Kovoobrábění a zámečnictví - Hodonín

Pokud máte představu o kovovém výrobku, který by se Vám hodil do domu, a není možné jej v klasickém obchodě zakoupit, nabízí se zde jedna možnost, a to předat svůj nápad zámečníkovi či obráběči kovů, který je schopen z kovu vyrobit v podstatě cokoliv.

Kovoobrábění a zámečnictví - Hodonín

Hledáte firmu, která Vám vyhotoví na základě předloženého technického výkresu na setiny milimetrů přesný kovový výrobek? V takovém případě pro Vás máme tip v podobě naprosto profesionální firmy Miroslav Pilčík. Tato firma provádí kovoobrábění z oceli, neremcali, hliníku, barevných kovů a plastů. Firma Miroslav Pilčík se specializuje převážně na zakázkovou kusovou výrobu a to podle potřeb zákazníka. Takovou kusovou výrobou může být výroba válců, pouzder, ložisek, ozubených kol a také náhradních dílů na lyžařské vleky, jeřábových bubnů a podávacích válců. Veškeré práce jsou prováděny na základě několikaleté praxe a vizitkou firmy jsou spokojení zákazníci a kvalita jednotlivých výrobků. Pokud Vás firma Miroslav Pilčík také zaujala a rádi byste jejích služeb využili, můžete se na pana Pilčíka obrátit buď osobně na adrese: Blatnice pod Svatým Antonínkem 264 - Blatnice pod Svatým Antonínkem, pokud však upřednostňujete telefonický kontakt, můžete volat na telefonní číslo: +420 603 167 621 nebo použít emailové adresy: pilcik.m@seznam.cz. Více informací se okovoobrábění a zámečnictví v Hodoníně se dozvíte na http://www.kovo-pilcik.cz/.


Obrábění kovů

Obrábění kovů je dle učebnic technologický proces, kterým se vytváří požadovaný tvar kovového obráběného předmětu, tzv. obrobku, v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti**. K obrábění kovů** se používá celá řada technologií za použití příslušných přístrojů, jako je frézování, soustružení, broušení, závitování, vrtání, apod. Obrábění kovů se provádí s vysokou přesností, dle předem připraveného výkresu. Takové výrobky musí splňovat i ty nejvyšší nároky. Obrábění kovů je možné rozdělit na tradiční, třískové mechanické, řezání, nekonvenční obrábění, obrábění elektrickými výboji, chemické a světelnými paprsky – laserem. Například třískové obrábění je, když břit nástroje vniká do materiálu a odděluje od něj třísky. Pod tímto si lze představit soustružení, frézování, vrtání, vystružování, řezání, hoblování, odrážení, pilování, atd. Třískové obrábění je základ každého obrábění.

Soustružení

Soustružení patří mezi základní metody obrábění kovů pro zhotovení součástí rotačních tvarů. Při soustružení dochází ke vzniku nového povrchu výrobku, pomocí nástroje, při kterém dochází k odebírání třísky tak, aby vznikl přesně požadovaný tvar a rozměr. Soustružení využívá pomoci jednobřitých nástrojů různého provedení. Jedná se asi o jednu z nejpoužívanějších metod strojírenského obrábění kovů, přičemž hlavním řezným pohybem je rotace. Na soustruzích je možné obrábět vnější i vnitřní válcové, kuželové i tvarové plochy, vyrábět zápichy, řezat závity, vystružovat, vrtat, upichovat, vroubkovat, leštit, apod. Jako nástroje k soustružení se nejčastěji používají soustružnické nože radiální, poté prizmatické, kotoučové a tangenciální. Soustruhy se ve strojírenských provozech vyskytují opravdu ve velkém počtu a jsou na různých stupních automatizace. Dle automatizace se dají rozdělit na soustruhy ručně ovládané, poloautomatické a automatické.

Frézování

Frézování je, jak je již výše uvedeno, strojní třískové obrábění kovů za použití vícebřitého nástroje, frézy, kde hlavní pohyb konán nástrojem a vedlejší pohyb, tj. posuv, přísuv, koná obrobek. Frézování probíhá ve třech osách, existují však obráběcí centra, kde frézy pracují ve více než třech osách. Frézování je buď sousledné, kdy se nástroj otáčí ve směru pohybu stolu s obrobkem a nesousledné, kde je to opačné.

