Vybavení pro outdoor on-line

Rádi trávíte čas v přírodě? Ať už rádi vyrážíte s přáteli pod stan, na vodu, festival, nebo se raději oddáváte vysokohorské turistice, vždy potřebujete nějaké to speciální vybavení.

OUTDOOR prodejny nabízí veškeré vybavení určené pro pobyt v přírodě. Vybere si každý, od dobrodruhů, přes rekreační turisty až po profesionální cestovatele.

Vybavení pro outdoor on-line

E-shopy jsou ideálním řešením pro lidi, kteří nemají čas, nebo se jim zkrátka nechce ztrácet čas nákupem v kamenných obchodech. Internetové obchody navíc často mívají širší sortiment a přívětivější ceny. Na toto všechno a ještě něco navíc myslel Mgr. František Míča, když zakládal svůj internetový obchod JF-Gas. Vybavení pro outdoor on-line naleznete na stránkách http://www.zarice.cz.

**
**

**http://www.zarice.cz/shop/
**

 

Obchod, který se původně zaměřoval pouze na plynové lampy, vařiče a topení se rychle rozrostl spolu s poptávkou zákazníků. Nyní v něm můžete zakoupit veškeré potřeby a příslušenství, bez kterých se v přírodě zkrátka neobejdete. A pozor, JF-Gas myslel i na vodáky! Můžete si zde koupit** čluny, kajaky** i veškeré příslušenství. Sortiment je přehledně členěn do kategorií a u každého výrobku naleznete jeho detailní popis. A to vše za rozumné ceny! Ne v každém internetovém obchodě je o zákazníky tak dobře postaráno jako právě zde. Máte-li jakékoliv dotazy, směřujte je buď na e-mail obchod@zarice.cz, nebo telefonní číslo** +420 736 636 898**. Přejeme vám šťastnou ruku při výběru outdoorového vybavení.

 

ČelovkaKvalitní stanGrily

Venkovní nábytek a osvětlení

Outdoorové vybavení však zahrnuje mnohem více než stany, batohy a spacáky. Například nábytek – rozkládací židle, lehátka, stolky a skříňky, jejichž praktičnost v přírodě, nebo i doma na zahrádce, jistě oceníte. Nedílnou součástí se stává také osvětlení. Kromě nepostradatelné ruční svítilny – baterky, si pořiďte také větší** lampu**, ať už plynovou, benzínovou, či elektrickou. V chladných nocích trávených venku na terase či zahrádce jistě doceníte zářiče, které nejen, že kolem sebe síří světlo, ale také z nich sálá příjemné teplo. Zářiče - Tropické noci jsou překrásné, jenže kolik jich za kalendářní rok napočítáte? Řídit se jimi pro pořádání nejrůznějších barbecue či grilování tedy není příliš praktické. Pokud se nechcete omezovat a večery trávit na zahradě kdykoliv, třeba i v zimě, rozhodně se koukněte na nabídku venkovních tepelných zářičů. Počet lidí, kteří na chatách a chalupách nechtějí trávit večery zavřené mezi čtyřmi stěnami den ode dne přibývá. Jenže počasí není vždy na naší straně. Máte-li tedy například zahradní altánek a chcete-li v něm trávit více času, venkovní tepelný zářič vám tento pobyt zpříjemní. Manipulace je s tímto výrobkem naprosto snadná. Také samotný zářič neváží moc, takže se při jeho instalaci rozhodně nestrháte. Nemusíte se ani bát, že používání tohoto výrobku může být nebezpečnou záležitostí. Zářič je vybaven velmi stabilní základnou a jeho převrhnutí je takřka nemožné.

 

ZářičZářič ArkoTepelný zářič

 

Jak vybrat stan?

Na prvním místě jistě každého z nás napadne stan. Stan je nepochybně nedílnou součástí vybavení do přírody, stává se našim náhradním domovem na cestách. Zvlášť pokud vyrážíme do přírody na delší dobu, nebo do nehostinných (například horských) podmínek, není radno výběr stanu podcenit.

Soustředit bychom se měli především na tak zvaný vodní sloupec, aby nám stan nepromokl po jedné propršené noci. Opravdu nepromokavý stan musí mít švy přelepené páskou, zvýšenou** podlážku** a plášť s hodnotou nepromokavosti 3000 - 5000 mm vodního sloupce. Také je dobré, když má stan alespoň dva pláště, což je dnes u většiny turistických stanů samozřejmostí.

