Dětský pokojíček - malba a malování

Výzdoba dětského zázemí. Proces, který se liší od běžného malování pokojů v ostatních částech domova. Ve svém prostředí by se dítě mělo cítit příjemně, bezpečně a okolí by v něm mělo vyvolávat pozitivní energii. Nechte mu proto vymalovat pokoj na míru.

Doporučujeme:

 

Děti chtějí pestrý a barevný pokoj

Všeobecně platí, že na vaše ratolesti mají pozitivní vliv barvy. Pestrost, ve které se pohybují, je totiž vybízí k aktivitě. Tento pozitivní vliv se pak odráží v jejich přístupu k učení nebo ke sportovním a jiným aktivitám. Když v tomto prostředí usínají, tak se jim lépe odpočívá a jsou v lepší psychické pohodě. To rozvíjí také lepší vztahy mezi vámi a vaším dítkem a potažmo se dítě dokáže snadněji socializovat, protože má pocit zázemí.

Možná jste to také zažili u sebe nebo to prožíváte u svých ratolestí. Malování na stěny. Dítě si vezme nejbližší psací potřebu a ihned jde na stěnu vytvořit malé umělecké dílo. Tím dává najevo, že holá omítka je pro něj málo pestrá, nudná a smutná. Dítě potřebuje rozvernost a rozmanitost. Člověk tohoto věku totiž nasává všechny podněty jako houba a neustále potřebuje přijímat nové informace. Proto ho pohlížení na prázdnou zeď nudí a má potřebu něco sám vyjevit. Dejte mu tedy do pokojíčku vymalovat spostu kamarádů nebo jiných motivů, které by se mu líbily.

Před kontaktováním výtvarníka mějte jasnou představu

Než budete kontaktovat určitou firmu, která se tímto zabývá, tak si ujasněte, co vlastně chcete. Pokud je vaše ratolest větší, tak s ní rozhodně proberte dané možnosti. Pamatujte, že v pokoji** žije a bydlí vaše dítě a je tedy důležité, aby se v něm cítilo dobře.** Pokud bude mít tendence požadovat nějaké až příliš dráždivé motivy, které třeba zahlédlo v hororu, tak jen v tom případě se mu to snažte vymluvit. I když to nemusí nutně znamenat, že by se během bydlení v hororovém pokoji z vašeho dítěte stal násilník, tak už to v něm zakoření nějaké negace, které by mohly mít na svědomí psychické obtíže.

Všímejte si, jak děti reagují na různé barvy

Jestli máte miminko, zkuste se třeba poradit s kamarádkami, jestli mají zkušenost s tím, v čem se malé děti cítí dobře. Všímejte si, na jaké barvy dítě reaguje pozitivně, s jakým typem hraček se nejvíce zabaví. Pokud miluje zaoblenost roztomilých medvídků, tak mu nechte příbytek vymalovat těmito zvířátky než směsicí aut či okatých panenek. Máte tedy už jasno. Tak zvedejte telefon, pište mail a kontaktujte odborníka.

Pozvěte výtvarníka do dětského pokoje

Až si budete dojednávat návštěvu odborníka, tak si vyhraďte čas, kdy by se mohl dostavit k vám domů. Je totiž nejlepší, když se podívá, jaké je řešení daného interiéru a bude tak pracovat s možnostmi, které prostor naskýtá.

Nechte si i dostatek času, protože autor sice přijde s nějakými nápady a představami, ale důležitý kreativec jste také vy. Proto si nechte dostatek času, abyste jasně vysvětlili profesionálovi, jak si danou místnost představujete. On vám poté navrhne několik svých nápadů, nabídne řešení, která by mohla pokoj ozvláštnit a dá vám několik tipů, jež by vás možná nenapadly, protože se v tomto oboru nepohybujete každý den.

Výtvarník Vám připraví návrh pokoje

Profesionál vám připraví skicu a návrh, jak si pokoj představuje. Vy tak poznáte jeho styl a domluvíte si, jakým směrem by se malba měla ubírat. Jestli budete mít požadavek na obrázky, které jste někde našli, tak je můžete rovněž zkonzultovat. Výtvarník vám vymaluje neutrální postavičky jako jsou zvířátka, promění pokoj vaší ratolesti v nebe, ale stejně tak vám vykouzlí krtečka nebo maxipsa Fíka. Až se dohodnete na konečné podobě pokoje, tak se stanoví přibližná částka ceny nového pokoje vaší ratolesti.

Několik tipů pro vymalování dětského pokoje

Postup konzultace jsme probrali, ale možná se vám bude hodit pár postřehů, které byste mohli zohlednit při finálním dezénu daného pokoje.

Pokud je pokojík příliš malý, lze ho kombinací barev a s pomocí motivů zasazených do prostoru tak, že vytvoří optický klam, zvětšit. Celá mísnost pak bude působit ještě více pozitivně, protože nikdo z nás asi nemá rád těsné prostory a v tomto případě byste se divili, jaké zázraky dokáže optický klam.

Nemyslete si, že vymalování pokoje různými postavičkami je jen o tom, že se dané figury prostě nakreslí na zeď a pouze zdobí jednotlivé stěny. Dětský svět je hravý, tak si pohrajte i s jednotlivými částmi pokoje. Podívejte se na strop, kde je lustr. Nestálo by za to ho obkroužit sluncem? Anebo, pokud máte pod oknem radiátor. Vytvořte z jeho žebrování tělo hada, jehož hlava se pak bude smát na zdi vedle topení. Pokud je na stěně malé bodové světélko, můžete ho nechat obmalovat fantazijní lampičkou, kterou v běžné obchodní síti neseženete, protože to neumožňuje technické provedení. V pohádkách jde ovšem vše. Akorát, jak již bylo zmíněno, vyhněte se depresivním barvám a motivům, i když by si to vaše ratolest přála, protože má ráda akční pohádky. V nadživotní velikosti a v neustálé přítomnosti by to dítě brzy omrzelo.

Obměňujte motivy dětského pokoje pravidelně

Až bude mít vaše dítko pokojík vymalovaný, tak se nedivte, pokud nebude chtít vylézat příliš čato ven. Časem ho to přejde. Hlavně ale bude mít zázemí a útočiště, kam se bude rádo vracet. A asi nemusíme připomínat, že se nejedná o trvalý efekt. Stěny se běžně malují v intervalech dvou let, takže až ratolest povyroste, tak můžete znovu zavolat odborníka a požádat ho o nakreslení jiného hrdiny, který bude zrovna trend.

Doporučujeme:

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8938 (krasny-zivot.cz#22455)


Přidat komentář