Malíř pokojů - Praha 4
Krásný a dokonalý interiér netvoří pouze luxusní nábytek, přepychový koberec a nejmodernější elektronika, ale také pečlivě upravené stěny, opatřené perfektním nátěrem, nalakovaný lesknoucí nábytek, nebo precizně nalepená tapeta.Malíř pokojů - Praha 4
Každý interiér vynikne vždy nejlépe tím, pokud je správně a kvalitně vymalovaný, bez jakýchkoliv šmouh, prasklin na zdech a špinavých fleků. Jestliže chcete, aby váš byt vypadal útulně a dokonale, přizvěte si na malířské práce odborníka, který se o dokonalý vzhled vašich zdí postará. Jste-li z Prahy a okolí, s klidným svědomím se obraťte na pana Daniela Klímu, který nabízí malování, lakování, tapetování, štukování, stěrkování, umělecké štuky a fládrování. Ke své práci používá jen osvědčený materiál a vysoce kvalitní barvy tak, aby výsledek jeho práce byl opravdu stoprocentní. Navíc veškeré práce provádí bez zbytečných průtahů a jeho vystupování je velmi příjemné. Proto je s ním radost spolupracovat. Jestliže vás nabídka pana Daniela Klímy nadchla a rádi byste se na něj obrátili, napište mu email na adresu: malovanilakovani.klima@seznam.cz nebo mu můžete zavolat za použití telefonního čísla: +420 723 860 663.
Jak na malování bytu?
Pokud jste se rozhodli nechat si vymalovat váš interiér, ať už pokoj, pracovnu, sklep nebo kompletně celý dům, vždy je nutné řídit se určitými pravidly, aby byl výsledek požadovaný. Vždy je nutné malovat za denního světla, protože jen tak můžete docílit požadovaného odstínu. V případě zájmu o rychlé zaschnutí barvy, např. když potřebujete někam velmi brzy odjet a nenechali byste okna dokořán, je potřeba důkladně pohlídat teplotu vzduchu a také vlhkost v místnosti. To se provádí tak, že si přečtete na obalu barvy, kterou pořizujete, za jakých podmínek ji nanášet. Tradičně se hodnota teploty pohybuje na asi 15-30 stupních Celsia. Můžete tvrdit, čím bude v místnosti menší teplota, tím se prodlouží doba schnutí barvy a stejně tak je tomu i u vyšší vlhkosti vzduchu v místnosti, kde malujete. Vždy je nutné začít malovat od stropu a až poté jednotlivé stěny. Nátěr se nanáší v pruzích, které jsou široké asi 1 metr. Vrchní nátěr nanášejte ve směru dopadajícího světla. Díky tomuto postupu totiž nebudou vidět na stěnách šmouhy.
Další rady pro malování
Dále při malování postupujte od okna ke dveřím a další vrstvu nanášejte až poté, co první vrstva mírně zaschne. Tedy dá se říct, že už po několika hodinách můžete v malování pokračovat. Podle podkladu určíte, kolik vrstev bude potřeba, aby byly stěny hezké. Jestliže byl původní nátěr světlý a povrch byl hladký, zřejmě vám postačí jen dvě tenké vrstvy. Jestliže však malujete místnost po dlouhé době, tak použijte raději více vrstev, než jsou dvě. Čím víc vrstev použijete, tím bude výsledek lepší. Pro první nátěr barvu řeďte, pro další vrstvy už ne.
Tapetování stěn
Příjemnou atmosféru vašeho domova můžete vytvořit jednoduše a to pomocí tapetování. Je to navíc velmi levný způsob, jak vytvořit změnu celkového designu vašeho interiéru. Potřebujete k tomu pouze šikovného odborníka a umělecké dílo může být během pár hodin na světě. Můžete vybírat z nepřeberného množství materiálů a vzorů tapet. Proto může každý pokoj vypadat přesně dle vašeho gusta. Tapeta může vypadat jako nová po mnoho dalších let, je ale potřeba, aby byla důkladně nalepena, aby byl povrch řádně připraven a aby bylo použito kvalitního lepidla. Pokud nemáte s lepením tapet dostatečné zkušenosti, přenechejte tuto práci odborníkovi. Tato práce nestojí moc a výsledek bude jedinečný. ** **
Výhodou tapety je, že pokud se vám přestane líbit, jednoduše ji strhnete, a buď pokoj pouze vymalujete, nebo na její místo necháte nalepit tapetu novou. Existují typy tapet, které se dají jednoduše čistit a umývat. Tapety v interiéru vytváření příjemný pocit tepla. V současné době můžete vybírat z nepřeberného množství všech možných druhů tapet, které se vyrábějí o různých velikostech, barvách a i motivech. K dostání jsou také fototapety, které jsou složeny z několika dílů, nebo bytové tapety a velké oblibě se těší i 3D tapety.
