Dětské potřeby - Kolín

Když přichází na svět dítě, jedná se o velice radostnou chvilku a nastávající rodiče se celé dny otáčí, aby zajistili vše, co je potřeba. Nejde to však naráz, hezky jedno po druhém.

Tak a je to tu. Měsíce očekáváte narození děťátka, těšíte se na život ve třech, malujete si šťastnou budoucnost, celé těhotenství čtete knihy o správné těhotenské stravě, kterou také za všech možných okolností dodržujete, stejně tak** cvičení pro těhotné**, doma se vám kutálí gymnastický míč, a na pravidelných návštěvách u lékaře  posloucháte, jak se vašemu nastávajícímu přírůstku do rodiny daří. O těhotenství a porodu jste informací nastřádali nadmíru a cvičení těhotných pro snadnější porod zvládáte stejně jako správné dýchání. Taška do porodnice je sbalená, a tak vzniká prostor pro výbavu, respektive rozvržení a seznam všeho, co je potřeba koupit.

Dětské potřeby – Kolín

Kde jinde nakoupit kvalitní a potřebné výrobky než právě v prodejně na to specializované? Ne že by hypermarkety, nabízející výrobky veškerých segmentů, neměli ve své nabídce i nějaké ty potřeby pro nejmenší, jenže většinou se jedná o ne dost kvalitní výrobky. A také vám obvykle nikdo neporadí. Prodejna s dětskými potřebami je na tom obráceně. Nabídka je zde pestrá a obsluha vám poradí, co budete kdy potřebovat, co je nutné koupit hned, co ještě počká a zda se vyplatí investovat, či se stačí spokojit s průměrným výrobkem. Takovou prodejnou je obchůdek s kočárky a dalším dětským zbožím Daniela, který najdete na ulici Kouřimské, s číslem popisným** 12**, v Kolíně. V případě dotazů volejte na mobilní telefonní číslo: 605 171 192, bude-li vás spíše zajímat otvírací doba a kompletní sortiment dětských potřeb v Kolíně, nahlédněte na www.kocarky.cz.

 

Dětské potřeby Kolín

 

Majitelkou této kouzelné prodejny s dětským zbožím je paní Daniela Caltová, a obchod provozuje již více než deset let. Za tu dobu se rozrostl tak, že je nyní největší prodejnou s dětským zbožím ve** středních Čechách**, tudíž titul „obchůdek“ v úvodu je poněkud zavádějící označení. Spíše vystihuje vstřícnost a ochotu personálu. Pakliže máte dotaz, můžete napsat na mail: kocarky@centrum.cz.

Dětské kočárky

 

Klasický kočárek zelený

 

Není to sice úplně první věc, která by měla patřit do vaší výbavy, ale jistě při narození děťátka je nutné na nákup vyrazit. Učinit tak můžete ještě před příchodem prcka na svět, ale stále naše kraje obchází předsevzetí, které se vztahuje k pověře, že pokud je kočárek zakoupen ještě před narozením miminka, dítě zemře. Tato pověra vychází ze skutečnosti, kdy se předbíhá nastalým situacím a dala by se přirovnat k rčení – neříkej hop, dokud nepřeskočíš. V každém případě, pakliže se necháte pověrou ovlivnit, nevadí.** Kočárek** budete potřebovat nejdříve po týdnu, co se z porodnice se svým drobečkem vrátíte. V tu dobu budete možná zaměstnaní jedině svým malým zázrakem, takže se s klidem může stát, že koupíte první kočárek, který alespoň vizuálně bude odpovídat vašim požadavkům. Přitom takový** nákup kočárku** není až tak jednoduchý počin, než se zprvu zdá.

Výběr kočárku – kolečka, provedení, barva

 

Kolečka

 

Nejprve vyřešit počet koleček – tři nebo klasické čtyři? Tři se prý lépe ovládají, respektive kočárek se lépe ovládá, jenže záleží na konkrétním případu. Někomu spíše vyhovuje klasika. Nutno je vyzkoušet. Také řešení odkládacího prostoru je potřeba zvážit. Budete s kočárkem hodně cestovat, nebo spíše ho vozit v autě? Ale abychom neodběhli od koleček a jejich okolí. Nabídka druhů, velikostí a materiálů je skutečně pestrá. S výběrem vám pomůže prodavačka a to na základě vámi sdělených informací. Chcete s kočárkem zdolávat terény (samozřejmě mírné), anebo jde pouze o povozek pro dítě do města? Rozdíl v tom je. Ať tak, či jinak, vždy je vhodné zvolit kočárek** s pérováním**. Miminku se i po náročnějších stezkách bude cestovat pohodlněji.