Na trhu je k dispozici široká škála druhů a tvarů stanů, od dnes již klasických** kopulí,** přes prostorné stany pro celou rodinu, až po výstřední, revoluční tvary stanů       určené do speciálních podmínek. Áčkové stany, kdysi tak populární, už jsou dnes na trhu téměř k nenalezení. Vystřídaly je modernější a také prostornější konstrukce. Nespornou výhodou každého stanu je, když je možné ho snadno a rychle sestavit, například i za stížených podmínek, jako je silný vítr.

Stan

 

Jak vybrat spacák?

Se stanem bezprostředně souvisí také spací pytel, neboli spacák. Zde je nejdůležitějším faktorem při výběru teplota, ve které ho chceme používat. Ve tvrdých, horských podmínkách bychom asi s lehkým dekovým spacákem neobstáli a naopak v létě u vody bychom se v tzv. „mumii“ do minus deseti stupňů zbytečně pekli. Spacák na celý rok, který nám občas některé obchody nabízejí, navíc za výhodnou cenu, bohužel neexistuje, o čemž bychom se po nákupu toho "zázraku" velmi rychle přesvědčili.

Ti z nás, kteří svůj čas tráví v přírodě často a po celý rok, by si proto měli pořídit spací pytle minimálně dva. Dále se budeme muset rozhodnout, zda investovat do spacáku péřového, nebo ze syntetických vláken. Každý z nich, jak už to bývá, má své výhody i nevýhody. Péřové spacáky (nejčastěji z husího peří), jsou lehčí a výhřevnější než ty z dutých vláken. Také má výrazně delší životnost - při správném používání vám vydrží velmi dlouho. Péřové spací pytle si pořizujeme na pět a více let! Jejich výhřevnost však prudce klesá s vlhkostí ovzduší. Oproti tomu spacák z umělých vláken je** levnější, izoluje i když je vlhký** a v neposlední řadě je** vhodný i pro alergiky** na peří. Nevydrží však to, co spacák péřový a po čtyřech letech je většinou už nepoužitelný. Oproti péřovému spacáku je také těžší a objemnější.


Spací pytel

Jak vybrat vařič?

Co dělat, když vás v přírodě přepadne hlad? Samozřejmě, můžeme si vzít z domu nějaké ty chleby, paštiky, tyčinky a tak dále. Ale co když dostaneme chuť na teplé jídlo? Nebo naopak na něco řádně vychlazeného? I na to mnohé outdoorové prodejny myslí a řadí do svého sortimentu také malé cestovní chladiče – ledničky a chladící tašky, vařiče a grily.

Při výběru vařiče se nám naskýtá základní otázka – plynový nebo benzínový? Benzínový vařič ocení zejména lidé chystající se do odlehlejších oblastí nebo na zimní táboření. Snadněji rozpouští sníh, nezamrzá (tak jako plynový) a v neposlední řadě – palivo do něj seženete bez problému téměř kdekoliv na světě. Na obyčejný čundr s přáteli ho však nemá smysl brát, protože vaření na něm je náročné, benzín je víc cítit a vše začerní. Oproti tomu plynové vařiče jsou** levnější a nenáročné na údržbu**. Kartuše sice nejsou tak dostupné, jako benzín, ovšem pokud necestujete každou volnou chvíli a nevaříte jako o závod, plynový vařič je rozhodně tou správnou volbou.

 

Elektrický vařičKempingové vařičeStolní vařič

 

Jak vybrat topidlo?

V chladných měsících roku jistě oceníme možnost si v přírodě zatopit. Zvlášť bydlíme-li v karavanu, nebo jedeme-li na výlet na horskou chatu. kde jiná možnost topení nepřipadá v úvahu. Vybírat můžeme z široké nabídky topení, topidel, či teplometů.

Plynová topidla jsou většinou levná a mají vysoký topný výkon. Nevýhodou je pak vysoká spotřeba. Při nižších teplotách a rychlé spotřebě plynu může dojít k namrzání. Při spalování dochází ke spalování kyslíku a zvýšené produkci CO2 a je tedy nutné místnosti dostatečně ventilovat. Avšak plynová kamna a některá kartušová topidla mají pojistku proti nedostatku kyslíku, takže když zapomeneme větrat, vznikne určitá koncentrace oxidu uhličitého a kamna se automaticky vypnout. Tohle je důležitý bezpečnostní prvek, kdy nemůže dojít k zadušení!

