Prodej vybavení a oblečení pro zimní i letní sporty

Nyní je ideální čas zajít do sportovních potřeb a řádně se připravit na každým dnem blížící se zimní období. Právě teď nejlépe seženete nové lyže či snowboard s botami a k tomu teplé a kvalitní oblečení na veškeré zimní radovánky.

Prodej vybavení a oblečení pro zimní i letní sporty

Někteří lidé upřednostňují léto kvůli teplému počasí a sluníčku a zimu přežívají těžce a modlí se, aby co nejrychleji skončila. Doufáme, že vy k takovým nepatříte a sněhem a teplotami pod bodem mrazu se nedáte zastrašit. Naopak, když už přijde zima se vším všudy, užíváte si ji maximálně, jak jen to jde. Před zimním obdobím obvykle provádíme inventuru jednak sportovního vybavení a za druhé oděvů. Ze sklepa vyneseme lyže s lyžáky, které půl roku odpočívaly a necháme je servisovat. Pokud ještě vlastníte starý „klasický“ model lyží bez carvingového vykrojení, nebo s „polocarvingem“, je načase zvážit, zda-li si nenadělíte moderní verzi v podobě carvingových lyží. Tyto lyže zejména začátečníkům usnadní výuku a jízdu na svahu si brzy zamilují.

Podle čeho byste si měli vybrat lyže?

Nabídky carvingových lyží je opravdu široká, bez odborné pomoci se běžný zákazník obtížně orientuje. Existence široké nabídky má však své opodstatnění. Můžete si totiž najít lyže přímo vám na míru. Kritérium pro volbu typu je vaše lyžařská zdatnost, styl a rychlost jízdy, oblíbený terén. Při výběru lyžařského vybavení se vždy spoléhejte na proškolený personál přímo v prodejnách sportovního vybavení. Navíc, nabídka lyží se různí v určení, zda jsou pro muže, ženy, či děti. A to v konstrukci a jízdních vlastnostech a v neposlední řadě i designu. V současné době by se již nemělo stát, že jsou na trhu k dostání nekvalitní lyže. Ale co se může stát, že bez odborné pomoci si koupíte lyže, které jsou sice kvalitní, ale nevhodné pro vás.  

I lyžařské vázání má svá specifika

Není vázání jako vázání. Laik to neví, odborník vám to však vysvětlí. Řekněme si alespoň to podstatné, a sice že i u vázání došlo k technickému pokroku, čímž se zásadně snížil počet zranění způsobených při pádech na lyžích, kdy docházelo i ke zlomeninám. Dnešní vázání jsou schopné nabídnout vám i ochranné systémy, které působí jako prevence před poraněním kolen a vazů. Vodítkem může být i cena – u levného lyžařského vázání je k dispozici jedno nebo dvě vypínací zařízení.

Dražší modely mají vestavěné ochranné mechanismy při použití kvalitnějších materiálů a mají vypínaní do všech stran. Při výběru vázání rozhoduje výška a hmotnost osoby, stupeň pokročilosti lyžaře i délka chodidla. Každý typ lyžařského vázání také následně ovlivňuje způsob a obtížnost vaší jízdy po sjezdovce. Jaký vliv má na stabilitu, jízdu na zledovatělém povrchu či při otáčkách vám odborně vysvětlí právě vyškolený pracovník sportovního obchodu či servisu. Navíc toto vázání si nechte namontovat a nastavit v odborné prodejně a před novou sezónou si je nechejte zkontrolovat. Budete mít jistotu, že vázání vypne botu, kdy je potřeba a naopak pevně drží, když si užíváte svoji jízdu na svahu.

Jak vybrat lyžařskou botu správně

Zdají se vám vaše boty příliš robustní a noha vás v nich bolí? Zřejmě jste si nevybrali dobře. Když je vám bota velká, omrzají vám prsty a jízda se po chvíli stává nepříjemnou a předčasně končíte. A pozorovat z okna chaty svoje kamarády, kterak si radostně sviští o dvě hodiny déle než vy, není zrovna příjemné. Zde platí pravidlo, že i u nákupu bot je vždy lepší nechat si poradit kvalifikovaným odborníkem. Vychází se z velikosti nohy a její stavby. Bota by měla být delší maximálně o půl centimetru, případně byste v ní neměli mít žádný volný prostor, zejména pokud máte rádi sportovní styl jízdy. Lyžařské boty dostanete v různém provedení. Jeden typ umožňuje komfortní obouvání díky otevírání zadního dílu, který je vyklápěcí, nebo si můžete pořídit klasické přezkáče, či typ, který spojuje výhody obou předchozích druhů. Jiné požadavky jsou kladeny na lyžařskou obuv pro muže, pro ženy a jiné pro děti. Specialista na sportovní prodejně vám volbu správné lyžařské obuvi určitě ulehčí a pomůže vám s výběrem dle stupně vaší pokročilosti a stavby nohy, abyste z vaší jízdy na svahu měli jen ten nejlepší požitek.

Pro snowborďáky

Snowboarding je považován za mimořádně trendový a moderní zimní sport. Je oblíben u dětí, ale i u dospělých. Zaplaťte si lekci u instruktora a propadnete mu také. Pořídit si ale perfektní vybavení je snad ještě obtížnější, než-li u lyžařského vybavení. Výroba prkna, bot, jejich provedení, technologie výroby je pro laika dokonalá věda. Zvláště, pokud jste vybavení pro snowboarding zatím nekupovali a v jízdě jste začátečníci. Sami těžko odhadnete délku prkna a vhodné vázání a boty. Nicméně při nákupu byste již měli mít pár zkušeností s jízdou a definovat tak svoje požadavky na nastavení přezek, vázání, zda můžete s vázáním operovat například i v rukavicích. Vyškolený personál s vámi probere vaše potřeby, styl jízdy, co od prkna očekáváte a následně vám doporučí snowboard, vázání i boty.

Sportovní oblečení na zimu i léto

Pro veškeré sportovní radovánky, potřebujete mít vhodné oblečení. Jiné požadavky jsou na oblečení pro zimní sporty, jiné pro letní sporty. Společné je to, že by měly mít kvalitní odvětrávání a odvádění potu. Ovšem rozdílné jsou použité materiály. Zatímco letní oblečení by vás mělo při přehřátí ochlazovat, od zimního oblečení očekáváme, že nás zahřeje. Při lyžování, snowboardingu nebo třeba procházkách zimní zasněženou krajinou oceníte kvalitní oblečení, vyrobené technologiemi, aby splnilo vaše nejnáročnější požadavky a zaručilo vám komfort při jakékoli aktivitě, které se venku oddáváte. Vyšší cena u kvalitního sportovního oblečení je dána právě speciálními technologiemi, materiály, a garancí funkčnosti, což jistě v praxi oceníte. V tomto období si ale můžete nakoupit i letní oblečení ve slevách, budete připraveni na letní sezónu dopředu a ušetříte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9062 (krasny-zivot.cz#22948)


Přidat komentář