Kombinace nebo více kočárků?

 

Kombinované kočárky

 

Porevoluční doba nám přinesla mimo jiného také kombinované kočárky. Prakticky šlo o to, že jste při narození koupili jeden kočárek a ten dítě mělo po celou dobu, než začalo běžně chodit. Byl to jak běžný, klasický kočárek, dala se také vyndat vanička a sestavit tak sporťák a další. Jestli takovému kočárku dáte přednost, je jen na vás, avšak lépe je koupit jeden kvalitní kočárek na začátek, jiné druhy koupit později. Navíc existují bazary s kočárky, a pakliže je ten váš zachovalý, jistě po něm někdo prahne.

Kočárky pro dvojčata

V dnešní době se rodí více dvojčátek, takže poptávka po těchto typech kočárků je nemalá. Vybrat si můžete jak z vaniček umístěných vedle sebe, tak za sebou. Záleží opět na tom, co vám vyhovuje více. Musíte zvážit i případ, zda se tak vlezete do výtahu, v případě, že bydlíte v činžáku, kde se takovému prostředku nevyhnete. I přes fakt, že se rodí více dvojčat, je nabídka těchto kočárků oproti klasickým značně pochudlá, a tak se budete muset s výběrem omezit.

 

 

Kočárek pro dvojčata

 

Jakou barvu kočárku zvolit?

U klasického kočárku máte na výběr mnoho barev, motivů a materiálů. Zdá se vám tmavý kočárek příliš depresivní? Jistě nepohrdnete světlým, pro malou princeznu třeba růžovým. Nicméně, musíte brát v úvahu povrch kočárku, a zda po několika cestách nebude krásně růžový kočárek spíše s příměsí bláta a našedlý od prachu. Nejvhodnější je volba omyvatelného povrchu a s pestřejším vzorem, než je jednobarevné provedení. Na takovém kočárku totiž nebude kdejaký případný cákanec až tak vidět. Nepromokavost oceníte jak vy, tak vaše nemluvně, i když ono vám to nedá najevo. Nicméně, vždy je nutné mít pláštěnku na kočárek – není dobré i nepromokavý kočárek nechat zcela zmoknout.

Další vybavení pro dítě

 

Doplňkové vybavení

Oblíbené se v posledních letech staly přenosné vaničky na dítě. Je to prakticky druh sedačky, který se perfektně vměstná do auta, můžete s ním chodit po nákupním centru, položit v restauraci na židli, nebo na speciální vozík v hypermarketu. Vanička je nutná pro všechny, kteří častěji vezdí autem. Uvidíte, jak vám její přítomnost ulehčí cestování s miminkem. K vaničkám existují i přídavná kolečka, na které vaničku jednoduše zavěsíte a můžete jezdit, například po zmíněném nákupním centru. A kočárek může zůstat v klidu domu. Ušetříte si čas a práci s jeho skládáním a rozkládáním. Vanička a její přídavná kolečka jsou méně náročná. Nicméně i tak je nutné mít klasický kočárek doma, na běžné procházky apod.

Sporťáky, golf kočárky

Pro větší děti jsou tu pak kočárky sportovní, nebo takzvaně golfové kočárky. Sportovní, již dle svého názvu – jsou určeny do terénu, respektive jakéhokoli terénu. Jsou pevnější, a odolnější. Jejich stabilita a kvalita se také promítne na ceně, v porovnání s kočárkem golfovým. To jsou lehké, jednoduché kočárky pro větší děti, určené pouze na běžné cesty po městě apod. Výhodu můžeme spatřovat v ceně, neboť jsou poměrně levné a také lehké, takže i slabší ženy s nimi nemají problém. Výběr je opět na vás, vašem způsobu života, případně na doporučení prodejce.

 

Sportovní kočárky

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8968 (krasny-zivot.cz#22926)


Přidat komentář