Kurz nehtové modeláže

Krásná žena nemá jen dokonale upravené vlasy a obličej, ale také dokonale upravené ruce. Manikúra je důležitou součástí moderní ženy. Když jsou nehty slabé a lámavé, můžeme využít nehtovou modeláž.

Doporučujeme:

  • KURZ NEHTOVÉ MODELÁŽE PRAHA - Nehtové studio Vám nabízí školící kurzy pro práci manikérek, po dokončení možnost na ŽL s osvědčením o rekvalifikaci s celostátní platností. Ve studiu Vám nabízí také** modeláž nehtů akrylem, gelem, UV akrylem**, péče o přírodní nehty, lakování a zdobení nehtů.

 

  • KURZ NEHTOVÉ MODELÁŽE OKR.TŘEBÍČ - V kurzu je zahrnuta teoretická i praktická část výuky základní manikúry, ** modeláže nehtů**, hygiena při práci a spotřební materiál použitý při výuce. Dále Vám v salónu nabízí služby v oblasti manikúry, kosmetiky, pedikúry, nehtové modeláže a jako novinku medicinální (lékařskou) pedikúru a suchou přístrojovou pedikúru.

 


Upravené nehty jsou součástí celkového půvabu. Nehty vyžadují pravidelnou péči. Na** manikúru** bychom si měli najít čas alespoň jednou týdně. Péče o nehty se objevuje už ve 3. tisíciletí př. n. l. Už faraoni v Egyptě nosili umělé pozlacené nehty. Oblíbenost umělých nehtů začala v 50. letech v Hollywoodu. V této době si herečky lepily nehty přírodní, které byly odebrány nemocným lidem nebo černochům. V 70. letech přichází technika skelného vlákna, později akrylu a gelu. Dokonale upravené ruce vypovídají o naší osobnosti. Proto je důležité, věnovat manikúře odpovídající pozornost.

Proč nehtová modeláž

Mnohé ženy volí nehtovou modelář z estetických důvodů. Ne všichni máme štěstí mít své vlastní nehty silné a dlouhé. Mezi časté potíže s nehty patří jejich lámavost a třepení. Pěstěné nehty a ruce jsou pro každou ženu důležitou vizitkou. Když nejsou nehty podle vašich představ, zvolte nehtovou modeláž.

Kurz nehtové modeláže

Když se chcete stát profesionální manikérkou nebo máte jen zájem naučit se nehtovou modeláž a využívat ji pouze pro sebe nebo své známé, nejlepší způsob je přihlásit se na kurz nehtové modeláže. V základním kurzu nehtové modeláže se naučíte jak postupovat, aby umělé nehty vypadaly esteticky a měly dlouhou trvanlivost. Naučíte se, jaké materiály jsou vhodné pro určitý typ nehtů a jak se s těmito materiály pracuje. Při výběru kurzu se vždy zajímejte o jeho následné využití. Některé kurzy jsou vhodné jen pro domácí využití.

Délka kurzu

Délka kurzu nehtové modeláže se může lišit. Některé kurzy jsou rozděleny do 2 dnů. V těchto dnech na sebe navazují teoretické informace na praktické ukázky. Výuka je většinou vedena v malých skupinách za dohledu zkušených lektorů. Dělají se však také kurzy jednodenní bez akreditace.

Co se v kurzu nehtové modeláže dozvíte

kurzu nehtové modeláže získáte informace o materiálech, které se užívají. Před použitím umělých nehtů je také nutná příprava nehtů přírodních. Nehty se musí obrousit pilníkem a vybrousit. Dále je nutné vědět, kdy a jak používat tekutiny pro lepší přilnavost nehtů. Zjistíte, jak vybrat správné umělé nehty a jak je lepit, aby nevznikaly bublinky a nerovnosti. Naučíte se opracovávat nehty a vytvořit správný přechod k nehtu přírodnímu. Součástí kurzů jsou také informace o konečné úpravě nehtů, doplnění, individuální konzultace a hygienické minimum.

Ceny kurzů nehtové modeláže

Ceny kurzů nehtové modeláže jsou různé stejně tak jako jednotlivé kurzy nehtové modeláže. Cena nejzákladnějšího kurzu, kde získáte informace týkající se nehtové modeláže především pro domácí užití se pohybuje okolo 1 500. Ceny kurzů pro náročnější, kde se např. dozvíte více z technik nehtové modeláže, se pohybují okolo 5 000 Kč. Ceny kurzů většinou zahrnují skripta, lektorské vedení, materiály používané v rámci kurzu a občerstvení.

Ukončení kurzu nehtové modeláže

Když zakončíte kurz nehtové modeláže, získáte certifikát a dále můžete zažádat o vystavení živnostenského listu. Ministerstvo školství zajišťuje akreditace těchto rekvalifikačních kurzů.

Postup při nehtové modeláži

Před začátkem samotné modeláže je vždy nutné upravit přírodní nehty. Nehty by se měly zastřihnout na co nejkratší délku a pomocí dřívka se zatlačuje kůžička kolem nehtů. Povrch nehtů se odmastí a zdrsní, aby se zajistila lepší přilnavost gelu. Dále se vybírá správná velikost tipu. Důležité je dávat pozor na vzduchové bublinky a nerovnosti. Tip se nalepí na okraj nehtů a přebytečné lepidlo se setře tampónem. Délka tipu se upraví a přechod mezi nehtem a tipem se zbrousí do ztracena.

Potřebné věci pro modeláž nehtů

Pro modelář nehtů je potřeba UV lampa, nehtové tipy, lepidlo na tipy, gilotina, pilníky, štětečky, gel, čistič štětců, vatové tampóny, špachtle na zasunutí kůžičky.

Rozdíly mezi akrylovými a gelovými nehty

Gelové a akrylové nehty patří mezi nejčastěji užívané. Mimo tyto materiály můžete také zkusit nehty z pryskyřice nebo také nehty porcelánové. Mezi výhody akrylových nehtů patří: jejich vhodnost pro tenké nehty, dlouhé akrylové nehty jsou velmi výrazné. Akrylové nehty jsou vhodné pro osoby manuálně pracující, tento typ nehtů je velmi pevný. Akrylové nehty jsou oblíbené pro snadnou aplikaci. Aplikace těchto nehtů vyžaduje zručnost manikérky. Tyto nehty se nemusí nechávat ztvrdnout pod UV lampou. Naopak pro gelové nehty se můžete rozhodnout z těchto důvodů: modeláž gelových nehtů patří mezi nejšetrnější metody, gelové nehty působí velmi přirozeně. Tento typ nehtů je velmi pružný a odolný. Gelové nehty jsou také vhodné pro alergiky a astmatiky (zpevnění v UV lampě). Gelové nehty dokonale přilnou k vašim vlastním nehtům.

Zdobení nehtů

Své nehty si můžete dále nechat ozdobit různými kamínky, nálepkami nebo lakem. Zdobení lakem je velmi jednoduchá technika, kterou můžete vyzkoušet doma. Speciální laky s úzkými štětečky usnadní zdobení nehtů. Zdobení pomocí nálepek a kamínků je také velice jednoduché. Nálepky se nanáší na suchý lak a přetřou se bezbarvým lakem. Kamínky se lepí na ještě nezaschlý lak. V salónech se využívají zdobící techniky jako Air brush a NailJet Pro. Air brush je zdobení pomocí speciální pistolky a NailJet Pro můžeme jednoduše popsat jako tiskárna na nehty. Na nehet se jednoduše natiskne požadovaný obrázek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9008 (krasny-zivot.cz#22857)


Přidat komentář