídla není třeba trávit v kuchyni dlouhé hodiny. Poradí Vám, jak vybírat kvalitní suroviny, pomohu i s osvojením základních technologických postupů. Kurzy budou flexibilně přizpůsobeny Vašim přáním a potřebám. Nabízí Vám klasické kurzy, tématické, sushi kurzy, cukrářské aj...*** ***Více informací a **www.culinaria-dolce-vita.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9078 (krasny-zivot.cz#22406)


Přidat komentář