Aero Therm - Kvalita a cena

Často se podivujeme nad částkami, které jsou vynaloženy na kosmický výzkum, protože máme dojem, že investice do něj vložené, se ocitají v černé díře. Nemusíme se však obávat ztrát, kosmické technologie nacházejí využití i u nás na Zemi.

Využití kosmického průmyslu v každodenním životě

Jedním z takových příkladů, je využití Aero Thermu, tepelné izolace, která ač je nanášena v tenké vrstvě, dosahuje maximálních tepelně izolačních schopností a právě proto jí byly pokryty vnitřní povrchy některých kosmických sond, aby zůstala zachována optimální teplota jejich interiéru. Aero Therm je nanotechnologií, která dokáže izolovat tepelné rozdíly. Pro nás laiky není důležité, na jakém principu vznikla a jak složitá je její výroba, nás zajímá její uplatnění v běžném životě. Zde jsou čísla jasná, odborné údaje uvádějí, že milimetrová vrstva Aero Thermu sníží náklady na vytápění stejně jako vnější izolační systém minimální tloušťky 100 mm. Nemusíme být stavaři, abychom pochopili význam této technologie, přináší totiž úsporu stavebního materiálu, zlepšení jeho izolačních schopností a také zrychlení celého stavebního procesu.

Aero Therm - Jednoduchá aplikace, která přináší výsledky

Aero Therm se dodává v podobě** tmelu**, který se nanáší na vnitřní stěny daného objektu. Vodou ředitelný tmel se snadno nanáší a má vynikající krycí vlastnosti. Jeho úkolem je odrážet teplo, zadržovat ho  a zároveň nedovolit tepelným ztrátám. Pro ty, kteří nevěřícně kroutí hlavou, stačí připomenout, že jiná nanotechnologie nás zbavila hrubých svetrů a těžkých bund. Tak jako v současnosti tenká vrstva oděvu nahradí celý šatník, tak využití všech předností Aero Thermu, přináší do stavebnictví obrovské úspory. Jeho tepelná odolnost začíná na -40° a dokáže odolávat teplotám dosahujícím až ke 150°C, navíc je nehořlavý, neobsahuje žádné toxické látky a je bez zápachu. Životnost tohoto izolačního nátěru bývá nejméně 15 let a tepelná úspora takto získaná, převyšuje investice do něj vložené. Navíc aktivně ochraňuje před vznikem plísní a upravuje vlhkost vnitřních prostor.

Všechny tyto vlastnosti Aero Thermu, předurčují tento materiál k jeho trvalému využívání.

Hodí se nejen k zateplování nových budov, ale také k odstranění konstrukčních vad, kdy původní nedostatečnou izolací docházelo k promrzávání objektů. Za určitých podmínek dokáže milimetrová vnitřní vrstva Aero Thermu plně nahradit vnější nedostatečnou izolaci. V běžném životě se s problémem promrzávání nebo chladu a vlhka setkáváme u prostor, kde byla provedena nekvalitní izolace střechy, suterénu či sklepa nebo také krajních bytů, umístěných u venkovní zdi, a právě tady nám Aero Therm může navrátit pohodu a kulturu bydlení.

Zachování, udržení a izolace tepla - Aero Therm

Využití Aero Thermu se netýká jen stavebnictví, našel své uplatnění i v jiných oblastech, např. nános jeho vrstvy chrání teplovody před zbytečným únikem tepla, jeho nátěr interiéru a podlah třeba letadel, vlaků a autobusů nás dokáže ochránit před největším chladem a naopak jeho zásluhou necítíme horko od motoru osobního automobilu. Investice do Aero Thermu a jeho využití je zřejmé, já, za svou osobu doufám, že není daleko doba, kdy bude jeho modifikace využita i v kosmetickém průmyslu a v podobě krému, mi pomůže před hrozbou omrznutí nosu nebo konečků prstů, když nastane tuhý mráz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9081 (krasny-zivot.cz#22911)


Přidat komentář