Podlahy do interiérů - výběr a druhy

Součástí moderního interiéru je i vhodně zvolená podlahová krytina, která je plně funkční a esteticky doplňuje váš domov. Výběr v podlahových krytinách je velký. Každý typ podlahy má své pozitiva i negativa.

Doporučujeme:

  • Pokládka podlah Praha - Firma DAF Parket prodává plovoucí, laminátové a dřevěné** podlahy**. Dále pokládá veškeré** podlahové krytiny.Podstatu **firmy tvoří zkušení podlaháři, kteří provádějí své řemeslo na základě** živnostenských listů**, a jsou v podlahářském světě** známí.** Nabízí vám veškeré podlahářské práce s plným servisem a vybavením.

 

  • Stavby a rekonstrukce domů Znojmo - Firma jako správná** stavební parta** umí postavit projekt dle vašich představ. Ať už se jedná o dům, kancelář nebo třeba panelový byt. Dále provádí rekonstrukce a podlahářské práce.

 

  • Interiéry na míru Havířov: Nabídka malířství, natěračství, tapetování, rekonstrukce bytových jader, pokládání plovoucích podlah, dlažeb a obkladů, elektroinstalace včetně revizí,  omítkové úpravy, nátěry fasád, sádrokartonové příčky, podhledy a nábytek na míru. Kontakt: Robert Suchanek, mobil: 608 460 645, e-mail: denis.such@seznam.cz

 

 

Kvalitní střecha a podlaha jsou důležitými prvky dobrého bydlení. Podlaha, která vrže, je prošlapaná, nerovná a špatně izoluje zvuk, vždy přináší nepříjemnosti. Opravy a výměny podlahových krytin jsou finančně i časově dost náročné. Proto je vždy lepší zvolit správný typ podlahy a správnou firmu pro její pokládku hned na začátku a ušetřit si čas s opravou podlahových krytin. Mezi hlavní kritéria při výběru podlahy patří barva, struktura a vzhled. Dalšími faktory jsou bezpečnost chůze a údržba. Vždy je důležité uvažovat nad tím, jaké bude mít podlaha v dané místnosti zatížení. Při výběru podlahy vám může nabídnout pomoc odborník, tomu předejte všechny informace o vaši představě nové podlahy a také mu dejte informace o tom, jestli máte dítě nebo domácího mazlíčka. U většiny zákazníku je rozhodující cena podlahové krytiny.

Vlastnosti podlah

V bytech a rodinných domech jsou místnosti, které kladou rozdílnou zátěž na podlahu. Pro obývací pokoj, dětský pokoj, ložnici a jídelnu se hodí podlahové krytiny s příjemným vzhledem, dobrou tepelnou izolací a trvanlivostí.kuchyni a koupelnách dáváme přednost podlahovým krytinám, které jsou odolné proti vlhkosti a nenáročné na údržbu. Podlahy můžeme rozdělit do 3 skupin. První skupinu tvoří podlahy teplé, zde patří palubky, korkové desky nebo koberce. Ve skupině poloteplých podlah se nachází xylolit a korkové linoleum. Poslední skupinou jsou podlahy studené a tuto skupinu tvoří např. dlaždice a skleněné podlahy. Podle druhu materiálu můžeme podlahy dělit na korkové, dřevěné, PVC, keramické, skleněné, kameninové, betonové, textilní

Podlahy do interiérů – výběr a druhy

Při výběru vhodné podlahové krytiny se držte několika základních bodů, které by podlaha měla splňovat: zátěž, údržba, bezpečnost chůze, barva, struktura, vzhled, kvalita a cena.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy patří dnes mezi velice oblíbené podlahové krytiny. Jejich využití je jak v bytech a rodinných domech, tak i ve veřejných budovách. Plovoucí podlahy jsou tvořeny lamelami. Pokládka plovoucích podlah neprobíhá lepením na povrch, ale lamely se lepí v drážkách. Poškozené lamely se mohou snadno vyměnit. Pro tento typ podlahy je také charakteristická jednoduchá údržba. Můžete si vybrat např. laminátovou plovoucí podlahu. Pro tento typ podlahy je typická její mechanická odolnost, snadná pokládka. Laminátová plovoucí podlaha se dá použít také na podlahové topení. Nevýhodou této podlahy je studený povrch a malá odolnost vůči vlhkosti. Laminátová plovoucí podlaha je tou levnější variantou ve výběru plovoucích podlah. Dřevěná plovoucí podlaha je velmi estetická, nevytváří škvíry, nevrže a dá se snadno renovovat. Nevýhodou této podlahy jsou větší nároky na údržbu a její citlivost na vlhko nebo sucho. Životnost plovoucí podlahy můžete ovlivnit např. tím, že budete vybírat vhodné čisticí prostředky, používat plstěné podložky na nábytek a nakonec také kvalitní klima v místnosti má dobrý vliv na plovoucí podlahu.

Pokládka plovoucích podlah

Když jste šikovní, dokážete si pokládku plovoucí podlahy udělat sami a nepotřebujete k tomu využít služby firmy. Pro pokládku plovoucí podlahy je důležitý kvalitně upravený povrch, ten musí být pevný, rovný a suchý. Také se doporučuje zanechat lamely 48 hodin před pokládkou v místnosti, kde budou pokládány. Lamely se přizpůsobí teplotě a vlhkosti místnosti. Během pokládání lamel by teplota v místnosti měla být okolo 18 ° C a vlhkost 55%.

