Laserová operace očí

Podle odborníků nemá většina odoperovaných pacientů po dvou měsících vůbec žádné problémy. V číslech je to zhruba 95 až 98 odoperovaných pacientů. Můžete tedy žít svůj nový život bez brýlí či kontaktních čoček.

Doporučujeme:

  • Laserová operace očí Praha - Oční klinika Horní Počernice, s.r.o. Vám nabízí laserové operace očí, operace šedého a zeleného zákalu. Jejich klinika uskutečnila na femtosekundových laserech přes 3.500 zákroků, což je největší počet ve střední Evropě! Více informací naleznete na** www.ocniklinikahp.cz**

O laserové operaci očí a metodách refrakční chirurgie

slyšel pravděpodobně každý, kdo se zajímá o možnosti zlepšení svého zraku. Na jedné straně je fantastické, co dnešní technologie umožňují - odklopit vrchní měkkou část rohovky (epitel), s pomocí laseru změnit tvar rohovky tak, aby byl korigován dopad paprsků na sítnici, epitel opět navrátit do původní podoby - vše ambulatně a během několika minut. Na internetu naleznete dnes již desítky klinik, které tyto zákroky nabízí.

Laserová operace očí

Je nepochybné, že technologie funguje a mnoha lidem již pomohla k lepšímu vidění. Je také nepochybné, že metoda je stále na svém počátku a má svá rizika, se kterými by se měl každý seznámit, než se k tomuto životnímu kroku odhodlá.** **

Stále se mluví o výhodách laserových operací očí, ale o tom, jak vlastně probíhají, se moc neví. Asi vás překvapí, že tyto zákroky trvají z pravidla jen** pár minut** a jsou mnohem příjemnější, než třeba trhání mandlí. Laserová operace očí trvá jen o málo déle než návštěva u lékaře, nejdéle zhruba dvacet minut. Zpravidla se operují obě oči najednou, přičemž lékař potřebuje pět až deset minut na jedno oko.

Předoperační vyšetření - laserová operace očí

Nejprve projdete tzv. předoperačním vyšetřením, které trvá zhruba dvě až tři hodinky, někdy déle. Tam se také mimo jiné dozvíte, jaká metoda je pro vás ta nejvhodnější a co vše bude operatér ve vašem oku provádět. Lékař vám odpoví na veškeré otázky a do nejposlednějšího detailu popíše průběh operace.  Poté obdržíte termín zákroku.  V den zákroku projdete vstupním vyšetřením a poté vám nakape sestra do oka anestetické kapky. Anestetické kapky oko znecitliví a umožní operatérovi provést zákrok.

Průběh operace - laserová operace očí

Operace není nijak nepříjemná. Jste zcela při vědomí, jen před zákrokem dostanete prášek na uklidnění. Na oko aplikují rozvěrač, který znemožňuje mrkání. Rozvěrač podchytí, rozevře a zafixuje dolní i horní víčko, čímž** zamezí mrkání**. Laserový zákrok, zejména provedený moderním femtosekundovým laserem, opravdu nebolí. Podle pokynů operatéra se koukáte do určitého bodu a po chvilce je vše za vámi. Bez bolesti, bez nepříjemných pocitů.

Některým pacientům trochu vadí již zmíněný rozvěrač, nejde však o zásadní potíž a navíc by se s ním setkali i u všech ostatních očních operací. Ani po zákroku oko výrazně nebolí, lehce pálí a slzí, po několika hodinách však nepříjemné pocity zcela zmizí. Po operaci oko není ničím zakryto, nemocní už přes něj začínají vidět, zatím ještě ne úplně ostře, to se ale do druhého dne rychle upraví.

Bezprostředně po operaci vidíte trochu rozmazaně, ale jinak stejně jako předtím s brýlemi. První dvě hodiny mohou oči trochu řezat a pálit, ale postupně začne působit prášek proti bolesti, který dostanete na klinice a po dvou hodinách bude již vše v pořádku.

Večer už bez problémů sledujete televizi. Lékaři ovšem raději doporučují první den odpočívat, poslouchat hudbu, eventuálně spát. Nejdůležitější ovšem je, aby si operovaný člověk na oči po operaci nesahal, rohovka se úplně zcelí hned první noc.

Další kontrola probíhá druhý den po operaci. Vidíte úplně skvěle. Ještě týden po zákroku se do očí preventivně kapou antibiotika a zhruba první dva měsíce i umělé slzy, protože oči méně mrkají a jejich povrch více vysychá (zvláště jsou doporučovány lidem pracujícím u počítače).

