Jak vybrat to nejlepší zimní oblečení pro děti

Vydáme-li se do obchodu za účelem nákupu zimního oblečení pro děti, pak můžeme být příjemně překvapeni z množství, ze kterého budeme moci vybírat. Při výběru oblečení je však třeba hledět nejen na to, aby bylo líbivé, ale i účelné.

Díky kvalitnímu zimnímu oblečení a správnému vrstvení jednotlivých oděvních kousků, můžeme značně zamezit, aby dítě při zimních radovánkách neprochladlo. U zimního oblečení pro děti je třeba hledět především na funkčnost a kvalitu. I přes to, že budete první roky pořizovat novou zimní výbavu každoročně, nehleďte jen na cenu. Nemusíte sice hned kupovat značkové, zahraniční oblečení. I řada tuzemských výrobců nabízí velmi** kvalitní zimní oblečení pro děti**.

Parametry, které by mělo splňovat zimní oblečení

Ať už se vydáte nakoupit zimní oblečení do některé z kamenných, nebo internetových prodejen, je dobré se zaměřit na určité parametry. Díky nim poznáte, jaké zboží máte „před sebou“. Zda není oblečení jen hezké na pohled, ale funkčně nesplňuje, co by mělo.

Poznejte kvalitní zimní bundu

Podíváme-li se blíže na zimní bundu, na co je dobré se soustředit? V zimě je velký předpoklad, že bude sněžit. Sníh je v podstatě zmrzlá voda. A tak, pokud by nebyla zimní bunda nepromokavá, pak by mohlo dojít k velmi rychlému prochladnutí. Kromě toho, není výjimkou, že kromě sněhu i v zimě prší. U počasí ještě chvíli zůstaneme. Nemusí sněžit, může dokonce svítit sluníčko, zato však může pěkně fučet. A to je druhý z důležitých parametrů. Bunda by neměla hned tak profouknout.

Materiál zimní bundy

V neposlední řadě je zde také materiál zimního oblečení. Co se týká zimních bund, které můžeme najít pod označením „funkční“ bundy, se setkáte s materiálem, jako je například Goretex. Takovýto typ membrány je jedinečný v tom, že se dítě v oblečení nepotí, materiál tzv. dýchá. Přesto se však chlad a sněhové vločky, či voda, nedostanou pod bundu.

Poznejte, že máte před sebou nekvalitní bundu

Máte vytipovanou bundu, která se Vám líbí nejen cenou, barevností, ale i účelností? Ovšem jeden z výše uvedených parametrů ne tak zcela splňuje?O který parametr se jedná? Je-li to poslední zmíněná existence membrány, zvažte ještě jednou volbu nákupu. Budete-li mít před sebou dvě shodné bundy, ovšem s tím, že jedna disponuje membránou a druhá zátěrem, pak vzhledově nezpozorujete rozdíl. Ten však spočívá v účelnosti a samotné kvalitě.

Zátěr najdete u levnějších zimních bund

Bunda se zátěrem bude zpočátku plnit svoji funkci, stejně jako dražší bunda s membránou. Jenže po určité době se zátěr dostane pryč a ze zimní bundy se rázem stane větrovka. Bude sice odolná vůči větru, ale o dýchání materiálu nemůže být ani řeč, natož o nepromokavosti.

Vychytávky zimních bund

Kromě výše uvedených parametrů si můžete všímat i detailů, které posunou bundu o další příčku výše. Něco jiného je, když si budete vybírat zimní bundu pro sebe. Asi těžko budete řádit ve sněhu, jako děti. A v tom je jeden z rozdílů.

Pružný úplet u rukávů

Aby se při zimních radovánkách nedostal sníh do rukávů, pak je dobré si všímat, zda jsou rukávy u bundy zakončené pružným lemem. Ten se obemkne k zápěstí a nepustí dovnitř sníh při koulovačce.

Možnost utáhnutí manžet

Kromě pružného úpletu je také dobré, když bunda umožňuje flexibilní utáhnutí manžety. K tomu slouží pásky na suchý zip. Manžety se utáhnou podle potřeby, dle síly rukavic apod.

Možnost redukce pasu

U zimní bundy pro děti, které již chodí, a tudíž je u nich předpoklad, že se budou „válet“ ve sněhu, je důležité, aby šla v pase stáhnout. Nestahuje se však vrchní vrstva bundy. Kvalitní bunda má ve spodní vnitřní straně tunýlek s pevnou šňůrkou. Díky redukci pasu se zespodu do bundy nedostane sněhová nadílka.

Odepínací kapuce

Možnost odepnout kapuci, je velkou výhodou. Lépe tak můžete bundu vyprat. Navíc, ne vždy je nutná kapuce, zvláště když nefouká, nesněží apod.

Dostatek praktických kapes

Kapsy jsou neodmyslitelnou a praktickou součástí každé bundy. Zvláště malý capart uvítá možnost si dát do kapes nejen rukavičky, kapesník, ale třeba i oblíbeného malého plyšáčka, sušenku apod. Větší děti zase mohou do kapsy bezpečně uložit klíče, mobil aj.

