Stavební práce Kladno

Rekonstruujete své bydlení a zvažujete, jakou dlažbu nebo obklady použít, aby byl celkový design Vašeho bytu ojedinělý a abyste se doma cítili příjemně? Oslovte odbornou obkladačskou firmu, která Vám poskytne návrh a následnou realizaci.

Stavební práce Kladno

Rozhodli jste se zrekonstruovat koupelnu nebo položit dlažbu do koupelny nebo do kuchyně či provést jakékoliv jiné obkladačské práce? Pokud jste z Kladna nebo jeho okolí, rádi bychom Vám doporučili stavební firmu pana Alexandra Tótha. Tato firma provádí veškeré stavební práce včetně obkladačských prací, pokládky obkladů, dlažby, dále vypracuje návrhy rekonstrukce interiérů a provede následnou realizaci. Firma Alexander Tóth provádí veškeré stavební práce na základě mnohaleté praxe a ke své práci používá pouze osvědčeného a kvalitního materiálu. Pokud jste se rozhodli využít služeb této profesionální firmy, můžete pana** Alexandra Tótha** kontaktovat buď osobně na adrese: S. K. Neumanna 356, Stochov – Stochov, pokud upřednostňujete telefonický kontakt, použijte telefonní číslo: +420 722 699 172 nebo se na pana Tótha můžete obrátit prostřednictvím emailové adresy: SasaJitaToth@seznam.cz. Pokud hledáte kvalitu, preciznost, rychlost a profesionalitu, kontaktujte firmu Alexander Tóth. Vězte, že s výsledky jejich práce bude nadmíru spokojeni.

Obklady

Pojem obklady v sobě zahrnuje jak keramické obkladykoupelnách a kuchyních, které napadnou asi každého jako první, když se slovo obklady vysloví, tak ale i kamenné obklady, dřevěné obklady, obklady ze sádrokartonových desek nebo jiných speciálních materiálů.

 

**
**

Pokládka keramických obkladů

Co se týká keramických obkladů, vždy je dobré jejich položení přenechat profesionální firmě, která má s pokládkou potřebné zkušenosti, ví, jaké obklady jsou kvalitní, jak se s nimi pracuje a je pro jejich pokládku patřičně vybavena.

Keramické obklady musí mít před jejich pokládkou nejprve povrch opatřený omítkou. Poté odborník rozvrhne celkovou skladbu obkladu. Povrch, na který se budou obklady pokládat, musí být očištění a zbavený všech nečistot a nerovností. Na takto připravený a navlhčený povrch se nejprve položí krajní obkladačky. Další vrstvy je nutné aplikovat postupně odspodu nahoru. Jestliže se pokladač rozhodne obkladačky aplikovat klasicky, takové obkladačky se umísťují do vápenocementové malty o tloušťce 10 až 12 mm. Jestliže je podklad rovný, může mít malta i menší tloušťku. Pokud se rozhodnete obkladačky položit na rovný podklad z betonu, nebo přesné tvarovky, pamatujte, že není nutné, aby byl takový povrch předtím omítnut. Obkladačky se na tento povrch lepí tmelem, který se nanáší stěrkou opatřenou ozubením. Mezi obkladačkami vznikají spáry, které jsou o tloušťce 2-4 mm, tyto spáry jsou svislé a vodorovné a na závěr obkladačských prací se vyplňují gumovou spárovačkou.

Kamenné obklady

Jestliže chcete Váš interiér nějak ozvláštnit a vytvořit jeho ojedinělý design, vsaďte na kamenné obklady. Jejich pokládka je stále více žádanější. Tyto obklady se stále ještě používají v převážné většině v administrativních budovách, ale pokud chcete být originální, můžete jimi nadzvednout vzhled interiéru právě Vašeho domu nebo bytu. K dostání jsou obklady buď z přírodního kamene nebo z kamene umělého. Obklad se může nalepit, ale někdy jeho položení vyžaduje zakotvení na stěnu pomocí kotev, aby byla mezera od stěn 2 cm.

