Solné lampy

Solné lampy, ať už elektrické nebo přírodní, vytvářejí pohodovou a romantickou náladu. Kromě toho mají pozitivní vliv na psychiku a zdraví. Ze solné lampy se můžete těšit po celý rok. Zvláště pak v podzimních, sychravých dnech oceníte jejich atmosféru.

Solné lampy najdou své uplatnění prakticky v každém prostoru. Pro solnou lampu jistě najdete místo, ať už doma v obývacím pokoji, pracovně, koupelně či dětském pokoji. Solnou lampu si však také můžete umístit do kanceláře.

Představení solné lampy

Zavítáte-li do některého ze specializovaných obchodů, ať už kamenného, nebo e-shopu, pak Vás překvapí množství solných lamp, ze kterých můžete vybírat.

Jak vůbec získala solná lampa svůj tvar, a proč je každá lampa naprosto autentická, jedinečná? Solná lampa je vlastně ručně opracovaný velký krystal soli, a to té nejvyšší kvality. A právě tím, že se každá lampa vyrábí jednotlivě, je zaručena její originalita. Solná lampa může být doplněna také o dřevěný podstavec. Podstavec se především volí u elektrických solných lamp.

Vybíráme solnou lampu

K dostání jsou solné lampy opracované nejen do různého tvaru, ale také velikosti. Kromě toho můžete vybírat ze solné lampy elektrické, kdy nepotřebujete čajovou svíčku a solné lampy přírodní. U solných lamp můžete také vybírat z různorodosti barev, podle toho, jak byl daný krystal soli zbarvený. K dostání jsou solné lampy například barvy lososově růžové, či světlounce oranžové. A pak tu je ještě velikost solných lamp. Ta se pohybuje od stovek gramů, až po desítky kilogramů. Zakoupit si tak můžete solnou lampu o váze cca 0,5kg až cca 60kg. Rozhodnete-li se například pro nákup solné lampy o hmotnosti 60kg, pak se budete moci těšit nejen z příjemného osvětlení a vlivu na Vaše zdraví. Taková lampa se stane bezpochyby neotřelým designovým kouskem ve Vašem bytě, či kanceláři.

Zbarvení solných lamp

Již výše jsme se dotkli možných barevných kompozic solných lamp. Čím to je, že solný krystal, ze kterého pak zručné ruce vyrobí solnou lampu, může být různobarevných odstínů? Solný krystal je tvořen přírodními přísadami, a to konkrétně manganem a železem. A právě kombinace těchto prvků má za následek různý odstín dané solné lampy.

Vyberte si takový odstín lampy, který bude co nejpozitivněji působit na Vaši psychiku. Ovšem, ať už si vyberete jakýkoli odstín, můžete se těšit na hřejivý, teplý podzimní barvu. Barvu, kterou tak většina z nás obdivuje při procházkách podzimní krajinou.

Vhodné umístění solných lamp

Solná lampa se hodí prakticky do každého prostoru, do každé místnosti. Její přítomnost je přímo žádoucí, dáli se to tak říci, u televize, počítače, notebooku. Tedy u přístrojů, které jsou sice pro nás nezbytným zdrojem informací a zábavy, zato však mohou působit do určité míry negativně na naši psychiku a zdraví.

Solné lampy - prodej

Také se těšíte na podzim, který přináší zářivou barevnost listí? Ovšem vedle neopakovatelné kompozice, kterou dokáže vykreslit na plátno jen zručný malíř, s sebou přináší podzim i sychravé a chladné počasí. Rádi byste si zpříjemnili tyto dny hřejivým světlem? Rádi byste podpořili a posílili Vaši imunitu? Pak Vaše volba může spočinout na pořízení solné lamp.   Kromě toho, pomalu, ale jistě se blíží čas vánoční. Ani se nenadějete a zaklepe na dveře. Co takhle pořídit Vašim blízkým, rodině, přátelům vskutku originální a zdraví prospěšný dárek v jednom? Kromě toho, dárek v podobě solné lampy se hodí po celý rok. Hledáte-li obchůdek, který má bohatou nabídku solných lamp, svícnů, ať už přírodních, nebo opracovaných elektrických, pak Vám můžeme na jeden takový dát tip.