Asi měsíc po operaci by se nemělo plavat a lékaři nedoporučují také saunu a sporty, při nichž může dojít k úderu do oka. Jinak není operovaný člověk ve svém životě nijak omezen a může již zcela bez potíží chodit do práce a dělat věci jako dříve, ale již bez brýlí.

Další kontrola následuje po dvou měsících po operaci. Zkouší se při ní vidění, většina lidí už je schopná přečíst téměř všechny řádky tabule.

Podle odborníků nemá většina odoperovaných pacientů po dvou měsících vůbec žádné problémy. V číslech je to zhruba 95 až 98 operovaných. Nejčastější komplikace, kterým je vznik zánětu v oku, je po laserové operaci mnohem méně pravděpodobná, než kdybyste dlouhodobě nosili kontaktní čočky.

Je zcela jasné, že každý člověk reaguje na laser jinak, proto se také pocity lidí mohou nezávisle na sobě lišit. A, i když dva lidé podstoupí stejný druh zákroku, bude každý z nich reagovat jinak a také jejich pocity budou jiné. Proto si nemyslete, že pokud podstoupíte tento zákrok, budete pociťovat přesně to, co je popsáno v tomto článku.

Cena - laserová operace očí

Mnohé z nás odradí od tohoto zákroku cena. Operaci si musíte v plném rozsahu hradit sami. Pojišťovny na ně nepřispívají, což je velká škoda, protože mnoho mladých lidí trpí částečnou ztrátou zraku mnohdy již od narození a operace je jedinou možností, jak tento handicap napravit. Cena jednoho oka se pohybuje od 15.000,- Kč, i více v závislosti na počtu odstraněných dioptrií a celkových úpravách, které jsou k uzdravení oka nutné provést. V dnešní době se již kliniky snaží svým budoucím pacientům pomoci, a z toho důvodu připravují různé slevové akce. pokud na nějakou takovou akci natrefíte, může se vám operace slevnit i o několik tisíc korun.

Operaci je možno uhradit několika způsoby

  • v hotovosti
  • na splátky (Většina klinik, které provádějí tyto operace již disponuje svým splátkovým portfoliem, neboť vědí, že cena za operaci je pro mnoho lidí nedosažitelnou. A i přesto někteří lidé stále nepodstoupí tuto operaci právě kvůli její vysoké ceně.)
  • formou dárkového poukazu (Na klinikách můžete zakoupit dárkový poukaz, kterým podarujete někoho ze svých blízkých a pomůžete mu tak ke splněnému snu, čímž bezpochyby ostré vidění pro mnohé znás, je.)

Bylo by vhodné, aby se pojišťovny zamyslely na svým jednáním a dle potřeby pomohli i těmto mladým lidém, kteří jsou v produktivním věku a mají naší společnosti co nabídnout. Vylepšily by jim doslova celkový pohled na svět a umožnili dělat věci, které díky tomuto handicapu nemohou. Také jejich uplatnění na trhu práce by bylo zcela určitě jednodušší a život by byl plnohodnotnější.

Pro koho je operace očí vhodná?

• pro dalekozraké i krátkozraké pacienty (ideálně ve věku 18-36 let)

• pro pacienty s ustáleným počtem dioptrií (min. 1 rok)

• pro nositele brýlí i kontaktních čoček

Vám, kteří jste již na operaci byli, gratuluji k novému pohledu na život. Vy, kteří se rozmýšlíte poradím jen jedno. Nečekejte ani minutu, vždyť žijeme jen jednou a pokud máme tu možnost, využijme ji. Není nic hezčího, než se ráno probudit a VIDĚT!

Doporučujeme:

  • Laserová operace očí Praha - Oční klinika Horní Počernice, s.r.o. Vám nabízí laserové operace očí, operace šedého a zeleného zákalu. Jejich klinika uskutečnila na femtosekundových laserech přes 3.500 zákroků, což je největší počet ve střední Evropě! Více informací naleznete na** www.ocniklinikahp.cz**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8979 (krasny-zivot.cz#22012)


Diskuze a zkušenosti

Marta | 12.10.2017 19:38
Operaci jsem absolvovala tento rok na jaře v Praze Horních Počernicích. Byla jsem krátkozraká, měla jsem okolo 3 dioptrií na obou očích a nechala jsem si to odoperovat najednou, operace jako taková trvala asi 15 minut, vše se dalo v pohodě vydržet a druhý den už jsem řídila do práce.


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat