Dřevostavby - výběr firmy

Současné moderní stavební materiály na bázi dřeva a domy, které jsou z nich postavené, jsou, dá se říct, stavbami třetího tisíciletí. Málokterý stavební materiál, jako je právě dřevo, má totiž tak dobré vlastnosti.

Doporučujeme:

  • Tesařství K.B.L ,okr.České Budějovice- Provádí individuální zakázky. Zakázky dodávají i na klíč včetně ostatních řemesel. Zákazník k nim může přijít s hotovým projektem nebo pouze s vlastním nápadem, v takovém případě projektovou dokumentaci zajistí. Nabízí: krovy, dřevostavby, roubené stavby, drobné stavby, přístřešky  a vestavby aj....

 

  • Robert Rabada dřevostavby , okr.Plzeň-sever- Provádí** kompletní služby dřevostaveb včetně oprav** a rekonstrukce střech historických budov.Kontakt: 603 416 487 ,** 373 312 361 , rrabada@seznam.cz**

 

  • Milan Vladík dřevostavby-zemní práce ,okr.Blansko - Firma se zabývá kompletní výstavbou rodinných domů dřevostaveb.Dělají** rodinné domy na klíč** a to včetně vyřízení stavebního povolení projektu na dřevostavby. Provádí domy s OSB desek , roubené stavby , srubové stavby a naší novinkou jsou domy ze systému novatop z kterého děláme vzorový dům.Firma má** smluvní partnery** , kteří poskytují nadstandardní záruky.** Nabízejí záruku 10 let na domy.Dále máme **stroje na zemní práce a nákladní auta. Dokážeme nabídnout veškeré terénní úpravy a zemní práce včetně přípojek domů.

 

Co se týče hlediska ekonomického, může se poměr ceny a výkonu dřeva hodnotit jako bezkonkurenční. Jde totiž o jediný stavební materiál, jehož zdroje se stále přirozeně obnovují. Dřevostavby v evropském měřítku obstály při loňských povodních o dost lépe než tradiční zděné stavby. Použití dřeva pro stavbu rodinných domů velmi dobře vyhovuje současným požadavkům na funkčnost a finanční dostupnost bydlení a udržitelnost výstavby z hlediska vyčerpatelnosti surovinových zdrojů. S možnostmi širšího využití dřeva při stavbě rodinných domů u nás však souvisí překonání představy veřejnosti o dřevu jako materiálu, který se hodí jen na dočasné stavby, sloupy, ploty, okna, dveře, podlahy a další. V současné době, kdy existují špičkové omítkové materiály, nelze absolutně na první pohled poznat, jestli se jedná o dům zděný nebo dřevostavbu.

Sendvičové konstrukce dřevostaveb


Nosnou stěnovou sendvičovou konstrukci dřevostavby většinou tvoří dřevěné rámy, které jsou vytvořené ze sloupků a příčníků z úsporného fošnového profilu, vyplněné minerální vatou. Co se týká kvality, tak za nejlepší se považují profily z lepeného dřeva. Samozřejmostí je použití suchého, hoblovaného řeziva. Stěny se kotví na dřevěný izolovaný práh uložený na základových betonových pasech, které jsou spojené tenkou vyztuženou deskou. Z vnější strany bývá stěna zaklopena statickou dřevoštěpkovou deskou a opatřena přídavnou tepelnou izolací a vrstvami fasády. Z vnitřní strany je umístěna parozábrana, která brání pronikání vlhkosti z interiéru do konstrukce. Tato parozábrana může být krytá dalším materiálem, nejčastěji se používá sádrokarton. Stropy se konstruují z dřevěných nosníků s deskovými záklopy a podhledem. Krovy bývají navrhovány z ekonomických fošnových profilů a vnitřní příčky jsou řešeny jako opláštěná dřevěná rámová konstrukce.