Výhody solných lamp

Pro nákup solných lamp se rozhodujeme nejen z důvodu příjemného, tlumeného osvětlení, které z lampy plyne. Lampy mají více než pozitivní vliv na naše zdraví, a to po psychické i tělesné stránce.

Solný krystal, ze kterého je solná lampa, funguje na principu ionizátoru vzduchu. Tato ionizace se pak ještě zesiluje, když se krystal zahřeje. Zahřátí je možné buď zapálením čajové svíčky, nebo elektrickou energií, kdy solnou lampu zapojíme do zásuvky.

Účinky solných lamp na naše zdraví

Nikomu z nás se nevyhne minimálně nějaké to nachlazení. Solná lampa má pozitivní vliv na naší imunitu. A tak, budete-li ji pravidelně používat, pak můžete docílit významného snížení případných nachlazení. Solnou lampu také ocení jedinci trpící různými alergiemi, jedinci s astmatem a jedinci, kteří mají obecně oslabenou imunitu. Solná lampa pomůže i v případě zdravotních potíží s oběhovým systémem.

Vybíráme solnou lampu podle barvy

Solnou lampu si nemusíte vybírat jen na základě její jedinečnosti, co do tvaru, velikosti, ale také barvy. A právě barva hraje v jistém ohledu velký vliv při nákupu. Již výše jsme uvedli, že barva solného krystalu je ovlivněna samotným složením krystalu. Kromě toho, jaký poměr jednotlivých složek je u solného krystalu, má úzkou souvislost k vlivu na naše zdraví.

Kupříkladu do oranžova laděná solná lampa ve Vás vyvolá euforii, veselou mysl, uvolněnost v duši. Budete se cítit relaxováni a v pohodové atmosféře. Oproti tomu do červena zbarvená lampa sama o sobě vyzařuje energii, a tu pak přenáší i na Vás. Ne nadarmo je červená barva barvou lásky, erotiky a vzrušení. A tak, chcete-li vnést do Vaší ložnice změnu v podtónu vášně, pak zvolte solnou lampu červenou. Pak tu máme také žlutou barvu solné lampy, ta má pozitivní vliv na celý trávicí systém. Hledáte-li něhu a uvolnění, klid pro Vaši duši, pak se zaměřte na solnou lampu laděnou do růžova.

Čím barvitější solnou lampu zvolíte, tím také docílíte intenzivnějšího a intimnějšího osvětlení. Můžete si také pořídit hned několik solných lamp a vytvořit si tak tzv. solné sousoší. Záleží zcela na Vaší fantazii, jak lampy zkombinujete a rozmístíte. Zda je soustředíte na jedno místo, nebo umístíte do rohů místnosti.

Říkáte si, jak ten čas letí? Když máme děti, vnímáme ubíhání času ještě mnohem rychleji. Je to jako včera. Miminko se narodí, sotva se nadějeme a již slavíme první rok jeho narozenin, a takto to pokračuje. Dítě velmi rychle roste. V „podobě“ dospělého jsme naopak po dlouhou dobu. Ovšem, den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem, atd. se čas neúprosně na nás projeví. A to na tělesné i fyzické stránce. Koho by nepotěšilo, kdyby mohl alespoň trošku zpomalit proces stárnutí. Kouzelníci nejsme, a tak Vám žádný zázrak neslíbíme. Přesto …, přesto, pokud si pořídíte solnou lampu, můžete díky ní „zpomalit běh času“. Ostatně, za vyzkoušení de facto nic nedáte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8955 (krasny-zivot.cz#22930)


Přidat komentář