Auto Nissan Ostrava - Crossovery a 4x4

Rozhodli jste se pro koupi nového auta Nissan v Ostravě? Chcete takové auto, které se hodí jak na silnice, tak do lehčího terénu? Hledáte automobil, který Vám nabídne variabilní uspořádání interiéru a dostatek místa pro velkou rodinu?

Výběr auta je potřeba důkladně promyslet. Nový automobil je poměrně vysoká investice minimálně na několik let. Určitě nechcete, abyste svého nákupu později litovali. Proto je vhodné si nastudovat potřebné informace, ptát se, sledovat aktuální dění, porovnávat jednotlivé nabídky, vozy, technologie a výbavu a také si vyzkoušet jízdní vlastnosti vozu.

Autosalon Nissan Doležal v Ostravě

Kupovat nový vůz bez toho, aniž byste si vyzkoušeli, jak se vám v něm jezdí, je nemyslitelné. Zalíbily se vám automobily značky** Nissan? Pak neváhejte a vydejte se do nového autosalonu Nissan Doležal v Ostravě na Hornopolní ulici**, kde vás uvítají každý všední den od 8 do 17 hodin.

Auto Nissan Ostrava

Když si prohlížíte nové vozy Nissanu na fotografiích na internetu nebo v časopisech, či je sledujete v televizi, možná se vám zalíbil některý konkrétní model. Jenže vidět auto Nissan v Ostravě na vlastní oči, moci se posadit dovnitř a nissanem se projet, to je něco úplně jiného než vidět ho pouze na obrázcích. V autosalonu Nissan si můžete automobily velice důkladně prohlédnout zvenku i zevnitř, porovnat jejich výbavu a pokud budete chtít, samozřejmě jsou pro vás připraveny testovací jízdy, abyste si mohli vyzkoušet, jak se Nissan chová při jízdě, jak sedí na vozovce v zatáčkách, a jak se vám s ním jezdí terénem (pokud jde o terénní vůz).

Předváděcí jízda v autě Nissan

Možná se vám nakonec stane, že budete odcházet s nadšením pro úplně jiný model, než kvůli kterému jste původně přišli, neboť živý kontakt s Nissanem žádné weby, časopisy ani televizní pořady nenahradí. A proto neváhejte navštívit autosalon a vyzkoušejte si, který model je ten pravý právě pro vás.

Více informací najdete na internetových stránkách www.nissandolezal.cz.

Jízda v Nissanu po asfaltu Ostravy nebo v terénu Beskyd

Při rozhodování o výběru nového automobilu Nissan by mělo jednu z nejdůležitějších rolí hrát hledisko k čemu budete automobil Nissan nejvíce používat, resp. kde se s ním budete nejvíce pohybovat. Chcete jezdit především po městě, anebo budete jezdit na delší trasy? Plánujete občas zajet i do lehčího terénu, anebo budete mimo asfalt jezdit denně? Chcete vůz, který zvládne i ten nenáročnější terén? Nissan budete používat sami nebo s celou rodinu? Potřebujete častěji převážet hodně zavazadel či větší náklad, anebo budete jezdit především nalehko?

Automobil Nissan - účelný automobil

Pokud chcete jezdit jen po městě nebo dojíždět do zaměstnání a nepotřebujete auto na daleké cesty ani na převážení velkého množství zavazadel, pak vám spolehlivě vystačí menší hatchback, jehož výhodou bývá nízká pořizovací cena, nízká spotřeba paliva a také nízké povinné ručení. Chcete-li auto využívat také pro delší jízdy, pro cesty na dovolené a pro vyjížďky celé rodiny, kdy s sebou budete mít hodně zavazadel, pak jsou vhodnější větší auta jako sedan, liftback nebo kombi. A pro časté cestování s celou rodinou je nejlepší variabilní a prostorné MPV.

Pokud naopak vyhledáváte sportovní jízdu a nevadí vám, že v autě nebude moc místa na kufry ani místo pro spolucestující na zadních sedadlech, možná by se vám zalíbil sportovní Kabriolet nebo Coupé.

