Rekonstrukce bytů a domů Ostrava a okolí

Myslíte si, že Váš dům nebo byt už něco zažil a je zapotřebí provést rekonstrukci, na kterou si však sami netroufáte? Nezoufejte a oslovte profesionální firmu, která za Vás veškeré práce související s rekonstrukcí provede, a to kvalitně a odborně.

Každý dům nebo byt by měl být místem, kde se člověk cítí dobře a pohodlně. Proto je důležité, aby si každý z nás zařídil bydlení, které je útulné a pohodlné. Jelikož doma trávíme nejvíce času a den co den se na interiér bytu či domku musíme dívat, tak je důležité, aby byl obytný prostor příjemný na pohled. Vedle estetiky je však rovněž důležitá praktičnost bytu. Jestliže došlo k situaci, kdy Vaše současné bydliště nesplňuje kritéria, ať už z toho důvodu, že je nemoderní, vybydlené nebo prostě jen okoukané, je tím nejlepším řešením pustit se do přestavby.

Rekonstrukce bytového jádra

Bydlíte v panelovém domě a hledáte způsob, jak si v něm Vaše bydlení zpříjemnit? Jednou z možností je rekonstrukce bytového jádra, která se stala velmi žádanou formou úpravy interiéru. Ve starých "panelácích" dochází k odstraňování umakartových jader a rekonstrukci je podrobena především koupelna a toaleta. Existuje spoustu bytů, jejichž prostory jsou nevhodně řešené a tím pádem špatně využitelné. A právě rekonstrukce bytového jádra Vám poskytne lepší a efektivnější využití Vašeho prostoru. Díky rekonstrukci bytového jádra můžete celkový design Vašeho bytu změnit k nepoznání. Stačí jen oslovit profesionální firmu, která rekonstrukce bytů a bytových jader provádí a luxusní výsledek máte zaručen.

Jak vybrat správnou firmu?

Firem, které poskytují služby jako je rekonstrukce bytového jádra, existuje celá řada. K tomu, abyste však vybrali správně, je důležité se s někým poradit, například se známými nebo sousedy, kteří už rekonstrukci podstoupili a mohou Vám tím pádem nějakou spolehlivou firmu doporučit. Také je dobré odeslat své požadavky několika firmám, kterým popíšete své představy, požádáte je o předběžné nacenění a pak se rozhodnete. Je důležité, aby firma, kterou jste si vybrali, našla individuální řešení pro Vás konkrétně, aby vše bylo dle Vašich představ.

Co může rekonstrukce bytového jádra zahrnovat?

Mezi práce, které patří k přestavbě bytového jádra, patří mimo jiné i likvidace a odvoz starého bytového jádra, provedení instalatérských prací, včetně provedení rozvodů vody, elektroinstalace a opatření revizí, pokládka dlažby a obkladů, provedení stavebních prací, vymalování stěn, připojení osvětlení, opatření dveří včetně jejich montáže a úklidové práce. Existují také firmy, které tyto práce a ještě mnohem více, provádějí sami. Na druhou stranu existují i takové, které se zaměřují jen na jednu či dvě práce, proto je pro Vás lepší najít firmu, která Vám rekonstrukci provede kompletně celou, ať se vyhnete shánění jednotlivých řemeslníků.

Zemní a výkopové práce

Mnoho lidí si přesně neumí představit, jaké práce spadají pod pojem zemní. Nejčastěji se ze zemních prací provádí svahování, modelování terénu, planýrování, výkopy rýh, výkopy v těžko dostupných terénech, zpevňování břehů vodních toků, čištění a odbahňování toků a rybníků aj. Výkopové práce se týkají jak svahových terénů, tak i terénních úprav rovinných. Firmy provádějící zemní výkopové práce realizují výkopové práce pro inženýrské sítě, jako jsou plynovody, kanalizace, vodovody, a zajišťují jejich pozdější zahrnutí zeminou. Dále se výkopové práce provádějí pro vytvoření základů staveb. Na zahrádkách můžete využít výkopové práce pro realizaci venkovních bazénů, okrasných jezírek nebo fontán.

Pokládka plovoucích podlah

Rozmýšlíte se, jakou si doma necháte položit podlahu? Pak je plovoucí podlaha skvělou volbou. Při výběru plovoucí podlahy se však mějte na pozoru, protože je zde více možností a každý druh podlahy se hodí do jiného pokoje. Také je zde ještě rozdíl finanční, a to ne malý. Pojďme si představit jednotlivé plovoucí podlahy, abychom si výběr zjednodušili.

Dřevěná plovoucí podlaha

Dřevěné plovoucí podlahy patří mezi podlahy dosti finančně náročné, ale na druhou stranu jejich životnost nám všechno vynahradí. Výhody této podlahy tkví v tom, že jde o čistě přírodní materiál, který má vynikající izolační vlastnosti, jednoduchou udržovatelnost, snadnou renovaci nebo popřípadě výměnu poškozených dílů.

Laminátová plovoucí podlaha

Laminátové plovoucí podlahy jsou levnější variantou dřevěných plovoucích podlah, ale je zde rozdíl v životnosti. Ta je u laminátu kratší, než u dřeva. Laminátová podlaha vydrží zhruba 30 let, kdežto ta dřevěná o 20 let více. Co se údržby týká, tak nám vystačí vysavač a vlhký hadr, stejně jako u dřeva.

Korková plovoucí podlaha

Tato podlaha je vhodná pro všechny ty, kteří doma chtějí kráčet po měkkém a tichém. Zkrátka korková podlaha je spojení podlahy dřevěné s linoleem. Korek pokládáme všude tam, kde potřebujeme zajistit vysokou mechanickou odolnost. Výhodami korkových plovoucích podlah jsou výborná tepelná a zvuková izolace, pružnost, měkký povrch, tvarová stálost, nízká cena a snadná údržba. Velkou nevýhodou však je, že ji nelze renovovat.

Bambusová plovoucí podlaha

Tato podlaha patří ve světě mezi velmi oblíbené a troufám si říct, že nejvíce používané. Důvodem jsou skvělé užitné vlastnosti jako tvrdost, mechanická odolnost a pružnost. Bambus je přírodní materiál, který nám vydrží desetiletí. Bambus také vydrží mnohem více, než třeba dřevo, takže jsou i známky opotřebení nižší, než u dřeva. Bambusová podlaha se proto hodí do míst, které jsou více opotřebovávané, jako například kuchyň.

Dřevěné parketové podlahy

Jsou oblíbené hlavně díky tomu, že jsou staletím prověřeným materiálem. Parketové podlahy mají neomezené možnosti provedení a dokáží nás překvapit i svou elegancí. Výhodou parketových podlah je, že je můžeme pokládat téměř všude a také to, že jejich pořizovací cena je nízká. Podstatnou výhodou této podlahy je také možnost renovace a v případě potřeby i jednoduchá výměna poškozených dílů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8959 (krasny-zivot.cz#23017)


Přidat komentář