Nábytek z masivu

Zařizujete interiérové vybavení svého bytu či domu a řešíte, jaký nábytek si máte pořídit? Současný trh vám dává na výběr z širokého spektra variant. Jedním stále oblíbeným řešením je nábytek z masivu.

Doporučujeme :

  • Truhlářství Nedza Mikulov -firma pana Nedzy nabízí kompletní truhlářství a podlahářství. Staví pergoly a altány na míru. Dále nabízí dřevěné terasy, nábytek na zahradu, interiérové dveře, výstavba přístřešků pro automobily. Kontaktovat ho můžete na tel. : 724 287 929, nebo emailu: truhlarstvi.nedza@seznam.cz

Obliba nábytku z masivu

V posledních letech se opět vrací obliba nábytku z masivního dřeva. Již se upustilo u tohoto typu nábytku na robustním a velmi zdobeném řešení. Výrobci se teď spíše zaměřují na jednoduché a čisté linie, které lépe vystihují požadavky a trendy dnešní moderní doby. Dřevěný nábytek má své přirozené kouzlo a jedinečný vzhled, který dodává celému interiéru hřejivý a útulný nádech. Nejenže pozitivně působí na estetickou stránku celého obydlí, ale má také blahodárné účinky na zdraví členů obývajících daný objekt, jelikož je zcela zdravotně nezávadný.

Výhody nábytku z masivu

Dřevěný nábytek z masivu s sebou přináší mnohé výhody. Velkou předností je již zmíněná zdravotní nezávadnost. Některé napodobeniny nábytku z masivu, a to převážné některé typy dřevotřískových nábytků obsahují škodlivé látky, které se postupně uvolňují do okolí a mohou způsobovat alergie a různá chronická onemocnění. Dalšími pozitivy, které nabízí nábytek ze dřeva, jsou kromě přirozeného vzhledu také jeho bytelnost a trvanlivost. Tento typ nábytku se dá i lehce opravovat, renovovat či povrchově dále upravovat. Můžete ho dle libosti mořit na různé odstíny, lakovat či voskovat. Další výhodou je variantnost v jeho materiálovém provedení, kdy se všechny možnosti vyznačují vysokou kvalitou. Nábytek z masivu v sobě také obvykle nese kus truhlářského umění, což mu dodává nenapodobitelný ráz.

Materiálové provedení

Pro výrobu nábytku z masivu se využívají různé druhy dřev, ať už se jedná o tuzemské nebo ty orientální dovezené ze zahraničí. Mezi nejčastěji využívané suroviny v našich podmínkách jsou:

  • Smrk – jedná se o dřevo vyznačující se svou světlou barvou a výraznými letokruhy. Smrkové  dřevo se vyznačuje svou měkkostí, pevností, pružností a dalo by se říct i svou poměrnou lehkostí. Nejvhodnější je pro zhotovování měkkého typu nábytku (selského).
  • Borovice – tento typ dřeva má okrovou barvu, jádra pak bývají oranžově hnědá. Charakteristická vlastnost pro borovici je měkkost a křehkost, která je větší než u smrku. Moří se a natírá o něco hůře než smrkové dřevo.
  • Buk – je nejpoužívanějším dřevem z listnatých stromů, má světlou až narůžovělou barvu. Jedná se o dřevo tvrdé, pevné a málo pružné. Má menší trvanlivost, něž předchozí varianty, ale velmi dobře se na něm provádějí jakékoli povrchové úpravy.

Nábytek vyrobený z tuzemských dřevin nachází uplatnění ve většině případů v interiérech. Jeho využití jako zahradní nábytek se příliš nedoporučuje a když už, tak s velmi odolnou povrchovou úpravou. Na zahradní nábytek z masivu je lépe pak využít orientálních dřevin, které mají větší obsah pryskyřice a olejů, tudíž lépe reagují na povětrnostní vlivy a sluneční záření.

Doporučujeme :

  • Truhlářství Nedza Mikulov -firma pana Nedzy nabízí kompletní truhlářství a podlahářství. Staví pergoly a altány na míru. Dále nabízí dřevěné terasy, nábytek na zahradu, interiérové dveře, výstavba přístřešků pro automobily. Kontaktovat ho můžete na tel. : 724 287 929, nebo emailu: truhlarstvi.nedza@seznam.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8950 (krasny-zivot.cz#22849)


Přidat komentář