Jak postupovat při tapetování
Ze všeho nejdříve si musíte změřit jednotlivé pruhy tapet. Tapetu vybírejte tak, aby byla dlouhá podle výšky stěny, kterou budete tapetovat. Tapetu si poté položte rubovou stranou na rovný stůl, následně lepidlo rozetřete na tapetu a to od středu rosoměr ně do všech stran. Na stěnu si tužkou načrtněte výchozí svislou čáru, od které začnete tapetovat. Čáru samozřejmě udělejte podle pravítka. Poté, co tapetu na stěnu nalepíte, důkladně ji uhlaďte, k tomu můžete použít hadřík anebo kartáč. Tahy při uhlazení veďte od středu k okrajům a vyhánějte těmito tahy všechny vzduchové bubliny. Než položíte další díl tapety, ujistěte se, že vzory obou pásů na sebe navazují.
Při pořizování tapety si kupte raději o jednu roli tapety na víc, ať máte do zásoby, protože může dojít k tomu, že vám tapeta pochybí a již by mohl být problém sehnat zcela stejný odstín. Pokud vám při tapetování vzniknou vzduchové bubliny, tyto můžete odstranit vstříknutím nepatrného množství lepidla. Toto množství lepidla nechejte vsáknout a pak tapetu za pomocí válečku přitiskněte. Na to se používá speciální vstřikovač lepidla, který má každý odborník provádějící tapetování k dispozici. Po nalepení tapety se vyhýbejte průvanu, ale i velkému teplu.
Lakování
Tvoří-li váš interiér ale i exteriér dřevěný nábytek, jistě je vám jasné, že se o něj musíte také starat a to tak, že jej čas od času nalakujete, aby nechátral a aby vypadal pořád jako nový. Na dřevěný nábytek se používají různé druhy laků. Velmi oblíbené jsou polomatné laky, které opticky ladí se strukturou dřeva. Takové laky jsou vodou ředitelné a používají se pro vnitřní použití. Můžete však také zvolit i lakování krycích barev s vyšším leskem. Základní vrstva se nanáší podle potřeby a to ve dvou až ve třech vrstvách. Vždy záleží na struktuře dřeva. Odborník, který lakování dřeva provádí, vždy krycí barvu a také výběr povrchového laku konzultuje se zákazníkem, aby bylo všem jasné, do jaké míry se má přiznat struktura dřeva. Při jedné vrstvě se textura zpravidla úplně zakryje, ale struktura může zůstat. Jestliže má být nábytek zcela hladký, je potřeba alespoň 2-4 vrstev, vše v závislosti na druhu dřeviny. Toto se netýká lazur, které dřevo zakrývají pouze z části. Lak, který je ve vysokém lesku o 95-99 procentech, se na dřevěné plochy nenanáší a to z praktických důvodů. K takovému účelu se používají lisované desky.
Štukování, stěrkování
Ne vždy je stěna zcela rovná a připravená pro malování, nebo tapetování. Jestliže na přípravu stěnu oslovíte zručného štukatéra, dokáže přeměnit i nejhorší stěnu, která je křivá a rozpraskaná na krásnou hladkou plochu. Pomocí štuk je možné vypracovat i plastické prvky, které promění váš interiér v reprezentativní místnost. Štuky představují jemné omítkové směsi, s jejich pomocí zajistíte dokonale hladkou a jemnou zeď, která bude připravena k aplikaci **maleb a nátěrů.
**