Linoleum

Linoleum se vyrábí více než 100 let. Tento druh podlahové krytiny má dlouhou životnost a vyniká jednoduchou údržbou. Má velmi dobré izolační vlastnosti, je pružné. Interiér se může sladit s linoleem v různých barvách a vzorech. Linoleum je přírodní materiál. Vyrábí se ze lnu – linum a oleje – oleum. Největší obliba linolea byla na začátku 20. stol, na linoleum se poté zapomnělo a jeho návrat probíhá od 80. let. Návrháři se začínají zajímat o ekologické materiály. Mezi výhody linolea patří: vysoká životnost, cenová dostupnost a odolnost, dobrá zvuková izolace. Nevýhodou linolea je nízká odolnost vůči ostrým předmětům a zápach po instalaci.

Marmoleum

Marmoleum je přírodní materiál. Základním materiálem pro výrobu marmolea je lněný olej, směs z pryskyřice, vápence, pigmentu a moučky ze dřeva a korku. Tato směs se zahřívá a je lisována pod vysokým tlakem. Mezi výhody marmolea patří: nezatěžuje životní prostředí, výdrž podlahy, dobře vede teplo, potlačuje množení bakterií na povrchu, je vhodné pro alergiky a astmatiky, má dobré zvukové vlastnosti, vyskytuje se ve velké nabídce barev.

Koberce

Koberce mohou vytvořit velmi zajímavý prvek v interiéru. Domovu dodávají pocit tepla a útulnosti. Koberce jsou po dlouhou dobu nejčastěji nakupovanou podlahovou krytinou. Výhodou koberců jsou jejich dobré izolační vlastnosti, tvoří zvukovou bariéru. Koberce jsou šetrné k našemu zdraví, při našlápnutí šetří páteř. Koberce snižují hluk a zlepšují akustiku místnosti. Další výhodou jsou také tepelně izolační vlastnosti. Údržba koberce by měla být minimálně jednou za týden vysáváním. Názory odborníku na to, zda jsou koberce vhodné pro alergiky, se různí. Životnost koberce je závislá na vaši péči o něj. Jednou za čas je také vhodné věnovat koberci hloubkovou očistu, na trhu je velký výběr vhodných čisticích prostředků.

Obkládačky

V místnostech, kde se vyskytuje špína a vlhkost, se používají obkládačky. Obkládačky jsou díky svému povrchu nepropustné, lze je tedy snadno čistit. Obklady a dlažby v koupelně jsou dostupné v mnoha keramických dekorech jako např. listely, bombata a inzerta. Listely jsou obkládačky páskového typu, které bývají hodně zdobené. Bombata má reliéfní dekoraci s různým profilem. Inzerto je keramický prvek zdobený uprostřed obkládačky nebo uprostřed sestavy obkládaček. V koupelně můžete využít např. obkládačky keramické, které jsou trvanlivé a odolné vůči špíně a vodě. Mozaikové obkládačky jsou složeny z drobných čtvercových destiček, tyto obkládačky mají stejné vlastnosti jako keramické, ale jsou dražší. Zrcadlové a skleněné obkladačky jsou vyrobeny z čistého nebo tónového skla. Kovové obkládačky jsou v barvách zlata, stříbra nebo mědi. Povrch kovových obkládaček je odolný teplu. Z kamenných obkládaček se nejvíce využívají mramorové. Korkové obkládačky jsou vyrobeny z lisovaných vrstev stromové kůry. Jejich výhodou je, že jsou příjemné na dotek, dobře izolují teplo a zvuk. Mohou být také vyroben tak, aby dobře odolávaly páře a byly snadno omyvatelné.

Podlahy v interiéru

Teplo domova tvoří i příjemná podlaha. Dnešním trendem je sjednocování druhů podlah v místnostech. V současnosti se zase navracíme k ekologickým materiálům jako je marmoleum a linoleum. Součástí příjemného domova může být i podlahové topení, které vám zpříjemní pobyt v koupelně během chladných dnů. Při výběru podlahy se bude většina z nás rozhodovat podle ceny. Ale i jiné faktory jako např. zátěž podlahy a údržba by pro nás měly být důležité. Dobře zvolená podlaha bude mít dlouhou životnost, její údržba nebude složitá a bude příjemně dotvářet celkový vzhled interiéru.

Doporučujeme:

  • Pokládka podlah Praha - Firma DAF Parket prodává plovoucí, laminátové a dřevěné** podlahy**. Dále pokládá veškeré** podlahové krytiny.Podstatu **firmy tvoří zkušení podlaháři, kteří provádějí své řemeslo na základě** živnostenských listů**, a jsou v podlahářském světě** známí.** Nabízí vám veškeré podlahářské práce s plným servisem a vybavením.

 

  • Stavby a rekonstrukce domů Znojmo - Firma jako správná** stavební parta** umí postavit projekt dle vašich představ. Ať už se jedná o dům, kancelář nebo třeba panelový byt. Dále provádí rekonstrukce a podlahářské práce.

 

  • Interiéry na míru Havířov: Nabídka malířství, natěračství, tapetování, rekonstrukce bytových jader, pokládání plovoucích podlah, dlažeb a obkladů, elektroinstalace včetně revizí,  omítkové úpravy, nátěry fasád, sádrokartonové příčky, podhledy a nábytek na míru. Kontakt: Robert Suchanek, mobil: 608 460 645, e-mail: denis.such@seznam.cz

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8946 (krasny-zivot.cz#22827)


Přidat komentář