Projekty rodinných domů

Pokud jste se rozhodli pro výstavbu rodinného domu, jistě jste se velmi často zamýšleli, mezi jakými domy si vybrat ten pravý. Který by vyhovoval vašim představám s ohledem na kvalitu a estetičnost. Ale také na veškeré možné výhody určitých domů.

Doporučujeme:

 • Tesařství a pokrývačství ,okr.Olomouc a okolí- Jejich firma je zaměřená na provádění tesařských prací tzn. Výroba a montáž vázaných krovů. Na novostavbách starých domech a také na historických objektech. Dále provádíme výstavbu masivních dřevostaveb,roubenky a sruby. Od návrhu 3D , dodávky materiálu až po realizaci.

 

 

 • Práce na střechách Tomin , okr.Ústí nad Labem a okolí - Ploché střechy, šikmé střechy, pokrývačské a klempířské práce, hromosvody, práce malířské a lakýrnické, zednictví, podlahy. Montáž, servis a revize plynového zařízení. Elektro a instalatérství. Provádí také** výškové práce** s použitím horolezecké techniky.

 

 

Možností je mnoho ať už se jedná o kvalitu nebo jisté výhody. Proto je velmi dobré se nad tímto více pozastavit a zapřemýšlet, zdali námi vybraný dům, splňuje větší množství našich přání. Pokud se pozastavíme nad typovými a individuálními projekty, měli bychom si je blíže přiblížit.

Co je typový projekt rodinného domu

Je to projekt velmi oblíbený mezi různými stavebními firmami. Ale i pro projektanty znamenají typové projekty dokonalou jistotu. Jelikož tento typový projekt je určen určité skupině stavebních firem a jeho úhrada je pouze jediná. Tyto projekty rodinných domů jsou velmi pěkně řešené, kvalitní a praktické. Jsou sice o malinko dražší, ale na druhou stránku se u těchto typů platí za skutečnou kvalitu a podle představ daného klienta.

Typové projekty jsou pro klienty tak zvanou inspirací, aby si mohli prohlédnout vlastníma očima, svůj vysněný dům. Na základě toho se rozhodnou, zdali s tímto typem projektu souhlasí, nebo mají malinko jiné představy. Potom se mohou zrealizovat malé opravy ovšem za podmínek menšího finančního poplatku.

 • Výhody tohoto projektu jsou v tom, že je velmi rychlý, nežli u individuálních projektů.
 • Nevýhody jsou, že se vychází pouze z menšího množství možností, které jsou omezeny. Takže pokud je tento typový projekt již vyhotoven, mohou se s ním dělat pouze velmi malé možnosti úprav. Ale také co se týče možností výběru stavebního materiálu, jsou velmi omezeny. Jsou totiž navrženy tak, aby odpovídali co nejnižší cenové relaci. Proto může tento typ projektu rodinného domu, být stavěn i ne zrovna z kvalitních materiálů.

Individuální projekt rodinného domu

Je určen pro lidi, kteří mají jisté představy, jak si svůj nový dům představují. Komunikují s projektantem, který jim v jejich představách vychází maximálně vstříc. S ohledem na dokonalost a respektování daných představ investora je tento individuální projekt o mnoho dražší. Ovšem díky tomuto projektu můžete docílit přesných představ a komfortu vašeho bydlení. Jste totiž stále v kontaktu s projektantem, který vám vychází maximálně vstříc.

 • Výhody jsou, že váš dům se s tímto projektem stává dokonalou myšlenkou vašeho přání.
 • Nevýhodou je příliš vysoká cena a dlouhé trvání vyhotovení tohoto projektu. Je to odůvodněno dokonalou precizností a velmi dobrou kvalitou zvoleného materiálu. Proto je vhodný pro skupinu lidí s možností vyšších investic.

Co dělá projektant

Projektant je osoba, která se specializuje na danou činnost, jako jsou například pozemní stavby, dopravní stavby, nebo statiku nosných staveb a podobné činnosti. Také se podílí na realizaci a dodavatelské dokumentaci. Projektant vypracovává veškeré rozpočty stavby. Většinou spolupracuje z kanceláře s menšími firmami. Musí být bezkonfliktní a dbát na dokonalou preciznost svěřeného projektu.

Kdo je architekt

Architekt je osoba, která vytváří plán daného domu pro realizaci výstavby. Přenáší požadavky investorů na stavitele. Proto velmi kvalitně rozumí všem potřebám s tím spojených, jako jsou principy, vlastnosti a předpisy. Tím tak dokáže zrealizovat dané představy do dokonalosti designu stavby, kterou si investor představoval. Velmi dokonale také dokáže zrealizovat veškeré podklady, které jsou určené ke kvalitní a rychlé spokojenosti investora. Těmito prostředky jsou velmi rychlé a kvalitní návrhy řešení jak na čas a představy, tak také možné řešení finančních nákladů. Architekti jsou povinni dělat takové projekty, aby vyhovovali bezpečnosti a zdraví lidí.

