Voňavý a zdravý domov on-line

Už se vám také stalo, že se vám při vdechnutí určité vůně vybavil obrázek na něco milého, co jste zažili a měli zasunuto ve vzpomínkách? Ano, vůně dokáže probudit naše vědomí a nejen to, umí ho také zklidnit nebo nabít energií.

Citlivý nos máme už od pravěku

Význam vůně lze rozpoznat i v ustáleném výrazu „to mi voní“ nebo „to mi nevoní“ nebo dokonce „něco tady smrdí“. Tato slovní spojení používáme v běžném životě, jako komentář k různým situacím, kde nám byla inspirací právě vůně, ať libá či nelibá. Odpudivý zápach dokáže přehlušit krásu místa a naopak smyslná vůně dokáže přimhouřit oči. Proto se tak rádi pěknou vůní obklopujeme.

Historie využití vonných esencí spadá do pravěku, kdy se lidé potírali vonnými rostlinami a zapalovali aromatická dřeva při slavnostních příležitostech a potřeba vůně přetrvala až do dnešních dnů. Vonné látky, jako např. myrha, kadidlo, jasmín nebo růže,  dokázaly lidem zpříjemňovat život. Některým z používaných rostlin a živočišných látek,byly připisovány i léčivé účinky, které byly doloženy a potvrzeny až moderní vědou. Pro potřebu zakonzervovat vůni, uchovat její stálost a intenzitu, byly vždy pečlivě vybírány trvanlivé látky např. alkohol, parafín a olej, které dokázaly tyto vlastnosti nenarušit, naopak vyzvednout a uchovat. Výroba takových produktů nebyla jednoduchá a proto byly určeny těm nejmajetnějším vrstvám.

Dnes výroba kvalitních vonných esencí zůstává stejně složitá, změnila se však její dostupnost a vůně nás začaly obklopovat doslova na každém kroku.

Chceme, aby náš domov voněl

Zatímco jsme denně vystaveni desítkám vůní a různých pachových vjemů, které pro nás nemusí být vždy příjemnými, po návratu do tepla domova chceme být obklopeni vůní, která dává pocit bezpečí, je důvěrná a známá. Někdy si zase vůní chceme vytvořit atmosféru, která je charakteristická pro danou příležitost. Třeba pro Vánoce je typická kombinace vanilky, skořice a hřebíčku. Vůně levandule zase dává pocit čistoty a pořádku, růže navozuje klid a vyzvedává důležitost okamžiku, vůně zeleného jablka nás naplňuje svěžestí a lékořice nás zase vrací do dětství. Vůně umí nejen potěšit, některé dokážou něco navíc a to zlepšit kvalitu vzduchu, pročistit dýchací cesty, odstranit zápach ze zvířat, jídla, cigaretového kouře a také dokáže zničit nebezpečné bakterie. Záleží při tom na formě, kterou je vůně podávána. A právě taková forma očisty vzduchu je vhodná pro alergiky, malé děti a nemocné. Co na tom, že je venku nepředstavitelně škaredě a nemůžeme do přírody, co na tom, že venku řádí smog, my si s tím doma dokážeme lehce poradit, stačí se obklopit tou správnou vůní.

Katalytická lampa - zaručený likvidátor bakterií

Za dokonalým designem katalytické lampy se ukrývají její nepřekonatelné vlastnosti. Svým tvarem připomíná spíše velký šperk, svým využitím předčí svůj vzhled, spojuje v sobě totiž dvě funkce, je aroma lampou a čističem vzduchu zároveň. Dokáže dlouhodobě provonět interiér, ničí bakterie a plísně ve vzduchu, odstraňuje nežádoucí pachy. Účinky** katalytických lamp** byly důsledně testovány, protože nejprve sloužily v medicínském prostředí jako desinfekce, teprve později díky aroma doplňkům začaly sloužit i jako doplňky našich domovů. Z ověřených výsledků vyplývá, že po 90 minutách působení zahubí 99% prachových roztočů, po 3 hodinách zničí 99% bakterií  a ke zničení  téměř 65% plísní jim stačí 60 minut. Tyto vynikající výsledky, jichž se dosáhlo pomocí katalytické oxidace, vyšvihly katalytické aroma lampy na špičku popularity.

Aroma lampy s nabídkou vonných olejů

Aroma lampy plněné vonnými oleji, vybrat si může opravdu každý, protože paleta vůní je pestrá, součástí nabídky jsou oleje s vůní ovocnou, květinovou i kořeněnou orientální. Kdo zatím nemá své oblíbené vůně, může si objednat malá balení vůní a prostřídat je, než zjistí co mu nejvíce vyhovuje.

Vonné difuzéry plněné esenciálními oleji

Pokud máte obavy z otevřeného ohně je dobré poohlédnout se po vonných difuzérech s esenciálními oleji, jejichž účinek trvá 6-12 měsíců nepřetržitě. Jejich účinnost závisí na velikosti difuzéru a počtu vložených tyčinek a tím je i ovlivněna intenzita vůně, která by měla být příjemná a nevtíravá.

Hezké chvilky při plameni hořící svíce

Pokud si libujete při pohledu na oheň a rádi posedíte při plamenech svíce, je možné si tyto hezké chvíle osvěžit i příjemnou vůní, které hořící svíce vydává. Navíc různé barvy i tvary svící jsou dokonale zpracovány, takže jsou i pěkným interiérovým doplňkem. Tyto svíčky vydávají jasný plamen, voní a nedýmí, navíc díky použité technologii můžeme zvolit délku jejich hoření a vybrat si podle toho svíčku se životností 30, 70, 150 až 300 hodin.

Každá vůně má svá specifika

Příjemná vůně patří určitě do našich domovů, existují však také místa, která navštěvuje spousta lidí a dochází tam k prolnutí  různých pachů, tady bezpečně pomůže opravdu jen katalytická lampa, která pacifikuje tyto pachy a převezme jejich roli v podobě příjemné vůně. Stejně tak je vhodná i do nemocničních zařízení nebo domovů pro seniory, kde kromě očistných vlastností, potlačí svou vůní sterilní a odosobněné prostředí.

Navození libých pocitů, pomocí třeba difuzéru, můžeme dosáhnout v malých kancelářích, buticích nebo různých poradnách, kde záleží na prostředí ve kterém se řeší problémy, jednání nebo nakupování dražších položek. Taková vůně bývá skoro nezřetelná, ale pokud dané místo znovu navštívíte, znovu se vám připomene vyvoláním příjemného pocitu. Do intimního prostředí, třeba malé kavárničky, ale také doma k vínu nebo teplé lázni patří samozřejmě voňavé svíčky. Dokáží krásně uvolnit a navodit příjemnou atmosféru. Navíc se říkává, že ve světle svíček je každá žena krásná a žádoucí.

Dárky s nápadem a bez stresu

Exkluzivní kolekce svící, difuzéry, různé aroma lampy, nabídka esenciálních olejů, to jsou krásné a důstojné dárky, hodící se ke všem příležitostem nebo také mohou sloužit, jako vhodná prezentace pro potřeby různých firem, stačí si jen vybrat. Navíc je nabídka doplněna o kosmetické dárkové koše, vonné balíčky a koupelnové doplňky, s možností výběru podle fantazie klienta, to vše na jednom místě. Stačí se posadit, zapálit vonnou svíci a být on-line.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8956 (krasny-zivot.cz#22936)


Přidat komentář