Poháry, medaile, trofeje nákup on-line

Když se v televizi díváme na nejrůznější sportovní přenosy, ať se jedná o jakýkoliv sport, vítězové jsou zpravidla odměněni pohárem nebo medailí. Pokud i vy pořádáte nějakou soutěž, turnaj nebo závod, víte už, čím sportovce nebo soutěžící odměníte?

Když se koná profesionální sportovní turnaj, různá mistrovství v atletice, prvoligový fotbalový zápas nebo třeba Olympijské hry – tam všude nastupují a závodí profesionálové, sportovci, kteří za své výkony dostávají zaplaceno. Kromě peněz dostanou vítězové většinou také medaili nebo pohár.

Sportovci, kteří závodí v amatérských soutěžích, se sice na žádnou finanční výhru těšit nemohou, přesto i je jistě potěší, když jim na památku vítězství zůstane medaile, pohár nebo také jiný symbol výhry, třeba soška sportovce anebo jen obyčejný diplom. Pokud jste pořadatel nějaké amatérské soutěže, jako například fotbalového zápasu, tenisového zápasu, cyklistického závodu, turnaje ve stolním tenise, turnaje v šipkách, anebo i méně obvyklých soutěží, jako třeba bowlingového turnaje nebo závodu v chůzi s hůlkami, a chcete pro vítěze přichystat milé překvapení, pak je právě takový pohár, soška nebo alespoň diplom tím pravým. A kde se dají takové ceny pro vítěze pořídit? Je to překvapivě jednoduché. Není potřeba jezdit do žádného specializovaného obchodu. Ceny pro vítěze se dají zakoupit na internetu.

Jaká ocenění pro sportovce nebo soutěžící lze zakoupit

Ocenění pro sportovce budeme vybírat podle toho, ke kterému sportu nebo soutěži ho chceme použít a také podle toho, kolik peněz máme k dispozici.

Poháry

Pohár je typickou výhrou v mnoha sportovních turnajích.Poháry se prodávají v mnoha různých variantách. Často stojí na malém podstavci, který je určen k nalepení štítku s popiskem, aby bylo jasné, v jakém turnaji byl pohár vyhrán. Někdy, v případě, že se jedná o pohár putovní, se na štítky naopak píše, kdo pohár vyhrál a v kterém roce. Každý rok tak má pohár u sebe doma jiný vítěz. Ovšem protože jde o pohár putovní, musí ho vítěz vždy těsně před novým turnajem odevzdat organizátorům turnaje. Po skončení turnaje se pak na podstavec poháru vedle štítků z předchozích let nalepí štítek se jménem letošního vítězného mužstva a pohár zase putuje na jeden rok domů ke kapitánovi vítězného týmu.

Poháry lze zakoupit ve více variantách a lze je různě kombinovat. Je běžné, že jeden typ poháru se vyrábí ve více velikostech i barvách. Organizátor soutěže se tak může rozhodnout, zda pro vítěze na prvním místě zakoupí pohár a těm, kdo skončí na druhém a třetím místě koupí medaile, nebo koupí vítězům na prvních třech místech poháry velikostně odstupňované, popřípadě ještě existuje varianta koupit vítězům poháry stejně velké ale různých barev (klasicky zlatá, stříbrná a bronzová), nebo poháry odstupňované barevně i velikostně. Často se také používá varianta, kdy je pro mužstvo, které vyhraje celý turnaj, určen jednak zlatý pohár, který je obvykle předán kapitánovi a který bývá často putovní a všichni členové vítězného mužstva pak ještě dostanou zlaté medaile.

Sošky, figurky

Ocenění v podobě sošek a figurek se častěji používá v případě, že nejde o turnaj sportovních týmů ale soutěž jednotlivců, popřípadě o ocenění jednotlivce za jeho výjimečné zásluhy, dobrý příklad atp. Sošky proto mají často velice konkrétní podobu vztahující se ke konkrétnímu sportu. Lze zakoupit sošky, z jejichž vzhledu je patrné, že jsou určeny například pro nejlepšího fotbalové střelce, florbalového střelce nebo třeba rozhodčího. Ze soutěží jde například o sošky cyklisty, sjezdového lyžaře, plavce a mnoho jiných.

Nejlevnější ocenění

Může se stát, že máme na koupi ocenění vyčleněno jen málo peněz. Přesto i v takovém případě existuje možnost nějaký typ ocenění vybrat. Mezi nejlevnější ocenění patří diplomy. Ty mohou být buď universální, což znamená, že na nich není žádný konkrétní obrázek, takže je lze použít k mnoha různým příležitostem. Na takový diplom si můžeme dopsat co zrovna potřebujeme.

Proto si takovéto universální diplomy můžeme nakoupit klidně i do zásoby, abychom je měli v případě potřeby vždy po ruce a nemuseli narychlo něco shánět. Jako další možnost máme zakoupit diplom, na kterém je vyobrazen určitý konkrétní motiv. Může to být například obrázek fotbalového míče, hokejky a puku, hokejky a florbalového míčku, volejbalového míče, tenisové rakety atp. Objevují se i méně typické obrázky, jako třeba hasič nebo rybář. Tyto diplomy se pak hodí jen ke konkrétní příležitosti.** Cena diplomu** s konkrétním motivem a cena universálního diplomu se většinou nijak výrazně neliší – vždyť jde v obou případech o listy tvrdého papíru potištěné nějakým textem a obrázky.

Přesto však většinou platí, že vítěz bude o mít alespoň o kapánek lepší pocit s diplomu s konkrétním obrázkem, než z toho universálního. Když si totiž dítě vystaví ve svém pokojíku diplom, na kterém bude díky obrázku na první pohled patrné, za jaký sport jej získalo a jeho kamarádi, kteří ho navštíví, to hned uvidí, bude na své úspěchy více pyšné. Zatímco diplom bez obrázku, pouze s textem, už není tak výrazný a kamarádi si ho možná ani nevšimnou.

Další položkou z kategorie levných ocenění mohou být i medaile, které lze pořídit již od přibližně dvacetikoruny za kus. U medailí si většinou můžete vybrat tři klasické barvy –bronzovou, stříbrnou a zlatou. Na medaili je často i prázdné místo, kam se dá nalepit emblém s nějakým popiskem nebo obrázkem, čímž si medaili přizpůsobíte ke konkrétní příležitosti. Při koupi medailí nezapomeňte na** stužky**. Medaili lze sice zavěsit i na nějaký provázek, ale výsledný efekt nebude tak pěkný. Běžně k dostání jsou speciální stužky na medaile s barvou české trikolory, tzn. tří barev české vlajky – modré, červené a bílé. V některých obchodech jsou stužky k medailím automaticky zdarma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9065 (krasny-zivot.cz#22969)


Přidat komentář