Stavební práce a rekonstrukce Praha

Tak jako sami měníme svůj šatník, i náš dům si po určité době zaslouží nový kabát, ať už v podobě částečné, nebo rozsáhlejší rekonstrukce. Modernizací domova si nejen zlepšíme komfort bydlení, ale také zvýšíme tržní cenu nemovitosti.

Ať už bydlíme v rodinném domě, či jsme vlastníky chalupy, chaty nebo činžovního, panelového bytu, vždy je možné zvýšit a zlepšit úroveň bydlení. Utracené finanční prostředky, dá-li se to tak říci, se Vám vrátí. Takto „zapojené“ finance jsou skutečnou investicí, která nepřijde vniveč. Modernizace nám přinese jen výhody. Je však třeba pečlivě promyslet, co skutečně chceme a vybrat si pro nás tu nejvhodnější stavební firmu.

Rekonstrukce domova

Zkuste se rozhlédnout po Vašem domově, ať už bydlíte v domě, nebo bytě. Co vše by se dalo u Vás doma zmodernizovat, kompletně zrekonstruovat a vylepšit? A tím nemáme na mysli pouze estetický vjem, ale i funkční.

Jsou stavební práce, díky kterým zvýšíte estetičnost a tržní hodnotu nemovitosti. Sem patří například rekonstrukce bytového jádra (kuchyně, koupelna). Můžete si také objednat stavební práce, díky kterým sice nezvýšíte estetiku domova, ale každoročně ušetříte nemalé finanční částky a současně zvýšíte tržní hodnotu nemovitosti. V tomto případě je řeč například o zateplení fasády.

Vedle již zmíněných stavebních prací, se však můžete rozhodnout i pro další. Určitě bychom měli vzpomenout sádrokartonářské práce. Sádrokarton, jako stavební materiál, je díky svým jedinečným vlastnostem velmi oblíbený. A se sádrokartonovými deskami se dá doslova kouzlit a jejich využití je vskutku široké. O sádrokartonu stejně jako o rekonstrukci bytového jádra a zateplení fasády si povíme více níže.

Stavební práce a rekonstrukce Praha

Každý z nás má svá vysněná přání. A protože jsme individuálními bytostmi, je zcela pochopitelné, že někdo sní například o hvězdné kariéře, jiný o výhře balíku peněz, jiný o dovolené v exotických krajinách.

Na čem se však nejspíš všichni shodneme, je to, že potřebujete a chceme „slušně a pěkně“ bydlet. Někdo by nevyměnil bydlení v panelovém bytě za bydlení v rodinném domku a naopak. Schválně jsme vypíchli slova slušně a pěkně. Můžeme Vám dát tip na firmu, která se sice nepostará o vzestup Vaší kariéry či o výhru peněz, zato však dané firmě můžete svěřit rekonstrukci Vašeho bydlení. Pak se budete cítit skutečně jako doma.


Řeč je o firmě s příznačným názvem STAVOSEN, která nabízí své služby již 8 let. Firmu najdete na adrese Ostravská 635, 199 00 Praha 9 – Letňany. Jaké služby můžete poptávat? Kupříkladu se jedná o stavební práce, rekonstrukce bytového jádra a koupelny, půdní vestavby, minerální podhledy, stavby domů na klíč, zateplování fasád, opravy zdiva, zednické práce, ale také o projekční činnost, údržbu nemovitostí a zahrad aj. Více o stavebních pracích a rekonstrukcích v Praze se dozvíte na  http://www.rekonstrukcestavosenpraha.cz. Budete-li se chtít domluvit na konkrétní práci, nechat si vyhotovit cenovou kalkulaci aj., pak stačí kontaktovat pana Jiřího Lojína prostřednictvím telefonu na čísle +420 725 683 092. K dispozici máte také emailovou adresu lojinjiri@seznam.cz či interaktivní formulář na webových stránkách firmy.

A nyní se již pojďme věnovat rekonstrukci bytového jádra, zateplení fasády a sádrokartonu, jak jsme výše slíbili.

Rekonstrukce bytového jádra

Snad nejčastější poptávka po** rekonstrukci bytového jádra** je u majitelů bytů, kteří bydlí v panelových bytech, které „zdobí“ ne zrovna vzhledné umakartové jádro. Panelových domů je vystavěných, dá se říci, jako hub po dešti. Možná by se mohlo zdát, že již uplynula celkem dlouhá doba od jejich výstavby, tj. dvacet, ale i třicet až čtyřicet let, a tak budou bytová jádra vesměs zrekonstruovaná. Stačí se však podívat na trh s nemovitostmi a zjistíte, že tomu tak není. Co však také zjistíte, je to, že ceny bytů, u kterých je bytové jádro zrekonstruované, ať už částečně, nebo kompletně, se pohybují „někde jinde“, než byty s původním jádrem.

