Instalatérství Plzeň

Pokud stavíte nový dům nebo rekonstruujete starší dům, v žádném případě se nevyhnete vybudování či rekonstrukci rozvodů vody, topení a plynu. Nebo máte zájem o podlahové vytápění či montáž solárních kolektorů? Ve všech těchto případech oslovte odborníky.

Instalatérství Plzeň

Hledáte profesionální firmu, která by Vám provedla kvalitně, rychle, precizně a za příznivé ceny požadované instalatérské práce v oblasti voda, plyn, topení? V takovém případě Vám velmi rádi představujeme profesionální firmu Lumír Šváb, která provádí veškeré vodoinstalatérské práce, topenářské práce a montáže plynových rozvodů a instalace zařízení. Firma** Lumír Šváb** z vodoinstalatérských prací nabízí např. provedení instalace rozvodů, rozvody v plastu nebo v mědi, kanalizace v PVC, instalace vodovodních zařízení, rekonstrukce kanalizací a mnoho dalších. V oblasti plynu se na firmu Lumír Šváb můžete obrátit v případě potřeby provedení instalace plynových vedení, montáže plynových přípojek, dodávky a montáže plynových kotlů aj., a co se týká topenářských prací, tak firma poskytuje mimo jiné i instalace podlahového vytápění, solárního vytápění, rekonstrukce bytového vytápění nebo instalace a dodávku plynových a elektrických kotlů. Nutno podotknout, že veškeré práce provádí tato profesionální firma na základě mnohaletých zkušeností a ke své práci používá pouze osvědčené kvalitní materiály a stejně tak i postupy

 

Pokud Vás firma Lumír Šváb také zaujala, jste z Plzně nebo okolí a rádi byste jejích služeb využili, můžete se s panem Švábem zkontaktovat buď osobně na adrese: Kralovická 1451, Plzeň – Bolevec, nebo prostřednictvím telefonického kontaktu: +420 606 606 928 či emailové adresy: lumirsvab@seznam.cz. Více se o [instalaterství v Plzni dovíte na](instalaterství v Plzni dovíte na "Instalaterství v Plzni ") [webových stránkách: http://vodoinstalacesvab.cz/](webových stránkách: http:/vodoinstalacesvab.cz/ "Instalaterství v Plzni"), kde si můžete prohlédnout i bohatou fotogalerii jejich kvalitní práce.

Rozvody teplé a studené vody

Pokud právě stavíte dům nebo rekonstruujete dům starší, jistě víte, že rozvody teplé a studené vody jsou neodmyslitelnou součástí každého bydlení. Při výstavbě nového rodinného domu je nutné, aby potrubní rozvody byly kvalitně neprojektované, protože od jejich správného umístění závisí následný bezproblémový provoz a stejně tak i značná úspora energie.

Pokud je Vás dům zrovna ve výstavbě hrubé stavby, je potřebné vynechat otvory a prostupy pro rozvody teplé a studené vody. Pokud si jejich umístění pořádně rozmyslíte, vyhnete se následnému pracnému vrtání do zdi. Při rekonstrukci staršího domu je to složitější v tom smyslu, že hrubá stavba je již daná, ta už stojí a proto se nabízí menší možnosti rozmístění spotřebičů teplé vody nebo vodovodních baterií. Velmi vhodné je rozmístit jednotlivé místnosti tak, aby kuchyň, koupelna a WC byly blízko sebe, díky čemuž se zmenší délka rozvodů teplé vody a tím se ušetří spotřeba energie. Stejně tak i zařízení na ohřívání teplé vody by mělo být umístěno co nejblíže, aby rozvody teplé vody byly co nejkratší.

Montáž domovní přípojky a vodoměru

Možná právě i Váš dům je zásobován vodou z veřejného vodovodu a je napojen na veřejnou kanalizaci, jak je tomu ve většině jiných případů. Pokud Vám však toto řešení nevyhovuje, nebo pro Vás není přístupné, můžete svůj dům zásobovat vodou z vlastní studny a vybudovat si vlastní čističku odpadních vod.

Vodovodní přípojkou se rozumí taková část potrubí, které vede od veřejného vodovodu až těsně za vodoměr. Zpravidla každá domácnost má jednu přípojku a trasa této přípojky by vždy měla být přímočará se spádem minimálně 0,3% k veřejnému vodovodu. Přípojka musí mít v místě, kde je napojena na veřejný vodovod, osazený ventil. Toto vše znají profesionální firmy, které se montážemi a rekonstrukcemi vodovodních zařízení zabývají.