Druhy rodinných domů

Rodinné domy mohou být v několika provedení

Pasivní dům

Je veliký unikát, co se úspory energie za vytápění týče až o 90 %. Tento dům se dokáže obejít bez klasického topení, jelikož si bere tuto topnou energii ve většině roku ze spotřebičů, z lidí, dokáže využít slunečního záření a podobně. U tohoto typu domu, je většina prosklených ploch orientována na jižní stranu. Vyniká nadstandardní tepelnou izolací a vzduchotěsností. Typ tohoto domu je kompaktní bez jakýchkoliv výčnělků. Jsou velmi jednoduché, ale přesto dokonale elegantní.

Dřevostavby

Dřevostavby velmi dobře působí na psychickou stránku každého člověka. Co se týče vytápění potom je zde veliká výhoda rychlého vytopení, ovšem nevýhodou je opětné rychlé vychladnutí. Má dokonalou regulaci vlhkosti, které ve zděném domě těžko docílíte. Doba výstavby těchto domů je velmi rychlá a může se stavět i v zimě. Má dokonalou požární ochranu. Dřevostavby, ale i přes všechna pro a proti jsou v dnešní době velmi oblíbené.

Nízkoenergetické domy na klíč

Tyto domy mají velmi dokonalé akumulační vlastnosti a jsou velmi vhodné pro alergiky. Bývají stavěny z lehčeného betonu, proto preferuje tento dům dokonalé klima. Jsou stavěny přesně podle představ investora s velmi nízkými náklady. Mnoho firem tyto nízkoenergetické domy dokážou postavit během několika dní, což je veliká výhoda. Jsou také velmi oblíbené. Tyto nízkoenergetické domy se rozdělují:

 • Nízkoenergetické
 • Pasivní
 • Nulové
 • Plusové

Bungalov

Tyto typy domů vynikají svou charakteristikou zpravidla čtvercového půdorysu se vstupní verandou. V dnešní době jsou tyto bungalovy velmi oblíbené vzhledem dokonalé jednoduchosti a eleganci. Tyto domy mají své jednoduché kouzlo. Dají se stavět ze všech materiálů. Dají se pořídit za velmi nízké finanční náklady, proto jsou hojně využívány.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů domů

Samostatně stojící dům

 • Výhodou tohoto typu je, že veškeré místnosti mohou mít okna. Celý prostor tohoto typu domu je dokonale osvětlena sluncem. Pokud disponujete velikým pozemkem, může být dům i přízemní.
 • Nevýhodou je, že je vystaven všem povětrnostním vlivům. Proto jsou na tento typ nutné mnohem větší finanční náklady na vytápění, ale i údržbu.
 • Výhodou je, že se společnou zdí snížíte veškeré náklady. Hodí se velmi dobře jako dvougenerační bydlení s maximální možností soukromí.
 • Nevýhodou těchto typů je částečně omezeno soukromí, pokud nemáte dokonalou zvukovou izolaci.

Dvojdomek

Řadový dům

 • Výhodami tohoto typu je, že jsou pouze se dvěma průčelími, což umožňuje nejúspornější řešení z hlediska údržby nebo tepelných ztrát a podobně.
 • Nevýhody jsou, že se tento dům orientuje pouze na dvě strany a nemáte skoro žádné soukromí.

Typy rodinných domů

Typy rodinných domů se dělí také podle stavebního materiálu. Dá se použít veliká škála těchto materiálů, ale vždy záleží na Vašich představách o úspornosti tepla i finančních nákladech. Jsou to například typy rodinných domů:

Rodinný dům na klíč Ekonom 4+1

Je to cihlový dům, který nabízí dokonale komfortní bydlení pro čtyřletou rodinu. K tomuto domu náleží garážové stání, úložné prostory a podobně. Ve druhém patře je možnost realizace dvou pokojů. Dům se základovou deskou a garážového stání se pohybuje od 1.999000,- Kč.

Rodinný dům na klíč Atrium

Je novinkou z roku 2009. Na výstavbu tohoto domu je nutný větší pozemek, jelikož je řešený jako přízemní dům ve tvaru L. Je vhodný pro pětičlennou rodinu. Vyniká dokonalostí a svým způsobem i menším luxusem. Jeho cena se pohybuje přibližně okolo  3.000.000,- Kč.

Typů těchto domů je celá škála, různých rozměrů a nákladnosti. Pokud se rozhodnete pro jakoukoliv výstavbu rodinného domu, vždy využijte všech možných nabídek a potom se v klidu rozhodněte, co Vám bude nejvíce vyhovovat.

Doporučujeme:

 • Tesařství a pokrývačství ,okr.Olomouc a okolí- Jejich firma je zaměřená na provádění tesařských prací tzn. Výroba a montáž vázaných krovů. Na novostavbách starých domech a také na historických objektech. Dále provádíme výstavbu masivních dřevostaveb,roubenky a sruby. Od návrhu 3D , dodávky materiálu až po realizaci.

 

 • Práce na střechách Tomin , okr.Ústí nad Labem a okolí - Ploché střechy, šikmé střechy, pokrývačské a klempířské práce, hromosvody, práce malířské a lakýrnické, zednictví, podlahy. Montáž, servis a revize plynového zařízení. Elektro a instalatérství. Provádí také** výškové práce** s použitím horolezecké techniky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8936 (krasny-zivot.cz#22355)


Přidat komentář