Je-li vaším cílem vyjet si občas mimo zpevněný terén, nebo pokud bydlíte v místech, kam, nevedou asfaltové komunikace, popřemýšlejte o automobilech, které mají universální využití – hodí se jak na silnice, tak do lehčího terénu. A pokud chcete jezdit především mimo zpevněný terén a v náročném terénu, volte Off-road. Výhodou těchto aut bývá pohon na všechny čtyři kola.

Auto MPV Nissan Evalia

Máte velkou rodinu? Jezdíte často všichni pohromadě? Potřebujete hodně místa na zavazadla? Máte rádi, když je interiér auta prostorný a variabilní? Pak se pro vás hodí automobil nissan označovaný jako MPV. Pod anglickou zkratkou MPV se skrývá označení Multi purpose vehicle, což se do češtiny překládá jako víceúčelové vozidlo nebo velkoprostorový vůz. Můžeme se setkat také z označením Van. MPV mívají dvě řady sedadel ale některé modely nabízejí i třetí řadu, takže v autě se pohodlně sveze až 6 nebo 7 osob.

Tato auta nabízejí vskutku prostorný interiér, zvýšenou střechu, obvykle i zvýšený podvozek, vysoko posazená sedadla a velmi variabilní využití interiéru. Jsou tak vhodná nejen pro rodinné cestování s množstvím zavazadel, ale po vyjmutí nebo sklopení zadních sedadel se dokáží proměnit i malý užitkový vůz.

Japonský Nissan SUV X-Trail vhodný do města i terénu

Anglická zkratka SUV znamená sport utility vehicle, což se do češtiny překládá jako sportovně užitkové vozidlo. Auta označená jako SUV obvykle vycházejí ze standardních modelů značky, avšak jsou přizpůsobena lehčímu terénu. Podvozek se zpevní a zvýší, karoserii před poškozením chrání boční plastové kryty, pneumatiky mají výraznější vzorek a hlubší dezén, auto může být vybaveno pohonem 4x4, který umožní výrazně lépe zvládat prudké kopce, jízdu ve sněhu, pohyb lehčím terénem apod.

Crossover – spojení MPV a SUV

Juke, Qashqai, Murano

Když se dohromady spojí to nejlepší z automobilů MPV a SUV, pak vznikne Crossover. Crossovery bývají velkoprostorové vozy s variabilním interiérem, které jsou zároveň přizpůsobeny pro pohyb v lehčím terénu, ale samozřejmě se výborně hodí také pro pohyb na silnici.

Nissan Off-road na Ostravské cesty

Pro pohyb v náročném terénu jsou určeny terénní vozy označované jako off-road nebo také jako „džíp“ a to podle značky, která terénní vozidla začala vyrábět jako první. Terénní vozy byly původně určeny pro armádu. Své využití však našly také v civilním sektoru, kde se staly oblíbené pro velkou sílu motoru, zvětšená kola se speciálními pneumatikami a pohon 4x4, vysoký a speciálně upravený podvozek s velkými nájezdovými úhly a další prvky, které dohromady vytvářejí jedinečné, velmi odolné a schopné vozidlo, se kterým dojedete i do míst, kam by se žádný jiný vůz nedostal.

Pohon Auta Nissanu na všechny čtyři kola – 4x4

Auta Nissan s pohonem na všechny čtyři kola poznáte podle označení 4x4. Pohon na všechny čtyři kola je velikou výhodou, pokud se dostanete mimo zpevněný terén, ale může být velice nápomocný i v zimě na neupravené nebo špatně odhrnuté silnici či pokud se potřebujete dostat přes břečku z rozmoklého sněhu. Auto s pohonem 4x4 se tak vyplatí nejen tehdy, chcete li zajíždět do terénu, ale i pokud bydlíte na horách nebo v podhorských oblastech. Pohon na všechny čtyři kola je většinou trvalý, ale u některých modelů automobilů může být vypínatelný, takže ho aktivujete jen když je potřeba.

Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že auta Nissan s pohonem 4x4 mívají silný motor, vysoký objem válců a s tím ruku v ruce jdoucí vyšší spotřebu paliva, která může být o třetinu nebo až o polovinu vyšší než u menších aut. Proto si dobře rozmyslete, zda skutečně silné auto s pohonem 4x4 opravdu potřebujete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9057 (krasny-zivot.cz#23052)


Přidat komentář