Možnost přicvaknutí rukavic k rukávům bundy

To, že se ponožky rády ztrácejí při praní, je celkem známá věc. A to, že rukavic není nikdy dost, není také třeba zdůrazňovat. Rukavice jen těžko můžete natolik upevnit, aby nesklouzly při koulovačce, lyžovačce. V chladném počasí se také velmi ráda spouští rýma a vysmrkat se v rukavicích je pro nás dospělé celkem těžké, natož pro malé děti. Jenže když si dítě sundá rukavici, pak na ni také může lehce zapomenout. A Vám pak nezbude nic jiného, než jít do prodejny a koupit nové rukavice. Tohoto však můžete být ušetřeni, vyberete-li si bundu, na kterou jdou snadno připevnit rukavice.

Bezpečnostní reflexní prvky

Pro zimní období je nejen příznačný sníh a třeskutý mráz. Je brzo tma, počasí může být mlhavé, sluníčko nemusí svítit. I když zakoupíte dítěti pestrobarevné zimní oblečení, nemusí být ještě zárukou, že bude dítě viditelné na větší vzdálenost. Při nákupu zimního oblečení, a to neplatí jen u zimního, si všímejte, zda jsou jednotlivé kousky opatřeny bezpečnostními reflexními prvky. Může se jednat o různé body, ale také souvislé pruhy.** Reflexní prvky** by měly být umístěné, jak na přední, tak zadní části oblečení.

Rozhodujeme se pro oteplováky nebo kombinézu

Zvažujete, zda je lepší pořídit dítěti oteplováky s bundou, nebo spíše kombinézu? Každé má něco do sebe. Kombinézu vcelku je dobré pořídit pro ty nejmenší děti, které teprve začínají ťapat. Při jejich pádu do sněhu si nemusíte dělat starosti, že by se sníh dostal k tělíčku malého caparta. Navíc obléknutí a svléknutí kombinézy je poměrně rychlé a snadné. Samo o sobě oblékání dítěte do více vrstev, je pro Vás i pro ně samotné kolikráte bojem s přetahovanou. Čím jednodušší a rychlejší bude obléknutí, tím lepší pro obě strany.

Oteplováky

Kombinézy vcelku je možné sehnat i pro větší děti. Jenže u dětí, které již nenosí pleny, může být značně zdlouhavé se vyprostit z kombinézy. Povětšinou děti drží potřebu jít na záchod do poslední chvíle. A pokud by měly kombinézu, pak by se velmi snadno mohla stát „malá“ nehoda.

Oteplováky s vyšším pasem

I oteplováky mohou velmi dobře ochránit děti před vniknutím sněhu. Jen je třeba dobře vybírat. Určitě je lepší zvolit oteplováky, které disponují vyšším pasem, respektive nejsou jen do pasu. Díky tomu si můžete být jisti, že nejenže nevnikne sníh k punčocháčům, ale navíc nebude dítěti táhnout na záda, a tak neprochladne.

Kvalita kombinézy a oteplováky

U kombinézy pro ty nejmenší, není ani tak nutné volit ty nejšpičkovější. A to zvláště, pokud dítě ještě nechodí, nebo teprve s krůčky začíná. Něco jiného je to však u dítěte, které již chodí. V tom případě je dobré se podívat po kombinéze, která je s membránou. A to samé platí u oteplováků.

Výplň navíc v sedací části

Děti si sněhu velmi užívají. Okřikovat je, aby na sněhu neseděly, je do jisté míry zbytečné a marné. Pořídíte-li jim kombinézu, oteplováky s výplní v sedací části, tak dítě hned tak neprochladne.

Praktické poutko u nohavic

I když může být kombinéza, nebo oteplovačky s pružným spodním lemem, nemusíte mít jistotu, že se nohavice nevyhrnou. Sníh by tak mohl proniknout na punčocháče. Některé z kombinéz, oteplováků disponují praktickým poutkem, které přetáhnete přes botu, nebo ji upevníte za pomoci suchého zipu. Díky této vychytávce se nohavice rozhodně nevyhrne.

Nezbytné doplňky k zimnímu oblečení

Součástí zimní výbavy jsou i další nezbytné doplňky, které tvoří především čepice a rukavice. Je možné také pořídit šálu, nebo nákrčník. Má-li však dítě pod kombinézou, či bundou rolák, je již další zabezpečení krku zbytečné, navíc, když kombinéza, bunda disponují vysokým stojáčkem.

Prstové rukavice, palčáky

Těm nejmenším dětem je lepší koupit palčáky. Nebudete totiž muset bojovat s tím, abyste jednotlivé prstíky dali tam, kam patří. Větší děti naopak zase ocení prstové rukavice. S palčáky totiž hůře chytnou hůlky, držadlo u bobů, sáněk apod. A o stavění sněhuláků ani nemluvě.

Čepice

Co se týká čepic, pak je dobré volit takové, které ochrání nejen vlasovou část, ale také uši. Moderní jsou čepice ušanky. Je však třeba vědět, že takové čepice mohou být nositelné u malých dětí, jen když nefouká. Dlouhé pletené tkaničky totiž nejsou určené k zavazování. Něco jiného jsou ušanky, které je možné pod bradou upevnit za pomoci suchého zipu, či určenými tkaničkami na zavazování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8974 (krasny-zivot.cz#23032)


Přidat komentář