Dřevostavby - všeobecně

V současné době se rozšířila stavba domů ze dřeva. Dřevostavby jsou populárním stylem novostaveb. Moderní dřevostavby krásně esteticky zapadají do okolí a svou stavební technologií se řadí mezi nízkoenergetické domy.

Doporučujeme:

  • Tesařství K.B.L ,okr.České Budějovice- Provádí individuální zakázky. Zakázky dodávají i na klíč včetně ostatních řemesel. Zákazník k nim může přijít s hotovým projektem nebo pouze s vlastním nápadem, v takovém případě projektovou dokumentaci zajistí. Nabízí: krovy, dřevostavby, roubené stavby, drobné stavby, přístřešky  a vestavby aj....

Výběrem stavby rodinného domu „dřevostavby“, jistě neprohloupíte. Tyto moderní stavby vyrobené úplně nebo jen z části ze dřeva, představují nízké provozní náklady a zdravé ekologické bydlení. Dnes se velmi zvýšila výstavba právě dřevostaveb. Uvádí se, že do dokonce až zdvojnásobila stavba dřevostaveb, a to také díky vzniku přebytku dřeva, které je nyní cenově dostupnější.

U moderních dřevostaveb se již nemusíte obávat hnilobě dřeva či napadení dřeva houbami či červotoči. Dřevo se moderně ošetřuje různými speciálními nátěry a laky. Na trhu je několik druhů dřevostaveb, stačí si vybrat, který by Vás zaujal, který se hodí k výstavbě na Váš pozemek.

Roubenky

Tyto velmi staré typy konstrukce používané již našimi prarodiči, se dnes opět dostávají na vrchol. Výborně pasují do přírody, jejich architektura má svého ducha. Výstavba roubenek se převážně využívá jako stavba chalup, domů určených k relaxaci, nejčastěji někde v horských krajinách. Určitě se ale roubenky či sruby nehodí do velkoměsta, či moderně zastavěných částí obcí. Také dnešní moderní roubenky se staví dle starých tradičních technologických postupů. Střechy roubenek stojí na stropních trámech, které jsou často zdobeny. Vnitřní prostor roubenek je zásadně pouze z přírodních materiálů, nejčastěji tedy ze dřeva. Výhodou roubenek a srubů je jejich velká odolnost proti vlhkosti, má dobrou akustickou izolaci. Stavba se provádí výhradně z masivního kvalitního dřeva, což ovšem znamená vyšší finanční investici do stavby.

Sruby

Sruby jsou stavěny z celých kmenů stromů. Konstrukce srubů se skládá ze stropních trámů, masivních sloupů, průvlaků a srubových stěn. Tyto dřevěné sruby se nejčastěji využívají jako přístřešek pro rekreaci, nejčastěji ji využívají táborníci či skauti, jako své letní sídlo.

Montované dřevostavby z panelů z masivu

Jde o dřevostavby, která využívá panely z masivů. Tyto panely, které jsou už předem vyrobené, tvoří velké masivní části, které pak tvoří nosné konstrukce stropů a stěn. Tyto části se postupným vrstvením a skládáním k sobě lepí, můžou se vytvářet různé tvary objektu.  Jde o rychlou a levnější variantu dřevostavby. Architekti tuto metodu často využívají, pro její variabilnost a možnost různých architektonických dřevěných výtvorů.

Montované dřevostavby z masivu mají oproti roubenkám výhodu, že se dají používat pro stavbu patrových i vícepatrových budov. Také mají kvalitnější izolační vlastnosti, dokážou lépe vyrovnávat teplotní rozdíly, mají delší životnost. Tyto výhody řadí montované dřevostavby mezi pasivní domy.

Montované dřevostavby ze sendvičových panelů

Tyto stavby obyčejný laik nerozliší od obyčejných zděných staveb. Tento druh dřevostaveb je u nás nejrozšířenější pro svou cenovou dostupnost a rychlost stavby. Stěny, střecha a ostatní stavební prvky domu jsou předem připravené z výroby, a na místě stavby se pouze smontují dohromady.  Jde o dřevěné nosné trámy z hranolů, kde vnitřek tvoří tepelná izolace. Moderní sendvičové dřevostavby používají místo izolace samozhášecí polystyren. Stavba takové dřevostavby zabere přibližně jeden měsíc, a je možno stavět celoročně. V neprospěch těchto staveb je pouze to, že se jedná o velmi malou nabídku těchto domů. Jde o typizované domy.

Doporučujeme:

  • Tesařství K.B.L ,okr.České Budějovice- Provádí individuální zakázky. Zakázky dodávají i na klíč včetně ostatních řemesel. Zákazník k nim může přijít s hotovým projektem nebo pouze s vlastním nápadem, v takovém případě projektovou dokumentaci zajistí. Nabízí: krovy, dřevostavby, roubené stavby, drobné stavby, přístřešky  a vestavby aj....

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8953 (krasny-zivot.cz#22905)


Přidat komentář