Rolovací garážová vrata - výběr firmy

Rozhodli jste se vyměnit Vaše stará vrata na garáži za nová a nevíte si rady s výběrem? Přinášíme Vám článek o rolovacích garážových vratech, jaké jsou jejich výhody a nevýhody s čím počítat při jejich montáži, nebo jak se dá vyřešit dálkové otevírání.

Doporučujeme:

  • Garážová vrata, brány a pohony Liberecký kraj-  Pan Jaroslav Chýle se zabývá dodávkou  a montáží garážových vrat ( sekční, výklopná, rolovací, stranově odsuvná, průmyslová )** a vjezdových bran** ( pojezdová na kolečkách, samonosná, dvoukřídlá a jednokřídlá ) Více informací naleznete na** http://web.iol.cz/vrata/**

 

Pokud si nevíte rady s** výběrem garážových vrat**, nastíníme Vám v dnešním článku něco o tomto sortimentu zboží, o možnosti výběru a primárně se zaměříme na vrata rolovací. Jaké otázky si musí majitel garáže položit jako prioritní?

Za prvé - zda je garáž součástí Vašeho domu nebo je-li to stavba umístěná mimo dům. Za druhé - je důležité si předem stanovit, zda bude** garáž** sloužit také jako dílna nebo sklad nebo bude-li sloužit pouze pro garážové stání. Za třetí - musíte znát přesné rozměry Vaší garáže.

Troufnete-li si na výběr garážových vrat sami, je nutno počítat také s pozdějšími problémy. Máte-li možnost konzultace s prodejcem nebo výrobcem, rozhodně Vám ji doporučujeme. Výše ceny vrat by neměla být rozhodně prioritním hlediskem rozhodování, v tomto případě je důležitější výběr materiálu a architektonické řešení spojené s technickými parametry.

Než-li vyberete rolovací vrata, prostudujte nabídky různých firem. Sledujte nejen cenu, ale také záruční a po záruční servis a neopomínejte také jejich reference nebo ohlasy v diskusích jejich vlastních zákazníků. Co člověk to názor, ale ve většině případech si uděláte o firmě alespoň základní obrázek.

Výběr garážových vrat

Když se řekne** rolovací** nemusí to znamenat, že tato varianta nemá ještě několik podkategorií. Rolovací garážová vrata mohou být také dělena na rolovací ke stropu na konzoli nebo do schránky, lamelová nebo mřížová. Jaké výhody mají rolovací garážová vrata?

  • jejich výroba je koncipována na míru
  • jsou universální pro všechny garážové otvory
  • jejich montáž se dá provádět jak za otvor, do otvoru nebo před otvor bez stavebních úprav
  • otvírání těchto vrat neohrožuje chodce na chodníku
  • můžete je otevírat dálkovým ovladačem
  • otevírají se i při výpadku elektrického proudu
  • máte-li zájem o vchodové dveře, můžete je mít stejného designu
  • rychlá montáž a snadná údržba

Design rolovacích garážových vrat

Máte-li** dřevěné** stavení a není Vám po vůli mít garážová vrata v bíle barvě lamel, můžete si pořídit lamely v odstínu barvy dřeva na domě, lze vybírat také z pastelových veselých barev nebo zachovat přízeň bílé, která se hodí hlavně tam, kde jsou také bílá plastová okna.

Otevírat můžete tato vrata ručně, kde se o rolování postará pružina nebo elektropohon, kdy stačí zmáčknout tlačítko, vrata se otevřou a zavřou – sami uzamknou. V autě máte dálkový ovladač, který se postará o Vaše pohodlí při příjezdu.

Použití rolovacích garážových vrat

Rolovací garážová vrata se ovšem dají využít i jinde než-li na Vaší garáži. Pokud máte obchod s velkou výlohou a máte potřebu ještě více svůj majetek ochránit, je možné instalovat před výlohu rolovací vrata nebo rolovací mříže. Také prostory ve větších halách se dají oddělit tímto systémem.  Nebo si takto uzavřete průjezd do Vašeho dvora či průchodu z ulice, využití je široké.

Nevýhody rolovacích vrat

Pokud tento typ vrat porovnáme například s garážovými vraty sekčními, jsou o poznání hlučnější. V otázkách bezpečnosti a ochrany majetku jsou také méně odolné proti násilnému vniknutí a třetí nevýhodou je, že pokud by jste je chtěli použít jako vrata například na firemní garáže, bylo by to pro ně příliš vysoké provozní zatížení – jsou určeny spíše pro** rodinné domy**.