Vodoměr slouží k tomu, aby nám měřil spotřebu vody. Bývá umístěn v podsklepených budovách a to nejdále 2 metry od obvodového zdiva. Pokud je Váš dům nepodsklepený, vodoměr se umísťuje do šachty v budově nebo vedle budovy. Za vodoměr se nechává nainstalovat mechanický filtr a před vodoměr uzávěr, který je důležitý při výměně vodoměru.

Podlahové vytápění

Pokud zvažujete pořídit si domů podlahové vytápění a nevíte, jestli zrovna do Vašeho domu se bude hodit, můžete hodit Vaše obavy rychle za hlavu, protože podlahové vytápění se hodí pro všechny typy staveb, které mají dobré tepelně izolační vlastnosti, a podlahy jsou opatřeny vhodnou podlahovou krytinou. Tento způsob vytápění má řadu předností a výhod. Hlavní výhodou je zvýšení relativní vlhkosti místnosti, což je velké plus pro lidi trpícími alergiemi. Podlahové vytápění minimalizuje cirkulaci vzduchu a tím i víření prachu. Celkový výkon podlahového vytápění je závislý na rozdílu teploty, která je na povrchu podlahy a teploty vzduchu. Jestliže dojde ke zvýšení teploty ve vzduchu, dojde u podlahového vytápění k tzv. samoregulačnímu efektu a sníží se tak jeho měrný výkon. Podlahové vytápění se doporučuje instalovat ve spojení s kondenzačním plynovým kotlem, tepelným čerpadlem nebo solárními zdroji. Hodně problémů způsobuje např. spojení kotle, který funguje na tuhá paliva s podlahovým vytápěním. U takových kotlů je nutná instalace akumulačního zásobníku topné vody. Podlahové vytápění má opravdu řadu výhod, a pokud bude topení správně nainstalované, přinese jeho uživateli pouze spokojenost a hlavně finanční úsporu.

 

Výhody podlahového vytápění

Ne nadarmo je možné podlahové vytápění charakterizovat slovy jako je komfort sálavého tepla, rovnoměrné vytopení prostoru a nulové víření prachu. Díky podlahovému topení se zbavíte nevzhledných radiátorů a získáte úsporu energií. Podlahové topení nezpůsobuje přehřátí místností. Vzhledem k tomu, že má podlahové vytápění o dost větší plochu než klasické radiátory, stačí podlahu ohřát pouze na takovou teplotu, kterou chcete mít v místnosti. Nejvíce tepla se drží při zemi, o něco chladněji je pod stropem. Pokud máte klasické radiátory, víte, že tomu bývá přesně naopak, kdy teplý vzduch se drží nahoře u stropu a podlaha zůstává studená. Je dobré připomenout, že podlahové vytápění je vhodné pouze pro takové domy, které mají nízké tepelné ztráty. Bez doplňkového topení byste nezateplený dům nevytopily, pokud by nastaly velké mrazy.

Solární kolektory

Jestliže jste se rozhodli pro montáž slunečních kolektorů, právě pro Vás zde máme několik informací. Účinnost slunečního kolektoru je závislá na klimatické oblasti, ve které bydlíte, na ročním období, ale také na čistotě ovzduší a sklonu plochy, na kterou potřebné sluneční záření dopadá. V létě, kdy je sluneční záření opravdu vydané, je možné vodu ohřát pouze sluncem, ovšem v zimě, vzhledem k tomu, že je sluneční záření menší, je dobré tento zdroj tepla kombinovat ještě se zdrojem jiným.

Instalaci solárního kolektoru je nutné vždy nechat na profesionální firmě, která má s montáží kolektoru dostatečné zkušenosti. Stejně tak Vám tato firma poradí místo, kam solární kolektor nechat nainstalovat a vypočítá, kolik metrů čtverečních solárních kolektorů potřebujete pro Vaši potřebu. Vše záleží na typu domu, na počtu členů domácnosti, na požadavcích, atd. Správná orientace slunečního kolektoru je velmi důležitá, abyste využili co nejvíce dopadajícího slunečního záření. Solární kolektor je účinný nejvíce v případě, kdy na něj dopadají sluneční paprsky z pravého úhlu. Optimální sklon solárního kolektoru pro celoroční provoz je 45 stupňů. Toto vše a mnohem více se ovšem dovíte od profesionálů, kteří se montáží solárních kolektorů zabývají a kteří Vás navíc seznámí se všemi pro a proti tohoto způsobu vytápění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9044 (krasny-zivot.cz#22915)


Přidat komentář