** ** Panely a stavebnice

Co se týká postupu výroby a výstavby dřevostaveb jak v zahraničí, tak i v České republice, jsou nejrozšířenější dvě technologie a to panelová a. 2x4. Panelové dřevostavby zpravidla volí firmy, které se zabývají typovými rodinnými domy. Převážná a nejdůležitější část výroby se odehrává ve výrobních halách, kde často dochází ke smontování rodinných domů tzv. nanečisto a teprve, až se zjistí, že všechno sedí, jak má, převeze se na stavbu. Hrubá stavba již má předem připravený základ a je hotová za 2-3 dny. Velkou předností dřevostaveb je jejich rychlá výstavba. Takto prefabrikované stavby se vyznačují jejich opakovatelností, kdy jedna taková stavba je vyráběna ve velkých sériích, a to od desítek až po stovky domů za rok. Takový odbyt je však typický zejména pro zahraniční firmy. U nás firmy vyrábějící takový počet domů tyto převáží převážně do zahraniční. Práce těchto firem pak bývají zárukou kvality. Panely ze zákona podléhají certifikaci ve státních zkušebnách. Systém 2x4 představuje moderní dřevostavby, které využívají i jiných profilů, ale jejich cílem je, aby četnost prvků byla co nejmenší. Celá stavba se skládá jako stavebnice přímo na stavbě prakticky z jednoho fošnového profilu. Doba celkové realizace dřevostavby je o něco delší než u panelových dřevostaveb, ale nevyžaduje náročnou investici do výrobního závodu jako v případě panelů. Tento způsob výstavby proto zpravidla praktikují menší firmy, které mívají problémy s dodržením potřebné technologické kázně a kvality. Výhodou tohoto systému je, že případně změny lze provádět pružně i na stavbě, mezi další výhody patří možnost využití místních pracovních sil a zdrojů materiálu. Systém lze snadno kombinovat se zděnými, ocelovými i betonovými konstrukcemi. Moderní dřevostavby však nezahrnují pouze a jen dřevěné prvky. Při výstavbě dřevostaveb se dají využít i další soudobé materiály, jako například tepelné a fóliové izolace, sádrovláknité a dřevoštěpkové desky, nátěrové hmoty a další sofistikované výrobky. Jejich vlastnosti je ovšem potřeba při návrhu a realizaci dřevostavby velmi dobře znát a umět je vhodně využít. Potom se životnost dřevostaveb při správné údržbě zcela vyrovná zděným stavbám.

Jakou firmu vybrat?

Pokud Vás taky nadchla představa nechat si postavit dřevostavbu, je potřeba správně vybrat firmu, která Vám Váš sen splní. Je důležité hledat firmu na základě jejích zkušeností s výstavbou dřevostaveb, která Vás provede celým průběhem stavby s co největším možným komfortem, dále volte takovou, která klade velký důraz na osobní přístup ke klientovi. Každá firma by měla být schopna vypracovat správný návrh podle Vašich představ, dbát na precizní provedení stavby včetně dokončovacích prací a hlavně, dodržovat časový harmonogram.

Doporučujeme:

  • ** ** Tesařství K.B.L ,okr.České Budějovice- Provádí individuální zakázky. Zakázky dodávají i na klíč včetně ostatních řemesel. Zákazník k nim může přijít s hotovým projektem nebo pouze s vlastním nápadem, v takovém případě projektovou dokumentaci zajistí. Nabízí: krovy, dřevostavby, roubené stavby, drobné stavby, přístřešky  a vestavby aj....

 

  • Robert Rabada dřevostavby , okr.Plzeň-sever- Provádí** kompletní služby dřevostaveb včetně oprav** a rekonstrukce střech historických budov.Kontakt: 603 416 487 ,** 373 312 361 , rrabada@seznam.cz**

 

  • Milan Vladík dřevostavby-zemní práce ,okr.Blansko - Firma se zabývá kompletní výstavbou rodinných domů dřevostaveb.Dělají** rodinné domy na klíč** a to včetně vyřízení stavebního povolení projektu na dřevostavby. Provádí domy s OSB desek , roubené stavby , srubové stavby a naší novinkou jsou domy ze systému novatop z kterého děláme vzorový dům.Firma má** smluvní partnery** , kteří poskytují nadstandardní záruky.** Nabízejí záruku 10 let na domy.Dále máme **stroje na zemní práce a nákladní auta. Dokážeme nabídnout veškeré terénní úpravy a zemní práce včetně přípojek domů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9036 (krasny-zivot.cz#22894)


Přidat komentář