Levná exotická dovolená

Dovolená je velice oblíbené slovo pro všechny, zejména pracující. A aby byla oblíbeným slovem i při návratu, je nutné zvolit správný cíl podle toho, co od dovolené očekáváme. Chceme relaxovat, poznávat nebo se jen bavit?

Odpočinek potřebuje každý jedinec. I workoholik. Jsou lidé, kteří se spokojí s ležením a válením se v posteli, sledováním televize a pojídáním nezdravých potravin. Pak jsou osoby, které potřebují moře a opalování. No a jsou lidé, kteří potřebují aktivní odpočinek a jen takové ledabylé poflakování, pospávání a nicnedělání jim nahání husí kůži. Takové lidi poznáte tak, že nevydrží dlouho jen tak bezčinně ležet. Pokud už tráví nějaký ten čas na lehátku u bazénu nebo moře, musí mít u sebe knihu, křížovky či nějakou hru. A stejně pořád přemýšlí, co budou dělat pak atd. Jenže neznamená, že si dovolenou u moře neužijí. Naopak, pokud mají možnost poznávat nové a pro ně netradiční krajiny, přírodu, památky a kulturu, vrhnou se po hlavě do toho. Ať jste aktivista či pasivista, dovolenou potřebujete tak či onak.

Levná exotická dovolená

Zprostředkování vám může zajistit cestovní kancelář, která poskytuje zájezdy téměř do celého světa. Mimo klasické lokality, se cestovní kancelář specializuje především na exotické dovolené a zájezdy individuální, tedy sestavení dovolené dle požadavků.

Po prvním otevření výše uvedených internetových stránek vás jistě zaujme netradiční dělení zájezdů. Jste-li spíše cestovatel romantik, zavítá váš zrak na nabídku mořských lagun a západů slunce. Pro aktivní nadšence a milovníky zábavy je tu pak vášeň Karibiku nebo třeba drsná příroda. Vybrat si lze také z délky pobytu. Své tu najdou jak nadšenci krátkých pobytů, tak naopak ti, co nedají dopustit na dovolenou, která čítá minimálně týden odpočinku v cizím prostředí. Necháváte-li se při výběru unášet dle kontinentů, jistě vám udělá radost členění právě podle světadílů.

Drsná příroda

Zajímá vás netypické dění naší matky přírody? Pak právě pro vás, milovníky těchto nádher, útvarů a bojů samotné přírody jsou tu cesty do východní Asie. Thajsko je zemí s rozmanitou nabídkou. Pláže se sněhově bílým a pohádkově jemným pískem vás zlákají k naprostému relaxu a unesou vás daleko od běžných starostí. Jenže pamatujte, že právě ve chvíli, kdy to nejméně čekáte, se přihodí to nejméně očekávatelné. Rychlá změna počasí, ultra rychlý příliv a stejně tak odliv, no prostě boj. Příroda je zde prostě jiná, než v našich podmínkách, ale neskutečně krásná. Když se aklimatizujete do nastolených podmínek, jak v Thajsku, Malaysii nebo Indonésii, uvidíte, jak kouzelná příroda může být. Drsných přírodních podmínek je zde vskutku kopa, jenže odměnou jsou zde nádherné květy místních rostlin, nenasytně malebná obloha anebo příjemný vzduch. Cestu do těchto končin by měli vynechat všichni ti, co mají odpor k zvířectvu, zejména plazům a větším rybám.

Západ slunce

Každému romantikovi udělá obrovskou radost možnost vidět kouzelný západ slunce spolu s poznáním neznámých krajů a tradic. Samozřejmě, že západ slunce lze pozorovat i v koutkách našich krajů a klidně i z obýváků doma, jenže pokud navštívíte australskou oblast Rangiroa, anebo zvolíte naopak let na opačnou stranu a vašim cílem bude Jamajka, poznáte, co je vskutku poklad na moři. Destinace s notnou dávkou domorodých tradic, zvyků a obyčejů, kde ještě nestihl cestovní ruch řádně zakotvit. Tím je samozřejmě myšlen fakt, že zde není na každém kroku restaurace a rychlé občerstvené známé po celém světě, že stánky a prodejny jsou zde tradiční a nabízí i tradiční domorodé výrobky a typické suvenýry z těchto oblastí. Nemusíte mít obavu, že se odsud již nikdy nedostanete. I když po chvilce zde strávené budete mít pocit, že jste se ocitli v úplně jiném světě a úplně jiném čase. Zapomenete ne všední starosti a necháte si balzamovat duši nádržným západem slunce.

Malebné ostrovy

Jen kousek dál pokročíme a spolu se zachovalou romantikou na duši se vydáme na pohádkové ostrovy, které stále mají co nabízet. Hledáte-li skutečně nevšední krajinu a místa, kde rázem zapomenete na všechny nepříjemnosti běžný denní doby, pak vás opět nasměrujeme do Austrálie, a k výše uvedené oblasti Rangiroa přidáme půvabné ostrovy Fiji. Neskutečně vybarvená příroda, prostředí, no prostě vše, kam se jen podíváte je pro Evropana jako jiný svět. Navíc domorodci jsou nezvykle milí a všímaví. Většina cestovatelů měla zprvu pocit, že jde o jakési fingování, snaha dostat se k cizincům blíž a pak je třeba okrást nebo tak něco. Jenže na to v klidu zapomeňte. Lidé zde jsou velice štědří a skromní. Faleš je jim naprosto cizí. Ostrovy Fiji jsou pravým rájem na zemi a odpočinek by zde měli hledat všichni, co potřebují naprostý relax, uvolnění od stresu a načerpání nových sil. Zažijete zde nejen odpočinek těla, ale především mysli. I když let na Fiji trvá 24 hodin a cena zájezdu není malá, za ty peníze pobyt jistě stojí. To poznáte, až se budete vracet. Podobné zážitky vás čekají třeba při cestě na úžasné ostrovy Seychely, Maledivy nebo to ostrého a zvučného Mexika, konkrétně na ostrov Holbox. Dokonalá fauna a flóra, východy a západy slunce malují na oblohu nepředstavitelé úkazy a to vše doplňují pohádkové pláže a velice vstřícní domorodci.

Poznávací zájezdy

Lákají vás nová místa a přitom se chcete o nich dozvědět maximum? Milujete historii, zeměpis a cizí kultury? Rádi ochutnáte tradiční kuchyně cizích národů a zajímavá více, než si přečtete v brožurách a knihách? Pak právě pro vás jsou zde poznávací zájezdy. Nejvíce bývá zájem o evropská města s bohatou historií a nádechem romantiky, jako je Lisabon, samozřejmě italská města Řím, hlavní město módy - Milano, pro zamilované nesmí chybět krásná Paříž, nebo Benátky, zájem je také o Londýn a tajemný Istanbul. Pro vášnivé cestovatele jsou však všechna jmenovaná města, ač nádherná a oblíbená, tak již dobře známá a každý správný badatel touží objevovat nové a nové kouty naší krásné zeměkoule. Pro takové osoby může být velice zajímavá poznávací cesta po Číně. Nám nezvyklá kuchyně, tradice, kultura a naprosto bohatá až přebohatá historie má jistě co nabídnout. Podíváte se do nejznámějších čínských měst a míst, vynechána nebude ani Velká čínská zeď, no prostě dokonalé poznání této obrovské země.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8989 (krasny-zivot.cz#22925)


Přidat komentář