 

Další obráběcí metody

Mezi další hlavní metody obrábění kovů patří zejména vrtání, kdy nástroj, tj. vrták, rotuje a posouvá se do obrobku. Je možné vrtat i za pomoci soustruhu. Vrtáním se zhotovují otvory ve výrobku o různých rozměrech. Další metodou je vystružování, což je dokončovací operace, kdy je potřeba docílit přesného rozměru díry a kvalitního povrchu. Mezi další zmíněné metody patří řezání, hoblování, pilování, což je ruční metoda obrábění kovů, za použití pilníků různých délek, tvarů a hrubostí. Existují i další metody, jako je lapování, honování, superfinišování, atd.

Vrtání na soustruzích

Vrtání na soustruzích probíhá tak, že se při vyvrtání používá nůž a vyvrtávání probíhá do předem vytvořené díry. Jedná se tak vlastně o obrácené soustružení. K takovému vrtání se používají klasické vrtáky, přičemž vrták stojí a je unášen obrobek. Co se týká špičky vrtáku, tak její řezná rychlost je nulová. Hluboké díry je nutné vrtat dělovým vrtákem. Mimo vrtáku je však možné použít i výhrubníky a to buď ruční nebo strojní, které se používají na specifikování hrubého tvaru díry. Pokud potřebujete díru dokončit načisto, používá se výstružník. Veškeré ruční nástroje mívají čtyřhran na konci k tomu, aby je bylo možné upnout do očka.

 

Co je to CNC obrábění?

Pod pojmem CNC obrábění se rozumí číslicově řízený stroj, díky kterému je možné obrábět kovy s přesností 0,001 mm a který zajišťuje soustružení a frézování o vysokých otáčkách. Díky CNC obrábění je možné dosáhnout hladkého povrchu a takové obrábění se využívá převážně v kombinaci s 3D programováním. Číslicové řízení slouží k automatizaci obráběcích a jiných strojů, jež jsou obsluhovány naprogramovanými příkazy na paměťovém médiu, počítači. Tyto moderní digitálními počítači řízené mechanismy, přinesly doslova revoluci ve výrobních procesech. Dnešní CNC systémy jsou používány v podstatě pro jakýkoliv proces v oblasti obrábění kovů, ale i v jiných odvětvích. Jedná se o celou sérii pohybů a operací, řízených počítačem, jako je řezání, svařování, ohýbání, ale i třeba stříhání látky, šití, apod.

Co vše se dá vyrobit z kovu zámečnictvím

Co vše se dá vyrobit z kovu, zahrnuje opravdu širokou škálu možných výrobků. Mezi hlavní výrobky zámečníků, které jsou zároveň i nejžádanější, patří různé mříže, ploty, kovové branky a brány, kovové zábradlí, a mnoho dalších výrobků, které je možné například opatřit pojezdem na dálkové ovládání. Zámečníka dále můžete žádat o zpracování stylových vývěsných štítů, které vypadají opravdu unikátně a dále Vám na Vaše přání jsou zámečníci schopni vyrobit samonosné kovové schodiště, další různé konstrukce, které jsou potřebné k zastřešení, zimní zahrady, venkovní grily, ohniště, kovové regály, nebo krásné originální poštovní schránky. Pokud hledáte řešení, jak luxusně oživit Váš interiér nebo interiér provozovny, tou nejlepší možnou volbou je nechat si vyrobit různé kovové doplňky nebo i nábytek, jako jsou různé regály, kovové postele, židle, stoly, kovová světla, panty, apod. Do zahrady se zase hodí kované okrasné kovové květináče, zahradní nábytek nebo mříže do oken, které mohou mít funkci jak estetickou tak i praktickou. Přesto, že jsou v poslední době k sehnání ve všech supermarketech strojově vyrobené polotovary výkovků, které jsou sice levnější a stačí je jen sestavit, nedají se srovnat s výrobkem vytvořeným na zakázku dobrým zámečníkem. Navíc takový výrobek bude přesně podle Vašich představ, bude vyroben na míru a bude jedinečný, i když o něco dražší. Dobrý řemeslník Vám také poradí, jaké jsou možnosti výroby, aby byl finální produkt co nejlepší.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9042 (krasny-zivot.cz#22912)


Přidat komentář