** Elektrická topidla** disponují oproti řadou výhod. Nespotřebovávají kyslík v místnosti, neprodukují** žádný kouř, zápach ani vlhkost**, a tak sou vhodná i do prostor, které nemohou být stále větrány. Jsou také ze všech nejekologičtější.

** Naftová topidla s přímým spalováním** zajišťují nejnižší provozní náklady a maximální mobilitu. Nevýhodou je nutnost častého a intenzivního větrání, protože nafta není spalována dokonale a tak spolu s teplým vzduchem proudí do místnosti i spaliny.** **

Naftová topidla s nepřímým spalováním produkují čistý teplý vzduch, spaliny jsou buď odváděny komínem mimo vytápěný prostor, nebo lze topidlo umístit mimo tento prostor a teplý vzduch dovnitř vést speciální textilní trubicí. Vysoce efektivní a čisté spalování (99% paliva je přeměněno na teplo) s vyšší počáteční investicí.


Infračervená topidla jsou vysoce efektivní (99% paliva je přeměněno na teplo) a tichá. Je však nutné u nich počítat s vyšší počáteční investicí. ** ** Produkují sálavé teplo, které neohřívá vzduch, ale přímo osoby či objekty. Je tedy vysoce energeticky úsporné.

Teplovzdušné ventilátory obsahují jak topný článek, jak ventilátor a proto je možné je použít i v létě na ochlazování. Jsou přizpůsobeny pro snadné přemisťování, mají mechanickou pojistku, která při převrácení topidlo vypne.

Olejové radiátory jsou velmi snadné na údržbu, pořizovací náklady jsou nízké a účinnost vysoká. Ohřívají vzduch i delší dobu  po vypnutí díky své olejové náplni, která akumuluje teplo. Jsou ideálním řešením do chat a chalup. Jejich nevýhody jsou především ve váze. Nejde s nimi tak snadno manipulovat jako s jinými topidly. Většina olejových topidel je proto vybavena kolečky.

Jak vybrat gril?

Při výběru grilu se soustředíme pochopitelně především na to, jak často a v jakém rozsahu budeme grilovat. Podle toho určíme, jaký druh a velikost grilu nám bude nejvíce vyhovovat. Při vybírání berme v potaz také budoucí umístění našeho nového pomocníka.

Elektrické grily jsou vhodné pro chladnější období, grilování na terase (samozřejmě jen pokud se v blízkosti nachází zdroj elektrického proudu), nebo v uzavřených prostorech. Tyto grily sou vybaveny roštem nebo elektrickou pánví. Příprava pokrmů je jednoduchá a rychlá. Elektrický gril disponuje** snadnou údržbou.** V zásadě nabízí nejzdravější způsob grilování.

Grily na dřevěné uhlí jsou nejlevnější, grilování na nich je však poměrně pracné. Chuť masa připraveného na těchto grilech je však** jedinečná a nezaměnitelná.** Jsou vhodné pro ty, kdo grilují jen zřídka nebo pro skalní zastánce tradičního grilování. Teplota je regulovatelná pouze vzduchovými otvory a tuk při přípravě pokrmu odkapává přímo na uhlí.

Plynové (lávové) grily sdružují skupinu jak malých, cestovních grilů, tak těch velkých s více hořáky. Grily lávové navíc obsahují lávové kameny, které jsou plynem zahřívány a velice rychle absorbují teplo. Jejich porézní povrch ** vstřebává** velké množství odkapávajícího tuku. Tak se snižuje produkce škodlivin i šance vzplanutí. Neocenitelná je samočisticí schopnost lávových kamenů, díky které není třeba dodatečně odstraňovat tuk ani popel. Do kategorie plynových grilů patří také ty s RBS technologií, což je nejmodernější způsob grilování, keramické hořáky jsou umístěny po bocích - tím se vylučuje vzplanutí odkapávajících tuků.

Multifunkční gril

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9049 (krasny-zivot.cz#23006)


Přidat komentář