Bezpečnostní brzda

Rolovací garážová vrata mají být vybavena proti pádovou brzdou, pro případ, že by selhal elektropohon. Tato bezpečnostní pojistka chrání nejen Váš vůz ale i všechny osoby v garáži se pohybující. Infra závora může být další prvek pro takovou ochranu. Zajistí prostor pod vraty, pokud je tento paprsek přerušen, pohon vrat se zastaví.

Otevírání a zavírání garážových vrat se dá zabezpečit také pomocí Vašeho mobilního telefonu. Existuje tak zvaný GSM klíč, který přijímá nebo odstraňuje telefonní čísla mobilů, které mají oprávnění pro otevření garáže. Při příjezdu prozvoníte tedy tento GSM klíč a vrata se automaticky otevřou. Když navíc využijete na Vašem telefonu přednastavení tlačítko rychlá volba, je to ještě snazší a rychlejší a otvírat garáž můžete již v době, kdy stojíte na poslední křižovatce a tak se nemusíte zdržovat čekáním na její otevření.

Péče o garážová vrata

I když se na první pohled může zdát, že Vaše vrata zatím nepotřebují zvláštní údržbu, měli by jste o ně pravidelně pečovat. Pravidelně 4 x do roka vrata omyjte hadříkem namočeným v teplé vodě případně se saponátem. Čistící prostředek by měl mít neutrální pH a neměl by dveře poškrábat. Omývejte jak vnější tak vnitřní stranu vrat. Suchým hadříkem vytřete prach a špínu z vodících kolejnic. Alespoň jednou ročně by měl vrata prohlédnout vyškolený zaměstnanec servisu.

Kvalitní výrobce a dodavatel

Při výběru garážových vrat neváhejte oslovit více výrobců nebo prodejců a pokuste se vyzvědět vše o servisních podmínkách, záručních a po záručních lhůtách, berte v potaz dokladovanou životnost výrobku, rychlost dodání, poptejte se také na reklamační podmínky. Na vrata stejně jako na další zboží je zákonem garantovaná záruka 24 měsíců ale kvalitní výrobek a silná firma Vám nabídne záruku například až 10 let na odolnost proti korozi nebo 5 let záruku na pohon vrat, případně plus 2 roky na montáž...

Další druhy garážových vrat

A pokud si stále nejste jisti výběrem** rolovacích garážových vrat**, jsou na trhu samozřejmě i další varianty. Jednou z nejoblíbenějších prý jsou podle prodejců garážová vrata sekční a také výklopná nebo křídlová. Sekční vrata jsou vhodná do vytápěných garáží, nezmenšují otvor v garáži.** Výklopná garážová vrata** jsou oblíbená pro nízké finanční náklady, ale právě prostor před garáží narušují, nejsou tedy vhodná tam, kde je chodník pro chodce. Klasická křídlová vrata na garáži jsou dnes spíše výjimkou, ale pokud Vás zajímají, výrobci vyhovují i těmto požadavkům.

Postup výměny starých vrat

Představa, že musíte zasahovat do fasády, zbavovat se nepotřebných zárubní nebo se musíte připravit na jiné zednické práce přinášející další finanční náklady a pak ještě platit za nákup a montáž nových vrat se Vám nelíbí? Není divu. Je zde však možnost vybrat si takového výrobce, který nabízí montáž nových garážových vrat bez nutnosti cokoliv na Vaší garáži měnit. Vysadí jen stará křídla vrat a odříznou panty.

Díky tomu se tedy obejdete bez zednických více prací i elektrikáře. Jak jsme již napsali v tomto článku – je třeba se nejprve porozhlédnout jaké možnosti, výrobky a firmy na našem trhu jsou, co nabízejí a neuspěchat srovnání jejich nabídek. Máte-li vlastní zkušenosti s nákupem a funkčností rolovacích garážových vrat, budeme rádi, když nám zanecháte své ohlasy v diskusi u tohoto článku.

Doporučujeme:

  • Garážová vrata, brány a pohony Liberecký kraj-  Pan Jaroslav Chýle se zabývá dodávkou  a montáží garážových vrat ( sekční, výklopná, rolovací, stranově odsuvná, průmyslová )** a vjezdových bran** ( pojezdová na kolečkách, samonosná, dvoukřídlá a jednokřídlá ) Více informací naleznete na** http://web.iol.cz/vrata/**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9035 (krasny-zivot.cz#22893)


Přidat komentář