 

Sádrokartonové obklady

Sádrokartonové obklady jsou tou správnou volbou při nerovnosti podkladu nebo při zvýšené zvukové izolaci. Stejně tak jsou vhodné do prostor, kde dochází k vlhkosti, např. v koupelnách, a kde je tedy nutné umístit desky se speciální úpravou proti vlhkosti. Jestliže chcete snížit světlou výšku místnosti, můžete použít sádrokartonové podhledy. Tyto se používají také v případě, že máte zájem schovat rozvody elektra. Sádrokartonové desky se osazují na rošt, na který se dá umístit zvuková izolace, ale také rozvody, nebo se můžou lepit za použití tmelu. Tomu se říká suchý proces nanášení. Pokud aplikujete sádrokartonové obklady pomocí lepidla, dbejte na to, aby byl povrch řádně očištění, rovný a nenasákavý. Sádrokartonové desky mají být o něco málo kratší než je světlá výška místnosti.

Dlažba a její pokládka

Dlažba se pokládá jak do panelových bytů, i když zde to není až tak časté, ale také do rodinných domů a dalších objektů. Dlažba ovšem nezdobí pouze interiéry, ale můžete se setkat s dlažbou venkovní, která zdobí zahrádkářské cestičky nebo přístupové cesty kolem rodinného domu.

 

 

Pokládka dlažby do maltového lůžka

Tímto způsobem je možné dlažbu pokládat jak ven, tak i do interiéru. Pokládání do maltového lůžka představuje velmi snadný způsob pokládky. Před samotnou pokládkou je nutné místnost pořádně změřit, na tomto základě následně koupit množství dlažby a začišťovacích dlaždiček kolem stěn. Vždy se doporučuje koupit o nějakou tu dlaždici víc do zásoby, pro všechny případy. Je však lepší, když prostory necháte změřit firmu, která Vám bude pokládku provádět a která má takové měření již v oku a ví přesně, kolik dlaždic na jaké místo padne. Poté, co máte dlaždice nakoupené a nachystané, nanese se na hladký podklad rovnoměrně řídká malta a tato se rozetře po ploše. Je potřeba pracovat po menších dílech, protože malta rychle tuhne, tudíž pokud byste natřeli polovinu místnosti, než byste se dostali na její druhou stranu, již by nebylo možné dlažici usadit v důsledku ztvrdlé malty. Pokládat se začíná uprostřed pokoje. Stále je nutné při pokládce dodržovat stejné spáry. Jestliže aplikujete dlaždice na stěny, může dojít k situaci, kdy některé dlaždice nevyjdou přesně (a často k této situaci dochází) a budete tedy muset dlaždice seříznout. Nejlepší je využít řezačku dlaždic, kterou mají stavební firmy, zabývající se mimo jiné i pokládkou dlaždic, k dispozici. Práce s řezačkou jde rychle, snadno a hlavně jde o velmi přesné řezy. Spáry mezi dlaždicemi je potřeba zahladit skoro tekutou maltou. Ta se rozlije po celé ploše a za použití plastové stěrky se zapracuje do spár. Na úplný závěr potřete ještě jednou celou plochu tekutou maltou a poté, co spáry ztvrdnou, umyjte podlahu teplou mýdlovou vodou.

Pokládka dlažby do slabého lůžka

Tato pokládka se provádí za použití speciálního lepidla na pokládku dlažby a tento způsob pokládky se doporučuje např. u místností v panelových bytech, tedy u menších ploch a to z toho důvodu, že speciální lepidlo je velmi drahé. Dlažba se tímto způsobem pokládá od jedné strany k druhé. Podklad musí být předem očištěný, na něj se nanese lepidlo a dlaždice na tento podklad skládají jedna za druhou. Po vytvrdnutí je potřeba vyplnit spáry spárovací hmotou.

Zásady pro realizaci keramických obkladů

Pamatujte, že obkládat je možné pouze takové povrchy, které představují pevné a objemově stálé stavební konstrukce. Nikdy se nepouštějte do obkladu povrchu, jestliže obklad obsahuje sádru anebo spojovací materiál. Obklad není vodotěsný, i když si to mnoho lidí myslí a proto pokud obkládáte povrchy, které jsou vystaveny vlhkosti nebo vodě, je třeba nejdříve izolovat a až potom obkládat. Než začnete obkládat, dokončete všechny omítky, osaďte dveře a okna. Zajistěte, aby byl povrch podkladu rovný, čistý a drsný.

Ovšem nic z výše uvedeného nemusíte znát ani si pamatovat, pokud se obrátíte na profesionální firmu, která Vám veškeré pokládky obkladů a dlažeb provede, navíc se stoprocentní jistotou, že je práce odvedená kvalitně a finální výsledek vydrží stejný po mnoho následujících let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9045 (krasny-zivot.cz#22917)


Přidat komentář