 

 

 

Výhody rekonstrukce bytového jádra

A to se v podstatě dostáváme již k první, a to nemalé, výhodě, pokud si necháte bytové jádro (kuchyň, koupelnu, toaletu) zrekonstruovat. Tímto Vaším rozhodnutím významně zvýšíte tržní hodnotu bytu a dojde také k výrazně estetickému vzhledu koupelny. A to jsme se již dostali k druhé, neméně důležité výhodě. Kde jinde totiž relaxovat doma, když ne v koupelně.

Mnohdy je také možné při kompletní** rekonstrukci** bytového jádra, zvětšit prostor koupelny. Některé panelové totiž například disponují místnůstkou, tzv. komorou. A právě tu je možné „obětovat“ pro větší koupelnu. V tom případě se nejspíš vybourá i nějaká ta příčka. Ostatně, k bouracím pracím dojde stejně, pokud zvolíte rekonstrukci kompletní, spočívající ve zlikvidování umakartu. Místo umakartu se pak vystaví nová příčka, a to kupříkladu za pomoci sádrokartonových desek.

Částečná a kompletní rekonstrukce bytového jádra

Výše jsme již zmínili, že je možné se rozhodnout pro částečnou, nebo kompletní** rekonstrukci bytového jádra**.

Co si představit pod částečnou rekonstrukcí? V podstatě vše zůstane zachováno, tj. původní umístění, velikost apod. „Pouze“ na umakartové jádro se nalepí Vámi vybrané obkladačky. Ovšem, již tato částečná rekonstrukce významně pozdvihne úroveň Vašeho bydlení, a také si za byt, budete-li ho případně později prodávat, budete moci říci více, než kdybyste nechali jen umakartové jádro.

A kompletní rekonstrukce? Při ní jde doslova „všechno pryč“ z koupelny, ale i kuchyně. Respektive se odpojí příslušné spotřebiče, odmontují zařizovací předměty (vana, umyvadlo, dřez, bidet, toaleta aj.). A poté dojde na demolici, a to umakartového jádra. K dalším činnostem pak patří například vyzdění nových příček, případná rekonstrukce rozvodů elektriky, položení dlažby, obkladů, vymalování, montáž zařizovacích předmětů, ať už původních, nebo nových aj.

Zateplení fasády

Kdo z nás by nechtěl ušetřit každoročně nějakou tu korunu. Co to má však společného s modernizací, rekonstrukcí bydlení? V některých případech „hodně“. Kupříkladu takové zateplení fasády, se postará nejen o tepelnou pohodu u Vás doma. Díky zateplení totiž vynaložíte mnohem nižší náklady za vytápění v topné sezóně. Jen si vezměte, zda v roce převažují dny, ve kterých si potřebujeme zatopit, aby nám nebylo chladno? Spíše takových dnů přibývá, než ubývá. A tak je zcela logické, že i náklady za vytápění budou bohužel vzrůstat, pokud s tím sami „něco“ neuděláme.

Rozhodnete-li se pro zateplení fasády, pak si budete moci nejen dávat stranou ušetřené peníze, ale také si budete moci říci za byt, dům, více, stejně jako v případě rekonstrukce bytového jádra.

 

Sádrokartonářské práce

A do třetice zde máme sádrokartonářské práce. Již u rekonstrukce bytového jádra jsme tak trochu prozradili, že je možné sádrokarton využít právě pro kompletní rekonstrukci bytového jádra. Ovšem tím možnosti sádrokartonu nekončí. Sádrokarton je přímo ideálním materiálem pro stropní podhledy, rekonstrukci půdních vestaveb, dělící příčky, ale také pro podlahu. Se sádrokartonovými deskami jde práce pěkně a rychle od ruky. Přesto je však vyžadováno ruky zručné a zkušené. Takže, i když se v nemalém počtu domácností najde šikovný kutil, je lepší určitou práci přenechat profesionálům.

O modernizace a rekonstrukci v našich domovech, by se dalo ještě dlouho psát. My jsme se v článku pouze dotkli dané problematiky. Ostatně jeden článek by rozhodně neobsáhl veškeré možnosti, které rekonstrukce přináší. Co vše si můžete nechat zmodernizovat zrovna Vy ve Vašem bytě, domku, však můžete prokonzultovat přímo s konkrétní profesionální stavební firmou. Ať se Vám dobře a spokojeně bydlí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9043 (krasny-zivot.cz#22913)


Přidat komentář